Junioři07.09.2021Lukyč VajdičPřečteno: 653x

Junioři v domácí premiéře bez bodů!

Heřmanův Městec – K prvnímu zápasu nové sezóny zavítal na Ježkárnu tým HBC Hradec Králové 1988. Junioři se musí obejít už bez loňského kapitána Jana Koprivy, který společně s Jaroslavem Novákem nesplňuje kritérium věku pro hraní v této kategorii, pevně doufáme, že oba uvidíme již brzy usazené v sestavě A-týmu.

Soupisku tak trenér Jiří Kozel sestavil takto:

Páv – Musílek, Čapka, Holub, Jožák – Baumgartner, Daníček, Kovář, Kozel L., Málek, Sedlák, Šmíd „C“ Zlesák.

Ježci HM v. HBC Hradec Králové 1988   2:5 (0:3, 1.1, 1:1)

1.třetina

Hradec se snažil převzít už od začátku hru do svých rukou, vyvinul tlak, ze kterého bohužel po dvou minutách, když už to vypadalo, že se hra vyrovná, pramenil faul Vojty Baumgartnera. A hosté trestali, využitou přesilovku uzavřel Dlouhý - 0:1. Probudit nás mohl o dvě minuty Šmíd, ale Vrkoslav byl pozorný. Hradec byl přeci jen opticky lepším mužstvem v první třetině, a své ovoce to přineslo v minutě sedmé, kdy se prosadil hostující Kutnar - 0:2. Už to vypadalo, první třetina i takhle skončí, jenže se půl minuty před koncem poroučel na trestnou lavici Vojta Šmíd a hosté v čase 14:58 trestali z hole Telenského - 0:3

2.třetina

Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit lépe, počáteční střelu Kozla však kryl opět Vrkoslav. Důrazná hra hostů pokračovala a mařila tak plán na velký tlak domácích. Víťa Musílek navíc vyhodil míček až k plotu Ježkárny a musel tak na nucený odpočinek v podobě trestu. Milost mu však poskytl o půl minuty později hostující Jakoubek a bylo to rázem o čtyři branky - 0:4. To nás celkem slušně probralo a konečně jsme po otrkání v první polovině začali hrát a dostávat se častěji do útočného pásma. V 25. minutě se vytočil z rohu Kozel a předložil přihrávku Šmídovi a ten snížil na 1:4. Tím druhá třetina skončila.

3.třetina

Ta pro naše barvy začala nejhůř jak mohla, ještě místa v kabině ani nevychladla a míček byl v naší brance popáté, deset sekund po buly se trefil Rakovský - 1:5. Kdo čekal, nějaký tlak a hru před hostující brankou, byl značně zklamán. Hosté hráli co potřebovali a dobře bránili střední pásmo. Přesto přišla aspoň slabá útěcha v podobě druhé branky našich mládežníků, Lukáš Kozel našel Kryštofa Daníčka a ten uzavřel gólový učet zápasu, bohužel však lépe pro Hradec - 2:5.

 

Premiérový zápas v nové sezoně tak naší Juniorce nevyšel, reparát však budou mít již příští sobotu, kdy sehrají domácí zápas s juniorkou HBC Pardubice od 13:30.

 

Jiří Kozel, trenér: "Vůbec se nám nepovedl začátek utkání, ve kterém jsme byli strašně nervózní a soupeř toho využil. Postupem času jsme začali hru vyrovnávat, ale prosazoval se pouze soupeř a to hlavně v přesilových hrách, ve kterých toho nemusel ani moc vymýšlet. Prostě postavil největšího hráče před bránu a my s ním nedokázali hnout. Nepřišlo mi, že by si Piráti toho příliš vypracovali většina střel byla z dálky, ale podobně jsme se nedokázali prosadit i my. V druhé polovině zápasu jsme začali míchat se sestavou a to přineslo zlepšení, ale víc než na snížení nepříznivého skóre to nestačilo. Je samozřejmě špatně, když do zápasu nemůžete použít hráče, kteří chodí na tréninky, ať už chybí z jakéhokoliv důvodu a musíte naopak hrát s těmi, co na tréninky nechodili. Po úspěšném tažení dorostu si musíme zase uvědomit, že juniorka je tříletá a proti nám nehrají nějací nazdárkové a bez tvrdé práce ty výsledky prostě nepřijdou. V juniorce už prostě jednoduché zápasy nebudou, což je samozřejmě pro kluky na druhou stranu jen a jen dobře. Věřím, že příští zápas budeme minimálně výkonem lepší, zda to přinese body, se ještě uvidí."