Starší žáci29.05.2018Jiří KozelPřečteno: 239x

BeatCup - turnaj starších žáků

Když přišla nabídka ze strany Hostivaře si trošku protáhnout sezónu starších žáků a zúčastnit se BeatCupu neváhali jsme ani chviličku a ihned účast potvrdili. Hostivař takovéto akce prostě umí a pro hráče to je taková odměna za sezónu, že mohou zase potkat jiné soupeře. Turnaj splnil očekávání, ozvučení turnaje, ocenění a super dva soupeři stáli za těch pár kilometrů navíc.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hostivař 3 : 1 (2:0,0:0,1:1), střely 17:22

 

Do utkání jsme chtěli vstoupit co nejrazantněji. Hostivař měla v nohách zápas s Kladnem od kterého je dělilo nějakých 20 minut a tušili jsme, že budou trošku ztuhlí a začátek utkání se skutečně povedl nad míru, kdy jsme si vypracovali několikero šancí a jednu z nich i dokázali využít K. Daníčkem. V závěru první třetiny dokázal zachytit rozehrávku soupeře T. Málek a dostal se do samostatného úniku, který využil.

I v druhém dějství jsme byli lepším týmem, ale přestalo se nám dařit střelecky a soupeř vytušil šanci a začal nás škádlit velmi nebezpečnými výpady, brankář A. Páv byl však vždy připraven.

Do závěrečné třetiny sebrala Hostivař zbytky sil a několikrát nás zavřela v obranném pásmu, ale ke gólu to dlouho nevedlo. Naše aktivita trošku opadla, ale když jsme se dostali před branku soupeře, tak šlo o slušnou šanci. Závěrečné minuty již patřily Hostivaři, která se snažila o kontaktní gól, který nakonec i vstřelila při hře bez brankáře, když se prosadila dalekonosnou střelou. Necelou minutu před koncem však pečetil gólem do prázdné branky stále zlepšující se J. Čapka, který nabral během jara neskutečnou fazónu.

Po utkání následovala trestná střílení, která vždy přisuzovala týmům bod navíc. Za nás se netrefil ani jeden ze střelců V. Šmíd, J. Pilař, T. Málek a tak jsme tento souboj jednou inkasovanou brankou prohráli.

 

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Alpiq Kladno 1 : 7 (0:2,1:3,0:2), střely 15:27

 

Po zápase s Hostivaří byla 12 minutová přestávka před duelem s Kladnem a již během ní nám bylo jasné, že nás čeká ještě těžší zápas, jelikož na hráčích byla znát únava po urvaném zápase s Hostivaří.

I přes únavu jsme chtěli do zápasu jít aktivně a byli jsme to my kdo si vypracoval hned tři šance na úvod, ale dvě skončili vedle a jedna na břevně kladenské branky. Tím naše aktivita trošku opadla, což je velká škoda první gól nás mohl trošku nastartovat a udržet v euforii, ale bohužel jsme naopak inkasovali a přišel přesně opačný impuls. Ještě během první třetiny jsme několikrát zahrozili, ale neúspěšně.

Od druhého dějství jsme šli s výkonem dolů a přestávali nám fungovat nohy. Neměli jsme protihru a pouhé bránění nám ubíralo spousty sil. Navíc se přidala vyloučení, které nás ještě více vyšťavila.

Do poslední třetiny jsme chtěli dát, alespoň ten zbyteček sil co nám zbyl, ale Kladno bylo při chuti a  hrálo s neuvěřitelnou lehkostí a nám naopak nevyšlo ani to co jsme si těžce vydřeli a zastavil nás brankář, nebo nepřesné zakončení.

Následující penalty jsme vyhráli, když hned první dva střelci K. Daníček a J. Čapka svá trestná střílení proměnili a A. Páv žádný nepustil. Bod navíc tak byl náš.

 

Jiří Kozel: „Turnaj byl parádní a rádi se na akce pořádané Hostivaří budeme vracet, jelikož to mají velmi dobře udělané, ozvučení, ocenění příjemná atmosféra, hala prostě paráda. Pro nás byl turnaj důležitý i po té stránce dokázat si, že umíme hrát i když nám bude chybět nejlepší střelec V. Vohralík, který marodil s palcem. První utkání jsme doslova ubojovali a do druhého nám při hře na dvě lajny nezbylo dostatek sil, vždyť obě utkání dělilo pouhých dvanáct minut. Pro kluky to byla další zkušenost, možnost poměřit se zase s jinými týmy a také potkat pár kamarádů, které znají z předchozích vícedenních akcí a výběrových kempů. Ačkoliv jsme Kladnu podlehli o více branek, tak turnaj ukázal i jak byl vyrovnaný. Každý tým dokázal vyhrát jedno utkání a jeden souboj o bod navíc v trestných stříleních. Organizátorům ještě jednou mnohokrát děkujeme, stejně tak soupeřům a rodičům, kteří hráčům po celou dobu fandili.“

 

Sestava: Páv – Kozel, Čapka, Musílek, Synek, Jožák, Šmíd, Daníček, Pilař, Kubátová, Málek, Baumgartner.

 

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
24.11.18 - 13:00
Heřmanův Městec
Starší žáciLiga SŽPřelouč

nejbližší ZÁPAS

Liga SŽ
logo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice Pardubice - logo Ježci Heřmanův Městec Starší žáci
16.03.2019
09:30

poslední ČLÁNKY

»Svítkov opět úspěšnější
Starší žáci12.11.2018
»Střelci se činili
Starší žáci18.10.2018
»Starší žáci kradli u Pirátů
Starší žáci09.10.2018
»Minipřípravka u Pirátů na turnaji
Starší žáci03.10.2018
»Soupeř z Polabin
Starší žáci02.10.2018