Muži A20.07.2021Lukyč VajdičPřečteno: 789x

Ježci se vrací na prvoligovou mapu!

Na apríla v roce 2012 naposledy Aréna Ježkárna zažila prvoligový zápas. Teď klub hlásí: VRACÍME SE DO 1.LIGY A JSME NA NI PŘIPRAVENI!

Tehdy zavítala do Heřmanova Městce Jihlava a odvezla si výhru 5:3. V dresu soupeře řádil Petr Danko, autor dvou branek a dvou asistencí... za Ježky dvakrát přesně mířil Jiří Mašík (dnes hlavní trenér reprezentace ČR v hokejbale a extraligových Pardubic) a jednu branku si připsal Tomáš Kadaňka. Ze současného kádru tento zápas coby hráč pamatuje Lubomír Menc a Roman Jošt. Oba dva se mohou těšit na velký návrat...

Nebylo jiné řešení, chceme růst!

Proč se ta klub rozhodl poodhaluje předseda klubu Josef Kozel: "Nebylo jiného řešení, chceme růst! Klub trpělivě pracuje s mládeží. Pyšníme se nejlepším dorostem v ČR díky skvěle zvládnutému závěru prapodivné sezóny a zároveň hrajeme několik let dominantní part v 2.lize. Po několik let jsme hledali cestu zpět do první ligy sportovní cestou. I díky COVIDu nám to bylo po dva roky zapovězeno."

A tým patřil k top týmů 2.ligy, vyhrával jeden zápas za druhým. Naposledy prohrál soutěžní utkání 5.10.2019 a před tím 13.4.2019. Jinak sbíral výhry.

Důvody jsou jasné: "Dozrála generace, která chce trénovat, chce spolu mít radost ze života, chce hrát a chce vyhrávat. A za ní je velká kvalita v dorůstající generaci náctiletých," vyjmenovává Josef Kozel a poodhaluje i další souvislosti: "Chtěli jsme samozřejmě zamířit výš sportovní cestou, jako se nám to povedlo v roce 2008, ale nebylo nám přáno. Covid zničil poslední dvě sezóny úplně. A tak muselo přijít rozhodnutí vedení klubu. Už loni na jaře jsme byli osloveni předsedou TK ČMSHb Jaroslavem Pikulou, zda bychom neměli zájem. Pak s námi sice svaz zahrál zvláštní partii, kdy zpochybnil pravomoce samotného pana Pikuly a z něho i z nás udělal dokonalé blbce, ale letos už vypsal propozice tak, že nám přihlášku do soutěže umožnil. Tak jsme ji podali."

Chceme věřit, že nám bude v 1.lize lépe

O tom, že svazové soutěže nezažívají úplný boom se mluví dostatečně jinde, klub tímto směrem přemýšlet nechce. "Nezastírám, že jsem hodně zklamaný, jak soutěžní hokejbal uvadá. Loňský ročník 1.ligy byl hodně prazvláštní z pohledu počtu účastníků. Chceme ale věřit, že nová sezóna tuto soutěž pozvedne. Hovoří se až o 14 účastnících a tak věříme, že nám bude v této soutěži lépe. A taky nás prověří úplně jinak. Sportovně zcela náročněji, finančně i časově také. Ale jsme přesvědčeni, že nám v ní bude lépe. V regionu 2.liga spíše zažije ještě větší úpadek a tím nemyslím, že tam zmizíme my. Výkladní skříň regionu, jak ji někteří nazývali, o 5-6 týmech... no nevím... Ale to je věcí svazu a také ostatních klubů, které zatím dost mlčí. My se raději chceme soustředit na sebe a na náš vývoj," zakončil povzdechem tuto část předseda klubu.

O samotných soutěžních plánech a přípravě vám přineseme oddělený rozhovor s Josefem Kozlem coby hlavním trenérem. Už teď můžeme prozradit, že se počítá s propojením s extraligovým dorostem s postupným zapojením klubových odchovanců a nadějné mládeže. Je to logické, svou kvalitu ukazují dlouhodobě a rostou do věku, kde by měli hrát velkou soutěž. Navíc to někteří už i prokázali na hřišti. Třeba v loňské přípravě, kdy byli zapojení na turnaji ve Skutči v měření sil s extraligovými a prvoligovými celky a rozhodně se neztratili.

Připravuje se i stadion

I stadion samotný by měl nabídnout lepší komfort. Přes zimu jsme zcela zrekonstruovali osvětlení. Má teď parádní parametry více než 600lx, zmodernizovalo se ozvučení, pořídila technika na elektronický zápis přímo ze stadionu. Nový provozovatel občerstvení připravil udírnu a další návaznosti pro diváky. A teď jsou na řadě šatny, kde přes léto dochází k úpravě sprch a podlah v jednotlivých částech zázemí. I tady chce klub ukázat posun k lepšímu.

Čeká nás toho mnoho, ale my nikdy nebyli tuctoví - budeme opět prvoligoví a to se vším všudy! #sjezkemvsrdci

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

3 : 0
12.09.21 - 14:00
Heřmanův Městec
Muži A1.Liga 2021-2022Brno

nejbližší ZÁPAS

1.Liga 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo HBC Pardubice Pardubice B
19.09.2021
14:00

poslední ČLÁNKY

»Den D v náš prospěch!
Muži A14.09.2021
»Přípravné utkání v Polabinách vítěze nepřineslo
Muži A29.08.2021
»Jihlavská mise splněná na výbornou. Přípravné zápasy jsme odstartovali vítězně!
Muži A19.08.2021
»Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm
Muži A11.10.2020
»Běloušek + Novelinka = pátá výhra!
Muži A05.10.2020