Junioři28.09.2020Jiří KozelPřečteno: 417x

Juniorka málem obrala Letohrad

Na Ježkovku dorazil další ze superfavoritů letošní juniorské soutěže a ačkoliv nevzal některé hráče, tak stále v jeho řadách byli hráči se zkušenostmi z mužské extraligy a určitě si při nastoupení na hřiště nemysleli, že strhnou na svoji utkání až v poslední třetině a budou se bát o výsledek až do konce.

Ježci Heřmanův Městec : SK Hokejbal Letohrad 1 : 2 (0:0,1:1,0:1), střely 8:37

 

Hned po vhození úvodní buly se rozjelo parádní utkání, kde se Letohrad hned jal atakovat branku domácích, ale ačkoliv si vytvořil územní převahu, tak se nemohl dostat do střel a Ježci hráli v neskutečném nasazení a velkou obětavostí. Hosté obléhali branku soupeře, ale bleskové protiútoky mu připomněli, že tu jsou i domácí, kteří se dvakrát ocitli v situaci 2 na 1. První třetina skončila překvapivě 0:0.

Že v sestavě Letohradu dojde k přeskupení útoků bylo asi každému jasné a přišlo hned s úvodním vhazováním. Po minutě hry se zdálo, že Letohrad našel recept na Ježčí obranu, když se vytočil letohradský D. Levý a A. Páv dokázal střelu pouze vyrazit před dorážející V. Halbrštátovou a ta otevřela skóre. Očekávaný brankostroj však nenastartoval a ačkoliv Jeleni několikrát Ježky zavřeli opravdu na dlouho ti tlaku odolali a v 25. minutě se povedlo utéct V. Šmídovi a ten si s nabídnutou šancí poradil a srovnal na 1:1. Před koncem druhé části však Ježci mohli dokonce vést, když brankář Letohradu promáchl vyhozený míček a ten bohužel pro Ježky skončil pouze na tyči a následně jel po brankové čáře ze které se ho brankáři povedlo dostat pouze k V. Vohralíkovi, ale ten branku netrefil. Šlamastika kolem branky Letohradu však neskončila a J. Pilař nikým neatakovaný se dostával do střelecké pozice, ale v poslední chvilce mu míček sjel z čepele.

Třetí část a další redukce letohradské sestavy na pouhé dva útoky, naznačila že trenér Letohradu F. Červinka není s výsledkem 1:1 vůbec spokojen. Tlak soupeře sílil a povedlo se mu i skórovat, když procedil do branky míček O. Hubálek. Ježci se nenechali vstřelenou brankou rozhodit a dál trpělivě bránili a čekali na svoji šanci. Letohradu se nepodařilo vstřelit branku navíc a drama tak trvalo do po celou třetí třetinu. Hosté v posledních minutách nechávali na hřišti to nejzkušenější a chtěli dohrát utkání u mantinelů a co nejdál od branky, ale při jednom z posledních střídáních se jim povedlo být v šesti na hřišti a Ježkům se nabídla minutová přesilovka, při které ještě odvolali brankáře. Povedlo se i to nejdůležitější, když J. Kopriva dokázal vyhrát buly a získat pro náš tým míček. Bohužel zde zapracovali trošku zkušenosti a na místo výměny alespoň jedné dvou přihrávek šla okamžitě střela a ta chumlem neprolétla. Následné pokusy o zpětné navrácení do třetiny již nebyli úspěšné a utkání tak skončilo 1:2.

 

Jiří Kozel: „Co dneska k výkonu říct? Díky omluvenkám jsme sestavu opět lepily, ale troufám si říct, že dnes byli na hřišti ti hráči, kteří prostě chtějí nechat na hřiště vše. Před zápasem jsme žertovali o podobě výsledku, ale i tak jsme si řekli, že půjdeme do zápasu s touhou vyhrát a když né zápas, tak každé střídání. Odpracovali jsme celé utkání na sto procent a dostat se do vedení 2:1 mohlo to být hodně zajímavé. Neskutečně nám v zádu pomohl nově zvolený kapitán J. Kopriva, který si dokázal u soupeře vybudovat opravdový respekt a neprohrál snad jediný souboj. Myslím, že tento zápas jasně ukázal, že jsme přihlášením soutěže neprohloupili. Ano, přijdou zápasy, kde nám to nevyjde a dostaneme za uši, ale kluci se učí odehrát celé utkání v maximálním nasazení a když se sejde vše jako v tomto utkání, tak můžeme překvapit i daleko silnější soupeře.“

 

Sestava: Páv – Holý, Daníček, Kopriva, Jožák, Pilař, Novák, Šmíd, Sedlák, Vohralík, Kozel

poslední ježčí ČLÁNKY

»Mise Morava body nepřinesla!
Muži A14.10.2021
»Ani béčko z asfaltu body nevyválčilo
Muži B14.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»V Hostivaři juniorka bez bodu
Junioři12.10.2021
»Zápas jako na houpačce
Starší žáci12.10.2021

ježčí ZPRAVODAJSTVÍ

»Muži A
»Muži B
»Junioři
»Dorost
»Starší žáci
»Mladší žáci
»Přípravka
»Minipřípravka
»Mikropřípravka
»Ženy
»Hobby tým
»KLUB