Muži A07.04.2020Lukáš VajdaPřečteno: 709x

Josef Macháček: Jsem rád za šanci bojovat o dres v nároďáku!

I v této nešťastné době je pořád o čem psát, ikdyž už ta pauza je poněkud dlouhá. Bohužel delší je pro hráče A týmu, který jako první skončil svou podzimní pouť národkou a v jarní fázi nestihl odehrát ani jedno ligové střetnutí.

Neztrácet optimismus a neustále se připravovat.

O tom je můj rozhovor s dalším bojovníkem o reprezentační dres. Ano, řeč je o Pepovi Macháčkovi, o kterém se již dříve zmiňoval Daniel Valenta ve svém rozhovoru. A co o sobě, o sezóně a našemu týmu říká právě Machy?

Ahoj Pepo, ty bojuješ společně s Danem Valentou o závěrečnou nominaci do reprezentace do 20ti let, jak vnímáš ty tuto jedinečnou šanci?

Ahoj, jsem rád za šanci bojovat o dres v nároďáku, i když to nyní nevypadá, že by mělo v nejbližší době mistrovství světa proběhnout. S Danem se snažíme i v aktuální situaci individuálně trénovat a neztratit na vytrvalosti a rychlosti, která je v moderním hokejbale nutností.

Jak probíhá v této situaci váš trénink, nebo lépe řečeno tvůj?

Každé odpoledne chodím běhat přibližně na 40 minut. Pokud není vhodné počasí, jezdím hodinu na rotopedu. Následně po kardiu cvičím ještě střed a vršek těla

Jak se lze na tyhle campy vůbec motivovat, když na hřiště je v tuto chvíli stejně daleko jako do Vánoc?

Pro mě osobně je největší motivací neztratit fyzičku nabranou v sezóně a nenabrat x y kilo v této nedobrovolné pauze, jelikož vím, jak se potom do zápasového tempa špatně vrací.

V případě, a my všichni věříme, že se brzy rozjede pokračování v sezóně, jak ty sám věříš elitnímu týmu Ježků?

Myslím, že náš tým má za dobu, co hraju hokejbal za Ježky, nejlepší formu a hlavně hrajeme konečně s klidem na hokejce. Škoda, že se sezóna přerušila, jelikož bychom se tento rok, podle mého názoru, dostali minimálně do finále 2. ligy.

Koho by si do případného play off chtěl na začátek a proč?

.. spíše bych řekl, že bych nechtěl Svitavy, jelikož si myslím, že do 2. ligy nepatří. Po jejich porážce by se nám hrálo hůře s ostatními týmy 2. ligy. Také bych nechtěl Svítkov, se kterým bych se chtěl potkat ideálně až ve finále. Jinak by mi to bylo asi jedno, věřím, že máme na všechny.

Když bys měl vzít svůj nejlepší zápas na podzim, jaký by to byl a proč?

To nevím. Měl jsem dobré i špatné zápasy. Pro mě je nejdůležitější, že poslední dobou už nejsou moje výkony jako na houpačce a taky hraju víc s rozvahou, i když pořád běhám do útoku jako blázen.

Jak moc bude dle tebe pro ligu rozhodující tahle odstávka? Myslíš, že to bude mít dopad na kvalitu týmu?

Myslím si, že se odstávka podepíše na herní kvalitě všech hráčů a týmů. Otázkou je, jak moc se hráči udrží v kondici. U nás by to snad neměl být takový problém, jelikož vím, že většina ježků na sobě maká i během pauzy.

Co bys doporučil mladým hráčům v udržení fyzicky??

Doporučil bych jim, aby se hlavně hýbali. Alespoň dvakrát nebo třikrát týdně si dát nějaký výběh nebo sprinty do kopce, a když si občas dají třeba i nějaký kruhový trénink, jedině dobře.

A v úplném závěru prosím i tě, kdo je z tvého pohledu největší ježčí osobnost. A proč?

Za mě to není jen 1 osobnost, ale jsou to bratři Petr Menc a Luboš Menc. Bez nich by ježci nefungovali, nebo by minimálně nefungovali tak dobře jako doteď. Navíc Lubošovi vděčím za to, že hraju hokejbal, jelikož mě do Ježků přivedl právě

Machy já ti moc děkuji za rozhovor a přeji, aby si tuto dobu přežil ty i tvoji blízcí ve zdraví a brzy na hřišti naviděnou.

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

- : -
16.08.20 - 13:30
Lanškroun
Ježci HM (jun)Přípravná utkáníMuži A

nejbližší ZÁPAS

Přípravná utkání
logo Ježci HM (jun) - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
16.08.2020
13:30

poslední ČLÁNKY

»Kluky z útoku pracovně nazývám buřti, neskrývá atleticky nejlépe vybavený hráč A týmu Ondřej Běloušek
Muži A12.08.2020
»Trenér A týmu Josef Kozel má jasno: CHCI HRÁT a CHCI VYHRÁVAT!
Muži A31.07.2020
»Muži odstartují přípravu na novou sezónu 4.srpna v Čáslavi!
Muži A17.07.2020
»Extraligová a reprezentační minulost, to provází nováčka v obraně A týmu FIlipa Pecinu
Muži A25.03.2020
»Týmu věřím na sto procent, říká snajpr A týmu Martin Čejgl
Muži A19.03.2020