Muži A31.08.2020Fesoj LezokPřečteno: 879x

JnTJ HM-CUP 2020 se vydařil. Ježci ukázali svou sílu.

Náročný přípravný turnaj v azylu zimního stadionu ve Skutči se vydařil. Jak organizačně, tak i coby herní prověrka před startem soutěží. Bez porážky jej zvládla extraligová Hostivař. Ježci porazili oba prvoligové celky.

O tom, že turnaj prověří všechny účastníky, bylo jasné už při pohledu na velikost hřiště. K tomu atypický hrací čas 2x20 minut a porce 4 velmi náročných utkání ve dvou dnech... to vše je jasnou odpovědí na náročnost víkendu ve Skutči. Perfektně připravený a vyčištěný povrch leštěného betonu a celkově skvělý přístup správy stadionu, místního hokejového klubu a města Skutče nám však připravil turnaj na vysoké úrovni, který se musel všem zúčastněným líbit.

Náš vyzyvatelský klub ač soutěžně druholigový v této těžké zkoušce obstál a ukázal, že je na novou sezónu dobře připraven a že cesta, kterou se vydal, je správná. Široký kádr i zapojení dorostenců ukázalo, že v týmu dříme velký potenciál, což potvrzují i slova trenéra Josefa Kozla:

"Samozřejmě pro nás to byl velký křest ohněm a to nejen s ohledem na sílu soupeřů z vyšších soutěží, ale i dobu po kterou jsme nehráli opravdové těžké utkání. Extraliga i první liga měla zapojení v turnajích či zápasech přípravných v srpnu. My do toho šli naplno z přípravy a já před kluky smekám.

S Hradcem jsme dokázali první polovinu odehrát skvěle. V té druhé nám ublížila oslabení, kdy jsme jich nakupili moc a skvěle organizovaný hradecký stroj nás trestal. Výsledek je dle mého až krutý, ale pomohl nám v dalších zápasech.

Proti Svítkovu si pak troufnu tvrdit, že (až na výpadek za stavu 3:0) to byl náš zápas. Hráli jsme na kompletní čtyři pětky, a to proti soupeři, které doplnil v poli i trenér Kopečný prostě stačilo. Navíc i populární buřti uzavřeli zápas krásnou souhrou do prázdné, což proti méně pohyblivému soupeři šlo.

V nedělní dopoledne proti doposud neporažené Hostivaři jsme odehráli absolutně nejlepší duel z celého víkendu. Naše příležitosti strašně dlouhou dobu gumoval hostivařský brankář, ale nasazení a touha v týmu byla skvělá. Pokud se takto v sezóně budeme prezentovat, věřím, že najdeme i dost diváků na naše zápasy. Zaslouženě jsme vedli 1:0 a sahali za stavu 1:2 i po remíze, ale prohra nemrzí. Odehráli jsme skvělý zápas s extraligovým týmem a dokázali si, že jsme na dobré cestě.

Poslední zápas s běhavými mladíky pardubických autosklářů byl příležitostí pro hráče, kteří dostali na Hostivař volno. A všichni skvěle navázali na dopolední superzápas. I mladíci v sestavě dokázali, že se prvoligového týmu nemusíme bát. A to jsem do zápasu nepustil ty nejzkušenější. Výhra v posledním zápase tak byla pro nás odměnou za celkový přístup k turnaji."

V Ježčí sestavě se objevila jak jména stabilního základu A týmu, tak i z B týmu mladík Matěj Bohatý či tři mladí obránci Milan Holý, Jakub Jožák a teprve patnáctiletý Vít Musílek a s výjimkou zapasu s Hostivaří odehráli všechna utkání. "Nebyl důvod jim šanci nedat a po tomhle víkendu vím já i oni, že se dospělého hokejbalu nemusí bát. Extraliga dorostu a nově letos i Extraliga juniorů je posune ještě dál. Pokud to kalendář dovolí, platí má slova, že je v sezóně v áčku uvidíme. A nejen tyto tři, ta generace pod vedením bratra Jiřího je velmi silná, což opakuji stále dokola," doplnil Josef Kozel.

A celkové hodnocení? "Tým chválím. Oba brankáři obstáli i v těžkých soubojích s extraligou. Vhodně se doplňují a chytali spolehlivě, bez nějakého výkyvu. Mezi hráči pak nemám jediného, který by mne zklamal, což mi dělá radost. Na některých byl vidět během turnaje výrazný progres a každým střídáním zlepšení. Co mne snad jen mrzí je větší míra vyloučení a občasný ústup od naší hry a našeho systému. Jakmile se držíme toho, co je v nás, tak jsme ukázali, že dokážeme zlobit i opravdu velmi silné týmy. A první kolo ligové nám ukáže, jak to dokážeme přenést do soutěže - začínáme doma v sobotu 5.září od 16:00 s Přeloučí, která ještě v minulé sezóně byla prvoligová. Start je tak opravdu těžký. Za mne jsme však připraveni na 100%."

Závěrem pak poděkování patří celému týmu, který turnaj spoluorganizoval od zázemí časomíry, přes řízení turnaje a jeho zabezpečení materiální. Vše nám zafungovalo do puntíku. A myslím, že se do Skutče rádi zase vrátíme.

Absolutorium pak patří trojici rozhodčích - Martin Černý, Michal Prudík a Zdeněk Ščudla. Zvládli v trojlístku celý turnaj odřídit perfektně. Porce zápasů to i na ně byla jistě velká.

Závěrečné poděkování míří i sponzorům a našim partnerům, kteří nám finančně pomohli turnaj zvládnout, stějně tak město Skuteč a pan starosta Pavel Bezděk, hokejový klub HC Skuteč a jeho předseda Petr Zoulík.

Slovy klasika: "TURNAJ SE VYDUŘIL" :)

SOBOTA 29.8.2020

Ježci Heřmanův Městec - HBC Hradec Králové 1988      1:7
HBC Svítkov Stars Pardubice v. HBC Autosklo-HAK Pardubice B    2:7
HBC Hradec Králové 1988 v. HBC Hostivař    4:5
Ježci Heřmanův Městec v. Svítkov Stars Pardubice    5:2
HBC Hostivař v. HBC Autosklo-HAK Pardubice B      5:3

NEDĚLE 30.8.2020

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988     1:5
Ježci Heřmanův Městec v. HBC Hostivař      1:3
HBC Hradec Králové 1988 v. HBC Autosklo-HAK Pardubice B     5:0
HBC Hostivař v. HBC Svítkov Stars Pardubice      5:2
HBC Autosklo-HAK Pardubice B v. Ježci Heřmanův Městec      2:3

Jak už je z rozhovoru s hlavním trenérem patrné, úvodní kolo druhé ligy je na programu tuto sobotu a náš A tým se představí doma:

SOBOTA 5.9.2020 - 2.LIGA - 1.kolo

16:00  Ježci Heřmanův Městec - HC Jestřábi Přelouč 

 

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
06.03.21 - 15:00
Svitavy - ZS
Svitavy2.Liga 2020-2021Muži A

poslední ČLÁNKY

»Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm
Muži A11.10.2020
»Běloušek + Novelinka = pátá výhra!
Muži A05.10.2020
»Jihlava nás nezastavila, v Českém poháru jdeme dál
Muži A30.09.2020
»V souboji prvního s druhým jsme důrazně řekli, kdo povede tabulku!
Muži A27.09.2020
»Asfaltová bitva pro Ježky! Třetí výhru přivezl A tým z Chlumce
Muži A21.09.2020