Starší žáci03.06.2019Jiří KozelPřečteno: 1127x

Ježci vicemistři České republiky

Druzí v České republice, nebo vicemistři co zní lépe? To není rozhodující. Generace hráčů, která se učila a ještě dva roky zpět dokázala od Hradce Králové dostat přes 30 gólů, dorostla v neskutečnou partu táhnoucí za jeden provaz. Poctivě trénovat a nic nevypustit a nedělat z toho vědu to je recept. A myslíte si, že mají hokejbalu letos již dost a sezóna jim skončila? Ani, náhodou někteří se divili proč do začátku prázdnin chceme trénovat již jen 2x týdně...no snad jim to nějak vysvětlím ;o)

Ježci Heřmanův Městec : HBC Rakovník 4 : 6 (1:1,2:3,1:2), střely 26:46

Do prvního utkání jsme šli s vědomím, že tento zápas může jen napovědět, zda máme na postup, ale rozhodně nemůže o ničem rozhodnout, jelikož v prvním utkání Rakovník porazil Plzeň 6:3. Při tříčlenné skupině to znamenalo to, že při jakémkoliv výsledku rozhodne až utkání s Plzní. Mohli jsme se šetřit, ale my chtěli ukázat, že na turnaj nejlepších patříme a tak jsme hráli naplno. Celé utkání šlo ve vlnách, kdy se Rakovník vždy dostal do vedení a následně jsme vyrovnali. Nedokázali jsme odpovědět až na gól na 4:5 a soupeř vítězství potvrdil při hře bez brankáře.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Plzeň 3 : 1 (1:0,0:2,0:1), střely 33:29

Druhým soupeřem ve skupině nám byla Plzeň a dle informací oproti prvnímu zápasu s Rakovníkem, ještě posílila o hráče, kteří vypomáhali dorostu na kvalifikačním turnaji. Zápas jsme rozehráli na nás hodně pomalu a trošku jsme se báli zda se hráči neutavili v tom předchozím. Soupeř našeho ospalejšího úvodu i využil a šel do vedení. Do druhého dějství však Plzeň začala hrát hodně zpátky moc nás nenapadala a naši hráči postupně ožívali a postupně jsme přebírali otěže zápasu. Povedlo se nám vyrovnat pumelicí J. Pilaře od modré a následně utekl obráncům náš žolík M. Munzar, kterého fauloval soupeřův obránce a nařízené trestné střílení proměnil V. Šmíd. V třetí třetině nejprve zahrozil soupeř, ale až na jedince jsme vypadali čerstvěji než soupeř a začal festival zahozených šancí od K. Daníčka. Naštěstí nepanoval nedáš a dostaneš a V. Šmíd přidal ještě gól v předposlední minutě zápasu a nás poslal do semifinále.

 

Semifinále

Ježci Heřmanův Městec : HBC Malenovice 7 : 1 (0:1,3:0,4:0), střely 33:14

Malenovice předešlí den dokázali udolat Svítkov a stali se našim překvapivým soupeřem pro semifinále. Proti soupeřům, kteří hlavně brání své pásmo je důležité vstřelit první branku a to se nám nepovedlo. První třetinou jsme se spíš protrápili, ale o přestávce se zdálo, že se nám tým povedlo nastartovat, když hned v úvodu druhé části jsme vyrovnali. Následovali další dva góly a za stavu 3:1 to již vypadalo, že nás soupeř nemá čím přehrát. Jenže soupeř drobně proházel sestavu a úplný začátek třetí třetiny patřil jim. Jenže nám se povedlo šance ubránit a naopak skórovat. Od této branky již dostali více prostoru hráči, kteří toho tolik neodehráli.

