Muži B08.02.2022Lukyč VajdičPřečteno: 616x

Kdo ví, zda to nebude poslední sezona v našem regionu, glosuje Kamil Mlejnek

Heřmanův Městec/Nasavrky – Asi netřeba fanouškům představovat našeho fenomenálního Kamila Mlejnka, který válčí v KHBL takovým stylem, že vyhrává kanadské bodování týmu a je na 20. místě ligy. A to vše ve věku, kdy se tělo blíží šedesátce. Rozhovor nejen o rezervě, ale též i celkové situaci ohledně klubu a také o umírajících mužských soutěžích v regionu. Více už on sám...

Ahoj Kamile, předem děkuji za přijetí rozhovoru. Máme za sebou půlku sezóny, jak hodnotíš podzim rezervy?

Ahoj, tak strategie rezervy je jasná - bavit se hokejbalem a dát možnost hrát každému, kdo má zájem mít na hrudi Ježka a proto jde umístění stranou.

V týmové statistice vévodíš a na ligové si na krásném 20.místě. V čem je recept na takovou produktivitu?

Postavit si pětku, aby to klapalo (usměv). Je to asi souhra náhod a především zásluha spoluhráčů! A taky mám přeci jenom trochu zkušeností, které se snažím využívat .

Velmi úctyhodné. Když se ohlédneš za podzimem, který zápas sis opravdu naplno užil a hlavně proc?

Abych se přiznal, užívám si opravdu každý, (i když kluci Mašíkovi to je vždy zážitek). Teď vážně: nedávno jsem se podíval na můj rok narození a trochu mě zatrnulo! Opravdu mě už baví každý MAČ !!!

Opory A týmu chtějí hrát s tebou a čerpat od tebe zkušenost, jak tohle vnímáš?

FAKT ???!!! Lukáši asi proto že už se chci hokejbalem bavit. Mám radost z každé přihrávky, nebo akce. Taky vždy raději přihrávám, než střílím a asi trochu i tmelím tým. Přeci jenom ty moje připomínky někdy stojí za to ! Ale tato otázka by mě zajímala, jak by reagovali ty opory.

Myslím, že potvrzující zpětná vazba bude rychlá. Teď, ale trochu odjinud, 22. sezóna je pro Ježky výjimečná a vypadá to, že Heřmanův Městec začal žít tak trochu hokejbalem, jaký máš na toto názor ty? Projevuje se to i na rezervě?

Je super, že se A tým posunul do 1. národní ligy a hraje v horních patrech soutěže, za to vše klobouk dolů hráčům a celému realizačním týmu pod vedením hlavního trenéra (při jeho vytížení je obdivuhodné, že to zvládá). Vím o čem mluvím. B tým? Super, vrací se a i přicházejí další hráči, kteří mají chuť se bavit a mít na hrudi JEŽKA. A nesmím zapomenout na mladíky, kde nám roste skvělá budoucnost! A tak je super, že se daří klub rozvíjet jak týmově, tak zázemím.

I na vaše zápasy a to i venkovní se dostává divácká kulisa v našich barvách, jak se ti před diváky hraje?

Jsem rád, že i na nás jsi našli cestu diváci a rád jim vždy po zápase poděkuji i když prohrajeme. Je to super slyšet jejich reakce na probíhající utkání. Taky mě baví občas slyšet (dědku, už se na to vyser a nebo poslední zápas od fanouška Delty: ten dědek je můj ročník to klobouk dolů).

I Ježkárna prošla velkou světelnou změnou před sezonou, je to velký rozdíl než byl pro tebe?

Jasně o tom jsem mluvil = zázemí týmů, patrně máme jedno z nejlepších osvětlení v republice! Hlavní změna je hlavně pro brankáře.

Neni to tedy pro tebe trošku spíš nevýhoda??(smích)

Asi né, já vždy před střelou zavřu oči... ne vážně, je to férovější pro všechny.

Kamile, i když se to hraje hlavně pro zábavu, přesto jaké jsou cíle do druhé fáze sezóny?

Jaké? za mne užít si každý zápas a pokusit se zabojovat o play off. Kdo ví, zda to nebude poslední sezona v našem regionu!?

Poslední sezóna v regionu, jak to myslíš?

Všichni asi vidí, kam se region posouvá. Bývalá výkladní skříň hokejbalu o dvou naplněných soutěžích je tam kde je! Vedení regionu je to úplně jedno, hlavně ať máme turnaje žen a dětí, ale dospělí je vůbec nezajímají. Aby časem měli vůbec kde ty děti hrát! Vše se to točí okolo „Komára“, kterému je dospělý hokejbal šumák! Co říci o předsedovi svazu, který prosedí finále mužů v autě a čeká, zda bude moci předat pohár v Pardubicích nebo bude muset jet ještě do Prahy. Asi by stálo za zvážení klubů, zda by nebyla potřeba změna?! Myslím, že dospělý hokejbal v regionu je vedení úplně jedno!

Je tuhle situaci podle tebe, ještě vůbec možné plně zvrátit?

Myslím, že snad ano, ale tu iniciativu by musely dát do pohybu kluby a svolat si schůzku jakou třeba kdysi inicioval Martin Motyčka. Trochu mě mrzí, kam se občas hokejbal směřuje, ale při pohledu kolem sebe se to neděje jen v hokejbalu...

Kamile, já ti moc děkuji za tvá slova a popřeji, abys nás hokejbalem bavil co nejdéle to půjde.

Já děkuji a budu rád, když mě zdraví a hokejbal ještě vydrží, a budu bavit vás a sebe.