Starší žáci02.05.2019Jiří KozelPřečteno: 466x

Ježci porazili Svítkov

Ježci dokázali obrat o všechny body lídra soutěže a druhé místo v tabulce regionu Východ se hodně přiblížilo. To jim zajistí účast na kvalifikačním turnaji na mistrovství České republiky.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice : Ježci Heřmanův Městec 3:5 (0:2, 1:2, 2:1), střely 31:30

 

Žádné vyčkávání, ale okamžitá akce, tak lze popsat rychlý start do zápasu Ježků, kteří se v úvodních minutách nastěhovali před brankáře Fukárka. Ten dlouho odolával a již to vypadalo, že prvotní tlak hostů vyjde nazmar, ale nakonec se ujmula rychlá souhra první trojice a gól do prázdné branky K. Daníčka. Za minutu bylo ještě veseleji, když se svého strážce zbavil L. Kozel a vstřelil již gól na dva nula. Následoval oddychový čas domácích, který Stars viditelně zvednul a M. Krásný musel s obranou několikrát míček vyhazovat z brankoviště na poslední chvíly.

Do druhé třetiny se tak nastupovalo za výsledku, který se zase až tak nečekal. Hrálo se ve vysokém tempu a šance se střídali na obou stranách. Za domácí si vynucovala tlak hlavně útočná řada kolem M. Bláhy u Ježků bylo téměř jedno která ze tří útočných řad jde na hřiště, pokud jim dali domácí obránci šanci okamžitě byli v tlaku. V polovině utkání vždy u Ježků dochází ke střídání brankářů a na hřiště šel A. Páv, který tak vstupoval do hodně rozjetého utkání a Svítkov mu rozhodně žádný čas na aklimatizaci nenechal a po pár minutách ho dokázal i překonat, když obránci nepohlídali přihrávku a A. Korec nabídnutou šanci proměnil. Ježci však odpověděli nejlépe jak mohli a do dalších dvou minut vstřelili dva góly, když nejprve využil nedorozumění mezi Kerschbaumem a Fukárkem J. Čapka a druhý vstřelil T. Málek, když zužitkoval přesnou přihrávku před branku. Po druhé třetině tak svítilo na časomíře 1:4.

Do třetí třetiny oba týmy pozměnili sestavy a čekal se velký nápor Svítkova. Přesně to se i stalo Ježci se měli co otáčet, ale dokázali zahrozit i na druhé straně a vypadalo to, že by jim aktivita mohla vynést poklidné dohrání zápasu, ale Svítkovu se povedla v útočné třetině bule a na několikrát procpal míček za A. Páva. Za dvě minuty bylo ještě hůř, když V. Baumgartner neudržel nervy na uzdě a zbytečně fauloval v útočném pásmu a po dalším závaru jsme inkasovali po třetí, když si do branky srazil míček obránce J. Čapka. Ježci to nezavřeli a stále hráli aktivně, čímž na chvilku otupili tlak a dali obraně trošku vydechnout. Ve 43. minutě M. Bláha nahazoval míček do útočného pásma a trefil L. Kozla vysokou holý a nám se naskytla přesilová hra při které jsme se rozhodně za brankou nehnali. Při jednom z vyhození se Svítkov pokusil o odvolání brankáře, ale obránci dokázali v klidu dostat míček na T. Málka, který trošku netakticky, ale naštěstí přesně zamířil těsně před červenou čárou do prázdné branky.

Kozel J. (Ježci): „Hecovat hráče před zápasem se Svítkovem není třeba, spíš naopak. Nechtěl jsem, aby hráči zápasu dávali nějakou extra vážnost. Takže jsem před zápasem hráčům řekl, že tohle není ten zápas, co o něčem rozhoduje, že vlastně je úplně jedno, jak to dnes dopadne, že to je prostě zápas jako každý jiný. I samotnou rozcvičku jsem nechal trošku bez povšimnutí a ubral jsem i na nějaké extra přípravě a snažil se hráče dostat do stavu, kdy do něho půjdou absolutně uvolněně a bez nějakého musíme vyhrát. Už nikdo nezjistí zda to bylo tím, ale hráči začali utkání neskutečně bez zábran. Vlétli na soupeře a toho uzamkli na jeho polovině, kde několikrát v prvních minutách zahrozili a nakonec vstřelili i to důležité gól, ke kterému jsme navíc přidali ještě jeden. Svítkov po oddechovém času začal také hrozit a závary se přestěhovali před obě branky. Zde už to bylo kolikrát i o štěstí, které se nejprve přiklonilo v těchto soubojích k nám a v poslední třetině zase k soupeři, ale o jednou méně. Utkání přineslo obléhání obou branek, rychlé protiútoky, nějaké ty emoce, prostě vše. Závěrečný tlak soupeře se rozplynul, když nezaviněně fauloval i tak se pokusil o hru bez brankáře, ale míček skončil v jejich prázdné brance. Pro tento zápas si dovolím říct, že jsme byli o ten chloupek lepší a tak si ty tři body zasloužili.

 

Sestava (Ježci): Krásný (od 23. minuty Páv) – Čapka, Kubátová, Musílek, Zmek, Holub, Sedlák, Šmíd, Daníček, Pilař, Baumgartner, Kozel, Málek, Hladký, Munzar, Zlesák 

 

Fotogalerie ze zápasu (D. Kerschbaum)

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

zrušeno
23.05.20 - 09:30
LETOHRAD
LetohradLiga SŽStarší žáci

poslední ČLÁNKY

»Příští rok bych se chtěl dostat do reprezentace U16, netají se ambicemi Vít Musílek
Starší žáci28.03.2020
»Jak tým bez ambicí k vítězství přišel
Starší žáci23.03.2020
»Starší žáci podlehli Svítkovu
Starší žáci19.11.2019
»Starší žáci poprvé vyzkoušeli halu ve Svitavách
Starší žáci13.11.2019
»Starší žáci začali odvety vítězně
Starší žáci07.11.2019