 

Finále

Ježci Heřmanův Městec : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 9 (0:5,0:0,1:4)

Půlku první třetiny se nám dařilo hrát celkem vyrovnaný zápas, ale následně přišel kolaps, který nezastavilo ani střídání brankáře. Svítkov dominoval a hlavně se mu odlepila smůla z hokejek, kterou měli předchozí den. Skoro jakákoliv střela skončila ve vymeteném růžku a my se jen modlili ať je konec třetiny. Nedá se říct, že jsme složili zbraně, ale při tomto vývoji jsme chtěli dát možnost již všem hráčům a do hry se tak dostalo všech 16. Druhá třetina skončila bez gólu a další přišli až zase ve třetí části. Nám se prosadila zrovna ta třetí útočná řada, když se trefil O. Hladký. Soupeř kontroval ještě dalšími brankami, ale nám se dařilo udržet hráče v dobré náladě, tak aby bojoval až do konce a hlavně se neuchyloval k nějakým nesportovním výpadům - což se nám povedlo.

 

Jiří Kozel: "Začnu hodně ze široka. Minulý rok jsme řešili co budeme dělat se 4 hráči co nám přerostli věkem do kategorie dorostu a s rodiči se domluvili na tom, že starší žáci ve velkém vypomůžou této kategorii. Zároveň jsme věděli, že nám to může ublížit v kategorii, která u nás vypadala velice slibně a to starší žáci. Přeci jen zápasů bylo spousta - nakonec 57. Do sezóny jsme vstoupili prohrou jak se Svítkovem, tak s Autosklem a myšlenky na minimálně druhé místo byly tatam. O zimní přestávce jsme ztráceli spousty bodů a hned první duel s Autosklem mohl rozhodnout - my jsme ho však z 0:2 dokázali otočit na 5:2, následně odehráli v 22 dnech 13 zápasů za SŽ a MD. Během nich jsme dokázali porazit 2x Hradec Králové a Svítkov a díky tomu, že soupeř o druhou příčku klopýtal, jsme je předstihli a z 2. místa postoupili do kvalifikace na MČR. Další problém museli jsme si předehrát utkání MD a nešlo nalézt jiný termín než pátek v podvečer kvalifikace. Utkání jsme neodchodili odmakali a odjeli na kvalifikaci, kde jsme si řekli fajn jsme do 9 místa v ČR zkusíme to posunout a vyhráli bez ztráty kytičky. Na MČR jsme si řekli fajn jsme do 6. místa v ČR zkusíme hrábnout a zvládli zápas s Plzní, kde jsme měli nůž na krku. Následně jsme si poradili s nepříznivým vývojem v semifinále a nám spadl kámen ze srdce. Za tu předlouhou sezónu budeme odměněni zlatem, nebo stříbrem. Možná to byl i ten moment, který rozhodl, že Svítkov si přijel pro vítězství a my si jen postupně plnili sny a ten se nám splnil, že dostaneme placku. Finále, tak bylo jasnou záležitostí, ale nám to rozhodně vaz nezlomilo. Tahle parta se k tomu postavila zase čelem, pogratulovala soupeři a užívala si zaslouženou radost ze stříbra. Parta hráčů z HM a okolí, žádné hostování, žádný hokejista...neděláme z hokejbalu vědu jen poctivě trénujeme a hrajem. Tak jak jsem hráčům celou dobu říkal je to jen sport v životě jsou důležitější věci...ani jsem v těch chvílích netušil, jakou jsem měl v těch větách pravdu ..."

 

Sestava: Páv, Krásný - Čapka, Pilař, Musílek, Holub, Zmek, Kubátová, Daníček, Kachlík, Šmíd, Málek, Kozel, Baumgartner, Hladký, Sedlák, Munzar, Zlesák

 

 

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

zrušeno
23.05.20 - 09:30
LETOHRAD
LetohradLiga SŽStarší žáci

poslední ČLÁNKY

»Příští rok bych se chtěl dostat do reprezentace U16, netají se ambicemi Vít Musílek
Starší žáci28.03.2020
»Jak tým bez ambicí k vítězství přišel
Starší žáci23.03.2020
»Starší žáci podlehli Svítkovu
Starší žáci19.11.2019
»Starší žáci poprvé vyzkoušeli halu ve Svitavách
Starší žáci13.11.2019
»Starší žáci začali odvety vítězně
Starší žáci07.11.2019