Starší žáci21.09.2021Jiří KozelPřečteno: 618x

Ježci podlehli Jelenům

Starší žáci se poprvé představili v domácím prostředí a i přes prohru odcházeli ze hřiště s hlavou nahoře, jelikož je doprovázel potlesk rodičů.

Ježci Heřmanův Městec : SK Hokejbal Letohrad 3 : 5 (1:3,1:0,1:2), střely 27:26

 

Začátek utkání přinesl celkem vyrovnaný hokejbal, ale soupeř trestal hned první čistě prohrané bule, když nechytatelnou pumelicí prostřelil vše před sebou M. Neruda. Ježky inkasovaná branka trošku opařila a Jeleni začali mít více ze hry a vytvořené chyby dokázali i trestat, když nejprve přesně střílel M. Fišer a následně utekl obraně M. Rous. Asi málokdo by si v té době vsadil na drama, které se později odehrálo. Minutu po inkasované brance se totiž prosadil M. Řivnáč a snížil na 1:3 a vzkřísil všechny na střídačce.

Druhá třetina se povedla Ježkům asi nejvíce a svého soupeře zatlačila na jeho polovině. Soupeře však držel skvěle chytající P. Stejskal, který se zaskvěl několika perfektními zákroky. Tlak Ježků, ale sílil a po jednom závaru před brankou se přeci jen povedlo F. Kozlovi docpat míček až za brankovou čáru. Ježci v té době nebyli k zastavení a hnali se za vyrovnáním. Deset vteřin před koncem druhé části se vhazovalo před brankou Letohradu a J. Kozel na střídačce neváhal a odvolal brankáře ve snaze vyrovnat ještě do přestávky. Vyrovnání nebylo daleko, ale brankář hostí nakonec střelu J. Švadlenky udržel u sebe a M. Mareček, tak neměl možnost dorážet.

Do třetí třetiny Ježci vyměnili brankáře, tak aby si oba brankáři zachytali. Letohrad na začátku poslední části stáhl hru na svoje starší hráče a Ježky zatlačil. Pro nového brankáře S. Boháče těžký start do rozjetého utkání, ale poradil si hned s několika nebezpečnými střelami a udržel naděje Ježků na vyrovnání. Ježkům se opět povedlo srovnat krok ve hře, ale jedna chybička v obraně a špatné rozebrání hráčů před brankou nechalo volného J. Šťovíčka a ten trestal přesnou střelou mezi nohy. Za další dvě minuty se Letohrad radoval z další branky, kterou však střelil Ježek M. Mareček, když byl první u vyraženého míčku, ale bohužel se od jeho nohy odrazil přesně do domácí branky. Soupeř tak odskočil na rozdíl tří branek, ale Ježci nechtěli sklonit hlavy a hnali se za dalším gólem. Ten nakonec padl až v samotném závěru utkání, když 10 vteřin před koncem utkání našel F. Kozel zcela volného M. Řivnáče a zvedl ruce všech Ježků nad hlavu po třetí.

 

Jiří Kozel: „Nebýt trošku nešťastného začátku, kdy jsme se možná soupeře zbytečně báli, tak to mohlo být výsledkově ještě zajímavější. Odehráli jsme ještě lepší utkání než ve Svitavách a byli konečně odměněni brankami v síti soupeře. Když jsme jeli v druhé třetině na té vlně euforie, tak jsme předváděli hokejbal, kterým bychom se rádi prezentovali. Napadali jsme, makali a několik míčků vyloženě ubojovali. Samozřejmě jsme opět udělali dost chyb, ale říkáme si je a zdá se, že i hráči na ně začínají dobře reagovat. Je dobře, že nás opět nesrazilo celkem brzké tři góly a dokázali se vrátit do zápasu a i když soupeř opět navýšil, tak jsme stále chtěli dát další gól. Myslím, že potlesk rodičů po skončení zápasů byl víc než zasloužený.“

 

Sestava: Slaný (do 30min), Boháč (od 30min) – Mareček, Licek, Švadlenka, Málek, Horálek, Řivnáč, Peřina, Louvar, Vodehnal, Němeček, Kozel

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

5 : 3
23.04.22 - 11:00
Heřmanův Městec
Starší žáciLiga starších žáků 2021-2022Pardubice BÍLÁ

poslední ČLÁNKY

»Starší žáci zvládli penaltový rozstřel
Starší žáci26.10.2021
»Starší žáci poprvé za tři body
Starší žáci22.10.2021
»Zápas jako na houpačce
Starší žáci12.10.2021
»Svítkov ukázal proč soutěž vede
Starší žáci06.10.2021
»Starší žáci odehráli tři vyrovnaná utkání ve Svitavách
Starší žáci17.06.2021