Muži A19.08.2021Lukyč VajdičPřečteno: 887x

Jihlavská mise splněná na výbornou. Přípravné zápasy jsme odstartovali vítězně!

Jihlava – Charitativní turnaj ORION CUP si připsal úctyhodný 21.ročník a Ježci v něm zažili premiéru. Již před začátkem chybělo několik opor, které se z turnaje musely z rodinných nebo zdravotních důvodu omluvit. Přesto v rámci přípravy na novou sezónu byl vítaným zpestřením.

Do města, kde vaří pivo s názvem Ježek, jsme vyrazili v této sestavě:

  • Brankáři: Petr Novelinka, Petr Menc
  • Obránci: Josef Macháček, Filip Pecina, Kamil Mlejnek, Ondřej Honek „C“
  • Útočníci: Tomáš Hudec, Lukáš Novelinka, Dominik Macenauer, Ondřej Běloušek, Martin Drápalík, Martin Čejgl, Jan Kopriva, Jaroslav Novák, Patrik Škoda

SOBOTA 14.8.2021

Kanada v. Ježci  2:1

Hned na úvod nám byl vylosován těžký výběr borců z výběru Kanady, jednoho z největších favoritů celého víkendu. Svoji premiéru v roli kapitána si odbyl Ondřej Honek, který se však hned v prvním střídaní zranil a turnaj pro něj bohužel skončil. A bylo ještě hůř, v tom samém okamžiku se Kanada dostala před našeho brankáře Petra Novelinku a otevřela turnajový gólový lístek - 1:0.

V rychlém tempu turnaje, který se hrál na 2x15 minut hrubého času nebylo na co čekat. Už po pár minutách jsme zvedali ruce nad hlavu my. Po skrumáži před brankou se k míčku dostal PATRIK ŠKODA a účet byl zase srovnán - 1:1. Druhá půle byla v naší optické převaze, ale brankář soupeře si výborně počínal proti střele Bělouška, který mířil projektilem do horní části, tak i tutovce Martina Čejgla, jenž svou střelou švihem rozvlnil síť za brankou.

A protože jsme produktivně vpředu nic moc nepředvedli, přišel trest a tým Kanada šel opět do vedení. 2:1. I přes závěrečný tlak jsme již v zápase gól nepřidali a turnaj pro nás začal prohrou.

Ježci v. Nedělní odreagování 6:0

Už jen výhry, to jsme si před zápasem řekli v kabině, kde panovala i přes úvodní porážku dobrá nálada a ta se přenesla i na hřiště. A byl to TOMÁŠ HUDEC, který po zranění Ondřej Honka nastupoval v roli obránce a v tomto utkání otevřel skóre - 1:0. Dobrou formu si přivezl i LUKÁŠ NOVELINKA, který též přidal ruku k dílu - 2:0. O chvíli později se trefil i po mnoha šancích ONDŘEJ BĚLOUŠEK - 3:0.

Druhý poločas jsme stále kontrolovali hru a bylo to z hole LUKÁŠE NOVELINKY, který přidal svůj další úder na turnaji - 4:0. Poté se po pěkné akci prosadil i náš obránce FILIP PECINA a zápas byl definitivně rozhodnut - 5:0. A poté, celo-turnajový bojovník o nejlepšího hráče vepředu i vzdau JOSEF MACHÁČEK završil naše první vítězství na turnaji - 6:0.

Ježci - Vrťas#39 tým 2:1

Domácí barvy SK Jihlava, kteří hráli symbolicky pro svého trenéra byli naším dalším a těžkým dalším soupeřem. I když o to Josef Macháček usiloval, naším nejlepším střelcem na turnaji byl bezesporu LUKÁŠ NOVELINKA, který se blýsknul i v tomto zápase a vévodil produktivní minitabulkou týmu - 1:0. Jenže si již jmenovaný hráč připsal gól i do naší sítě, když se snažil sklepnout si skákavý balónek a tím ho poslal za záda svého bratra Petra Novelinky - 1:1. Právě Petr Novelinka však v bráně položil základní kámen úspěchu skvělým výkonem.

Druhý poločas soupeř přitlačil a připomněl nám horkost půdy Jihlavského hřiště, naštěstí nás spasila dorážka ONDŘEJE BĚLOUŠKA a to rozhodlo tvrdý a bolestivý zápas. Konečný výsledek - 2:1.

Ježci v. Tajfun Třebíč  5:1

Po delší mezizápasové pauze jsme si na tento tým hodně věřili. V brance měli nezkušeného brankáře a dosavadní Třebíčské výsledky nebyly nikterak přesvědčivé. Opak byl však pravdou, soupeř otevřel záhy skóre, ale nám se podařilo velice rychle vyrovnat z hole osvědčeného snajpra PETRA NOVELINKY - 1:1.

