Junioři12.06.2021Jiří KozelPřečteno: 675x

Junioři pár vteřin od senzace

Mohl to být zase jeden ze zápasů o kterém si kluci budou vyprávět, jako o něčem co se nepovede každý den. A víte, možná si o něm budou vyprávět i tak. Díky několika omluvenkám jeli Ježci na hřiště Kertu Praha v improvizované sestavě 11 hráčů a 1 brankáře. Kert se netají ambicemi vyhrát celý pohár a ačkoliv 4 hráči odcestovali s Atýmem mužů stále to je tým, který budí respekt a na první pohled by náš velmi mladý tým měl přejet. Připomeňme, že na podzim skončilo vzájemné utkání 0:18.

HC Kert Park Praha : Ježci Heřmanův Městec 2 : 1 (1:1,0:0,1:0), střely 54:13

Hned v prvním střídání Kert ukázal, že to Ježci nebudou mít jednoduché a brankář A. Páv musel předvést naplno své umění. V následujícím střídání, ale zahrozili i Ježci, ale domácí po dalším rychlém přesunu opět několikrát vyzkoušeli pozornost obrany a brankáře Ježků. Hráz však byla pevná. Ve 4. minutě se Ježci dostali k přesilovce, ale spíše ji využili k pošetření sil. Po vrácení hráče Kertu z trestné lavice přišel první gól domácích, když D. Jizba trefil tyč branky Ježků a od té se odrazil do A. Páva a ten si míček nešťastně sráží za svá záda, hokejka V. Musílka, která mohla ještě míček zastavit byla o fous za brankovou čárou. V polovině první třetiny došlo ke zranění K. Daníčka, který po šlápnutí na hokejku soupeře dopadl tvrdě na zem a až do konce zápasu nebyl schopen nastoupit. Ježci tak bojovali v deseti. V 12. minutě však dokázali využít jednu ze svých šancí a V. Vohralík vyrovnal na 1:1.

Pokud do této doby dokázal Kert zavřít Ježky v pásmu, tak bylo blízko střídání, ale v druhé polovině bylo hodně daleko na střídačku a nebyla neobvyklá i tří minutové kolotoče, Ježci však drželi neskutečným způsobem a míčky nechytal jen brankář, ale celý tým. Druhá třetina lze shrnout jednoduše, drtivý tlak Kertu, ale neskutečně prudké výpady Ježků, které pokaždé mohli znamenat gól v síti domácích. Skóre se v této části však neměnilo.

Poslední třetina začala dalším tlakem Kertu a když byl L. Kozel vyloučen za vyhození míčku mimo hrací plochu vypadalo to, že Kert se přeci jen dostane do vedení, ale Ježci přečkali i oslabení. Na Kertu byla znát poprvé nervozita, přeskakoval jim míček, hráči už hráli víc na sebe a celková souhra nebyla taková jako v prvních dvou třetinách i tak to pro Ježky nebylo jednoduché ubránit. Hned dvakrát se povedlo utéct V. Vohralíkovi, ale ani jednou nezbyl čas na nějaké kvalitnější zakončení. Tři minuty dokonce a Kert se dopouští faulu. Ježci logicky využívají tuto situaci spíš k odpočinku a do pásma se dostali jen jednou, ale o to nebezpečněji, když branku ohrozil J. Novák. Necelých třicet vteřin před koncem se vhazuje u branky Ježků ti hned po buly zachytávají rozehrávku domácích, ale obránci domácích stihli kontr Ježků zastavit, ačkoliv následně přišel ofsajd. Buly vyhrává hráč Kertu a od červené napřáhl O. Mikeš míček prolítá skrz hradbu těl, několikrát se odrazí a přistane na hokejce M. Taufera, který se najednou objeví sám před brankářem a povedenou kličkou dává na 2:1 11 vteřin před koncem. Totální zmar, Ježci už nemají síly ani na případné ohrožení branky soupeře. Kapitán Kertu dřív než jde za svým týmem gratuluje Ježkům k výkonu u střídačky.

 

Jiří Kozel: „Jak se to říká? Kdyby mě to někdo řekl před zápasem tak tomu neuvěřím. Sestava byla spíš improvizací a to co kluci předvedli bylo neskutečné. Samozřejmě úžasně zachytal A. Páv, ale spousta míčků skončila i na hráčích, což dokazují jejich nová „tetování“. Obětavost s kterou jsme hráli byla neskutečná a navíc to nebylo jen o betonu vzadu, ale my jsme neskutečně zlobili i směrem dopředu. Minimálně polovina námi vyslaných střel byla tvořena velkými šancemi. Za kluky mě bylo hrozně líto toho gólu na konci, já to i přes prohru beru jako vítězství i když se přiznám měl jsem na krajíčku, protože vidět kluky po celé utkání na pokraji sil a pak dostat takhle blbě gól bylo sportovní neštěstí. Místo bodů jsme se tak museli spokojit jen s chválou od soupeře. Dnes jsme neukázali tvář, ale KSICHT...tohle jsme my JEŽCI!“

 

Sestava: Páv – Holý, Jožák, Holub, Musílek, Vohralík, Novák, Daníček, Málek, Kozel, Pilař, Zlesák