Starší žáci21.09.2021Jiří KozelPřečteno: 218x

Ježci podlehli Jelenům

Starší žáci se poprvé představili v domácím prostředí a i přes prohru odcházeli ze hřiště s hlavou nahoře, jelikož je doprovázel potlesk rodičů.

Ježci Heřmanův Městec : SK Hokejbal Letohrad 3 : 5 (1:3,1:0,1:2), střely 27:26

Začátek utkání přinesl celkem vyrovnaný hokejbal, ale soupeř trestal hned první čistě prohrané bule, když nechytatelnou pumelicí prostřelil vše před sebou M. Neruda. Ježky inkasovaná branka trošku opařila a Jeleni začali mít více ze hry a vytvořené chyby dokázali i trestat, když nejprve přesně střílel M. Fišer a následně utekl obraně M. Rous. Asi málokdo by si v té době vsadil na drama, které se později odehrálo. Minutu po inkasované brance se totiž prosadil M. Řivnáč a snížil na 1:3 a vzkřísil všechny na střídačce.

Druhá třetina se povedla Ježkům asi nejvíce a svého soupeře zatlačila na jeho polovině. Soupeře však držel skvěle chytající P. Stejskal, který se zaskvěl několika perfektními zákroky. Tlak Ježků, ale sílil a po jednom závaru před brankou se přeci jen povedlo F. Kozlovi docpat míček až za brankovou čáru. Ježci v té době nebyli k zastavení a hnali se za vyrovnáním. Deset vteřin před koncem druhé části se vhazovalo před brankou Letohradu a J. Kozel na střídačce neváhal a odvolal brankáře ve snaze vyrovnat ještě do přestávky. Vyrovnání nebylo daleko, ale brankář hostí nakonec střelu J. Švadlenky udržel u sebe a M. Mareček, tak neměl možnost dorážet.

Do třetí třetiny Ježci vyměnili brankáře, tak aby si oba brankáři zachytali. Letohrad na začátku poslední části stáhl hru na svoje starší hráče a Ježky zatlačil. Pro nového brankáře S. Boháče těžký start do rozjetého utkání, ale poradil si hned s několika nebezpečnými střelami a udržel naděje Ježků na vyrovnání. Ježkům se opět povedlo srovnat krok ve hře, ale jedna chybička v obraně a špatné rozebrání hráčů před brankou nechalo volného J. Šťovíčka a ten trestal přesnou střelou mezi nohy. Za další dvě minuty se Letohrad radoval z další branky, kterou však střelil Ježek M. Mareček, když byl první u vyraženého míčku, ale bohužel se od jeho nohy odrazil přesně do domácí branky. Soupeř tak odskočil na rozdíl tří branek, ale Ježci nechtěli sklonit hlavy a hnali se za dalším gólem. Ten nakonec padl až v samotném závěru utkání, když 10 vteřin před koncem utkání našel F. Kozel zcela volného M. Řivnáče a zvedl ruce všech Ježků nad hlavu po třetí.

Jiří Kozel: „Nebýt trošku nešťastného začátku, kdy jsme se možná soupeře zbytečně báli, tak to mohlo být výsledkově ještě zajímavější. Odehráli jsme ještě lepší utkání než ve Svitavách a byli konečně odměněni brankami v síti soupeře. Když jsme jeli v druhé třetině na té vlně euforie, tak jsme předváděli hokejbal, kterým bychom se rádi prezentovali. Napadali jsme, makali a několik míčků vyloženě ubojovali. Samozřejmě jsme opět udělali dost chyb, ale říkáme si je a zdá se, že i hráči na ně začínají dobře reagovat. Je dobře, že nás opět nesrazilo celkem brzké tři góly a dokázali se vrátit do zápasu a i když soupeř opět navýšil, tak jsme stále chtěli dát další gól. Myslím, že potlesk rodičů po skončení zápasů byl víc než zasloužený.“

Sestava: Slaný (do 30min), Boháč (od 30min) – Mareček, Licek, Švadlenka, Málek, Horálek, Řivnáč, Peřina, Louvar, Vodehnal, Němeček, Kozel