Muži A30.09.2020Luka VajdičPřečteno: 883x

Jihlava nás nezastavila, v Českém poháru jdeme dál

Českým pohárem na začátek vítězně, tak by se dal stručně říci vše k výsledku. Sváteční pondělí jsme oslavili vítězstvím v Jihlavě, kde jsme odstartovali naší pouť turnajem. Věříme, že ještě další korálky přidáme. Český pohár se hraje systémem prohraješ končíš, tím jsou tyhle zápasy jedinečné. Končí Jihlava, my jedeme dál!

HBC Flyers Jihlava v. Ježci HM   2:6  (0:0, 2:3, 0:3)

1.třetina:

Jihlava hraje 2.ligu ve skupině Morava Jih a má ve svých řadách zkušené hráče, kteří prošli extraligou. Proti nám nastoupil spíš silový tým, který měl poskládané sotva dvě lajny, proti nim se na jejich hřišti postavil tým se 4 formacemi. A to znamenalo, že Jihlava hokejbalově jsme měli navrch po všech stránkách. Ovšem, naše horké hlavy se nechaly strhnout ke hře, která nám není vlastní a na hřišti to spíš připomínalo řeznický souboj. V první třetině mohl nechat náš brankář Petr Novelinka v braně jen hokejku a jít na párek. Domácí si vyprodukovali pouze jednu střelu. Naši sice stříleli více, ale gól se jim vsítit nepodařilo.

2.třetina:

Začala překvapivě špatně pro nás. 17. Minutě se trefil v přesilové hře domácí matador Smutný a naši pochopili, že musí zapnout motory - 1:0 Ještě, že domácí také a opravdu hodně faulovali. 19.minuta a při přesilové hře našich borců si netradičně s desítkou hrající Macenauer našel LUKÁŠE NOVELINKU - a bylo veseleji - 1:1. To se ovšem už po půl minutě změnilo a Jihlava se opět radovala Jobák po souhře se Smutným prostřelil Novelinku podruhé a bylo zle - 2:1. Dva nejzkušenější hráči tak našemu týmu udělovali lekci z efektivity. Druhá třetina celkově vypadala spíš jako boj v kleci, když opravdu velké množství vyloučených na obou stranách se dekovalo na trestné. Jenže my máme tajnou zbraň a tou je FILIP PECINA, který v 26. minutě v našem oslabení vrátil vyrovnaný stav - 2:2. Hned o dvě minuty déle po ose Radek Böhm, Jan Böhm, vymetl pavučinky v jihlavské brance TOMÁŠ TROJEK a šli jsme poprvé do vedení - 3:2. Na hřišti už opticky i herně byl už jen modrobílý tým a tenhle gól do šatny byl hrozně důležitý.

3.třetina:

My jsme vlastně zvyklí, že tyhle zápasy bolí. Již předminulé kolo nám dávali slušné masážní procedury Chlumečtí hokejbalisté. Teď to byla Jihlava. Obzvlášť po tom, co Škoda našel JOSEFA MACHÁČKA a to už po 27 sekundách a bylo hotovo- 2:4. Třetí třetina ale patříla TOMÁŠI HUDCOVI, který nejprve v 33. minutě využil povedené Honkovy přihrávky - 2:5, a o tři minuty později i přihrávky Lukáše Novelinky - 2:6. Do konce zápasu se skóre neměnilo a tak vezeme ubojované a udřené první vítězství.

 

Naše družina navíc přestřílela soupeře o 35 střel a i to svědčilo o skvělé hokejbalové připravenosti. Příští kolo by nás mělo čekat 28.10., je však otázkou jaký další pandemický vývoj jeho podobu nastaví... Co by mělo platit, je že A tým pokračuje dalším duelem v 2.lize tuto neděli v Letohradě v 11:00 proti Žamberku.

Komentář trenéra Josefa Kozla: "Jeli jsme si pro postup a ten máme. I přes výhru ale první zápas, který jsem s kluky absolvoval a jsem z něho rozpačitý a možná i otrávený. Soupeři jsme povolili pouze deset střel, byli jsme ve všech ohledech rychlejší, pohyblivější, diktovali jsme tempo hry, ale nechali se zcela strhnout tvrdou hrou, která nám není vlastní. Třicesedm trestných minut je pro mne zcela neomluvitelných a nepochopitelných. Chci věřit tomu, že to byl náš poslední exces v disciplinovanosti. Nás zdobí hra, která přivedla k mantinelům i diváky. A jeli za námi i do Jihlavy! A i oni si zaslouží koukat na krásné akce a góly a ne na hru ve čtyřech nebo ve třech. Našemu fanklubu děkuju za podporu a trpělivost, příště budeme hezčí!"

Sestava Ježků: Novelinka P. (Synek) - Menc L., Böhm J., Pecina, Trojek, Drbohlav, Honek - Kopriva, Škoda, Jošt, Macenauer, Novelinka L., Hudec, Čejgl, Běloušek, Böhm R., Drápalík, Novák, Macháček

Tradičně bohatá fotogalerie od Aleny Čížkové ZDE.

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 7
18.09.22 - 11:00
Praha - Palmovka
KOVO Praha1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

Český pohár
logo HBC Hradec Králové 1988 Hradec Králové B - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
28.09.2022
14:30

poslední ČLÁNKY

»Petr Novelinka musel nastoupit do rozjetého zápasu, vše však zvládnul s velkou parádou a díky němu vezeme tři body.
Muži A21.09.2022
»Prodloužená jízda, z Prahy za tři body!
Muži A21.09.2022
»Šli jsme do zápasu s čistou hlavou, říká Roman Hejl po vysoké výhře nad Malenovicemi
Muži A14.09.2022
»Nepříznivá série z minulé sezóny vyrovnána, Malenovice odjíždí bez bodu!
Muži A14.09.2022
»Gól na 1:1 zápas zlomil v náš prospěch, říká Dominik Macenauer
Muži A05.09.2022