Za tohoto stavu se šlo i do druhého dějství, kde jsme stále nemohli skórovat a odskočit na rozdíl alespoň dvou branek. To se nám podařilo až v samotném závěru a díky gólům MARTINA ČEJGLA, ONDĚJE BĚLOUŠKA, JAROSLAVA NOVÁKA a MARTINA DRÁPALÍKA jdoucích rychle po sobě se nám podařilo nakonec vyhrát 5:1

NEDĚLE 15.8.2021

Ježci v. Lužinští srdcaři 2:0

Tady se lámal chléb, tohle bylo to důležité utkání, které jsme na cestě do finále museli bezpodmínečně vyhrát. Jen soupeř měl značnou výhodu, jejich gólman předváděl excelentní výkon a to především proti Martinu Čejglovi, Ondřeji Bělouškovi a Tomáši Hudcovi, kdy všichni borci postupně si lámali zuby a tak musela přijít čerstvá posila, která dorazila až v průběhu turnaje. Po závaru před brankou se po Bělouškově dorážce dostal k míčku MATĚJ BOHATÝ a radost mohla začít - 1:0. V závěru přidal pojistku na 2:0 DOMINIK MACENAUER a finále bylo blízko.

Ježci v. Vatikán „B“ 4:2

Celý turnaj se naše hra srovnávala do starých kolejí, a v tom nejdůležitějším utkání, tedy přímém boji o finále, se nám podařilo najít to, co jsme hledali. A kdo jiný mohl golově odstartovat boj o finále, než ten nejlepší. Po parádní přihrávce se k míčku hned v úvodu dostal KAMIL MLEJNEK, kterého zásahl míček do nohy tak, že bez jeho přičinění skončil za zády brankáře soupeře - 1:0. Poté se v pásmu dostal k střele JOSEF MACHÁČEK a parádní ukrytou střelou zvýšil náš náskok 2:0. Náš útočný nápor pokračoval a byl to TOMÁŠ HUDEC, který uzavřel z přesilovky účet prvního poločasu - 3:0.

Čas běžel oběma mužstvům, nám pomalu, soupeři to utíkalo jako léta mladé dámy. Přesto se nakonec soupeř zvládl nejprve snížit na 3:1 a poté se dostat na dostřel 3:2. To se však nelíbilo ONDŘEJI BĚLOUŠKOVI, který pojistil náskok na 4:2. Soupeř ještě zlobil při odvolání brankáře, ale to bylo vše, co zvládnul. Jdeme do finále!!

 

Finále: Ježci v. Kanada 3:1

Měli jsme jim hodně co vracet, první utkání a dosud jediné prohrané, bylo právě s týmem Kanady. My jsme chtěli a jak se později i ukázalo, tak i navázali na skvělé výkony ze zápasu s Vatikánem „B“.

Jestli si někdo šetřil gólové příspěvky pro finále, tak to byl MARTIN ČEJGL, který v základní skupině vlnil maximálně síť za brankou nebo pletivo u plotu, ale ve finále konečně střílel ostrými a ukázal, že chceme vyhrát více než soupeř - 1:0. Poté zafungovala skvělá spolupráce mezi Jaroslavem Novákem a ONDŘEJEM BĚLOUŠKEM, který zvýšil stav utkaní na 2:0.

A bylo ještě lépe, když po sporném zakázaném uvolnění, které rozhodčí neodvolali, se bezprostředně po buly míčku zmocnil MARTIN ČEJGL a konečně všem ukázal, že neklepe svými střelami ručníky u stánku na šňůře 3:0.

Kanada hrála o všechno, tak už pět minut před koncem odvolala brankáře a Petr Menc i přes všechnu snahu nakonec lovil míček z branky 3:1. Kanada se nás snažila ždímat jako pračka prádlo a málem to mělo i úspěch, ovšem skvělé zákroky Petra Mence dovedly náš tým k vrácení úvodní porážky a tím i zisk poháru a prvenství na ORION Cupu 2021.

 

 

Turnaj se nám vydařil, bylo značně vidět, že se pomalu vracíme zpět do zajetých kolejí a obraz naší hry se začal jevit tak, jak jsme na něj zvyklí. Byla znát absence některých hráčů, ale nakonec jsme dokázali, že máme hlad po gólech. Mrzuté jsou ztráty Ondry Honka a Patrika Škody. Všichni se snad brzy uzdraví a budou na 1. NHbL již v plné síle připraveni. A nebyli jsme stranou ani v charitativním rozměru turnaje - ze všech zúčastněných týmů jsme přispěli nejvyšší částkou!

Ježci HM v. Nedělní odreagování 6:0
Ježci HM v. Vrťas tým 2:1
Ježci HM v. Tayfun Třebíč 5:1
Ježci HM v. Lužinští srdcaři 2:0
Ježci HM v. Vatikán 4:2
Ježci HM v. Kanada 3:1 (finále)
Ježci HM v. Kanada 3:1 (finále)
Ježci HM - vítězný tým


ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!
Muži A18.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022