Ženy25.04.2017Lenka PospíšilováPřečteno: 2731x

Ježčí Bodliny bojovaly v České Třebové

První turnaj Východočeského přeboru si nenechaly ujít ani Ježčí Bodliny. Počasí bylo mrazivé, pouze 5°C, silný déšť a vítr, ale i přesto se ženy utkaly v pěti zápasech o celkové umístění. Do turnaje naskočilo 7 stálých opor Bodlin, 1 navrátilkyně a 3 úplní nováčci, kteří se velmi rychle rozkoukali. 

1. zápas HBC Autosklo - HAK Pardubice - Bodliny Heřmanův Městec (1:0)

Celý zápas byl velice vyrovnaný a vrtkavý. Chvilku byly ve výhodě holky z Autoskla, chvilku Bodliny. Přesto se jeden gól vkulil do naší sítě a my jsme již nedokázaly odpověď.

2. zápas Eagles Brno - Bodliny Heřmanův Městec (0:2)

Nováček na turnaji Eagles Brno se nepředstavil vůbec ve špatném světle. Zezačátku to byl z naší strany uspěchaný hokejbal, který končil mnoho nepřesnostmi. Po prvním góle se nám trošku ulevilo a hra již byla uspořádanější. Po chybě Brna jsme měly možnost zvýšit z trestného nájezdu, což se nepodařilo, ale i přesto jsme ve hře ještě jeden gól vsítily. Velice sympatický výkon Brna, který půjde se sezonou jistě nahoru.

3. zápas Bárbíny Kyjov - Bodliny Heřmanův Městec (1:0)

Vyrovnaný zápas s mnoha šancemi na obou stranách. Barbíny se začaly již koncem minulé sezony obrovsky zlepšovat a na startu té letošní to pouze potvrdily. Dokázaly nás porazit gólem z dorážky a problém dělaly i ostatním týmům, což zapříčinilo, že nakonec bojovaly o první místo.

4. zápas HBTF Rebels Skalica - Bodliny Heřmanův Městec (3:2)

Poslední zápas v základní skupině přinesl nášup gólů. Do zápasu jsme vstoupily trošku rozhozené a bez tempa, což vedlo ke dvěma rychlým gólům Skalice. První polovina se nám nevydařila, přesto jsme do druhé vstoupily již v trošku bojovnějším tempu. Podařilo se nám skóre dorovnat a bylo mnoho šancí k tomu otočit vývoj zápasu na svojí stranu. Po chvilkovém tlaku se Skalici povedl individuální únik, který zakončily gólem a přestřelku tak vyhrály. Rebels Skalica se nakonec staly celkovým vítězem a postupují do vyšší výkonnostní skupiny.

5. zápas o 3. místo HBC Autosklo - HAK Pardubice - Bodliny Heřmanův Městec (1:2 po nájezdech)

Poslední utkání dne bylo velmi motivující, byly jsme připraveny Autosklu vrátit porážku z prvního zápasu a bojovat o bronzové umístění. Během první půle se nám podařilo vstřelit gól, který trošku uklidnil hru. Odpověď však netrvala příliš dlouho a Autosklo dokázalo srovnat. Po mnoha šancích na obou stranách se skóre již nepohnulo, což znamenalo 5 minutové prodloužení s tzv. "Zlatým gólem". Strach z inkasování nás držel ve hře trošku v sevření, přestože nějaké šance jsme měly, nedokázaly jsme je gólově proměnit. Souboj poté došel až k samostatným nájezdům, ve kterých se vystřídalo téměř celé družstvo. Gólmanka nás perfektně vzadu podržela a všechny nájezdy Autoskla zlikvidovala, proto jsme poté byly tím šťastnějším týmem, který dokázal krásným gólem pod víko rozhodnout.

 

 

Asistent trenéra: „Můj první dojem s ženským hokejbalem je víc než pozitivní. Turnaj v České Třebové byl organizačně velmi dobrý a i přes nepříznivé počasí to byla nádherná hokejbalová sobota. Musím především pochválit a smeknout před děvčaty z týmu. Jsou super parta, panuje mezi nimi dobrá nálada, ale hlavně jsou to bojovnice. Holky hrály skvěle, bojovaly, hecovaly se, zápas od zápasu se zlepšovaly. Tečkou za jejich výkonem byl zápas o třetí místo, které jsme po dramatickém závěru vyhráli na nájezdy. Všem holkám za to patří velký dík!!!“

Kapitánka: „Turnaj byl náročný a dlouhý, ale přesto jsme si ho parádně užily. Holky hrály úžasně. I přes nepřízeň počasí převládala bojovnost, skvělá nálada po celý den a snaha o dobrou hru a výsledek. Bronzové umístění je perfektní. Nové holky v týmu se rychle rozkoukaly, jak to v turnaji chodí, nasály atmosféru, pochytaly pár prvních ran a moc si to užily.“ježčí Ženy

»Zpravodajství

poslední ČLÁNKY

»Bodliny první
Ženy28.10.2018
»Zlaté Bodliny
Ženy27.05.2016
»Ježkárna hostí turnaj žen
Ženy20.05.2016
»Brněnské výstaviště hostilo turnaj žen
Ženy10.11.2015
»Státní svátek + svátek hokejbalu žen = 8. místo Bodlin
Ženy01.11.2015