Starší žáci23.03.2020Jiří KozelPřečteno: 463x

Jak tým bez ambicí k vítězství přišel

Možná, že letošní sezónu zakončil právě turnaj ve Svítkově, který starší žáci Ježků vyhráli, ačkoliv by si zřejmě před turnajem na sebe nevsadili. Sestava byla v hodně improvizované podobě, když chybělo v sestavě hned 7 hráčů, kteří za starší žáky jindy nastupují. Ti starší byli nemocní a ti mladší zase nastupovali za U13 Pardubického kraje, takže se stali našimi soupeři. Samozřejmě i většina soupeřů nebyla ve stoprocentním složení.

 

Ježci Heřmanův Městec : U13 Pardubický kraj 3 : 1

Po celý zápas byli Ježci lepším týmem, ale vytvořené šance uklízeli poctivě do perfektně chytajícího brankáře soupeře. Ježci šli zaslouženě do vedení, ale když další Ježek přidal gól nebylo důvod k radosti, jelikož se trefil M. Starý v dresu U13 Pardubického kraje. Ježci však v druhé půlce vystupňovali svůj tlak a přeci jen soupeře přetlačili. Parádička J. Kubátové, která si přehodila míček přes branku a následně skórovala byla jen třešničkou na dortu.

 

Ježci Heřmanův Městec : TJ Sršni Svitavy 0 : 1

Svitavy byli na tomto turnaji zřejmě v daleko lepším složení než tomu bylo na podzim ve vzájemných duelech a jako jediní dokázali Ježky porazit, když se v závěru první poloviny trefil zpoza branky jeden ze Sršňů. Ježci měli v druhé polovině několikrát vyrovnání na talíři, ale branka soupeřů byla zřejmě zakletá.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Autosklo HAK Pardubice 3 : 0

Ježci v semifinále turnaje potkali Autosklo, které ve skupině podlehlo Svítkovu a nejspíš se Ježků trošku zaleklo a ty to dokázali využít, když se o první dva góly postarala střelkyně turnaje J. Kubátová a dala nám potřebnou jistotu. Zápas jsme si pak již zkušené pohlídali. V důležitých chvilkách nám zachytal M. Krásný a Ježci šli do finále.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 1

Svítkov v druhém semifinále deklasoval U13 Pardubického kraje a většina týmu věštila kanonádu i v našem finálovém utkání. Ta se však nekonala Svítkov hrál to svoje střední pásmo a díky tomu nám dával dostatek času na vydechnutí našich rozdílových hráčů. V brance jsme se při výpadech mohli spolehnout na brankáře a v důležité chvilce se nám probudil i střelec O. Hladký, který si vylámal zuby na Sršních, ale Svítkovu tam míček doslova procpal. V polovině druhé půlky, jsme však nabídli Svítkovu přesilovku a ten ji dokázal využít. Přesilová hra nakonec rozhodla na druhé straně, když Ježci dostali výhodu dokonce dvojnásobnou. Ježci zkusili kombinovanou sestavu, která po vyhrané buly J. Pilařem na V. Musílka a jeho pumelici mohla slavit gól na 2:1. Jelikož Ježci využili již přesilovku 5 na 3 pokračovala ještě chvilinku 5 na 4 ve které se vůbec nepokoušeli zavést pásmo a šikovnými nahrávkami drželi míček na svých hokejkách. Úplně stejně se odehrál i samotný závěr zápasu, kdy již nepůjčili soupeři míček.

 

Jiří Kozel: „Nejlepší výsledky vždy předvedeme, když na sobě nemáme ten tlak vidiny úspěchu. Potvrdilo se to i zde, kde jsme od začátku netušili čeho jsme v této sestavě schopní. Kluci a dívka se však vydali z posledních sil a někteří šli i za hranu. Dařilo se nám hrát to co jsme chtěli a hlavně bojovali o každý míček. V některých situacích jsme si počínali, jak skuteční mazáci. Nerad vyzdvihuji jednotlivce a ještě děti realizačního týmu, ale to co předvedla Jana Kubátová po prakticky půlroční pauze, kdy se nemůže připravovat s týmem a tréninky má individuální bylo k nevíře a neskromně pochválím i nejmladšího svěřence syna Filipa Kozla, který jako přípravkář odehrál to co jsme potřebovali a na hřišti se rozhodně neztratil. Všichni hráči odehráli nad očekávání, dali do toho, jak se říká srdíčko a když se k tomu přidá v důležitých chvilkách i štěstíčko – podaří se i zdánlivě nemožné.“

 

Sestava: Krásný – Musílek, Zmek, Sedlák, Holub, Pilař, Hladký, Málek J., Vašák, Kubátová, Kozel F.

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

10 : 2
19.09.20 - 09:30
Pardubice - Svítkov
SvítkovLiga starších žáků 2020-2021Starší žáci

nejbližší ZÁPAS

Liga starších žáků 2020-2021
logo Ježci Heřmanův Městec Starší žáci - logo HBC Hradec Králové Hradec Králové
26.09.2020
10:00

poslední ČLÁNKY

»Svítkov Ježky nešetřil
Starší žáci21.09.2020
»Druhé představení starších žáků
Starší žáci16.09.2020
»Vítězný vstup starších žáků do sezóny v Opočně
Starší žáci07.09.2020
»Příští rok bych se chtěl dostat do reprezentace U16, netají se ambicemi Vít Musílek
Starší žáci28.03.2020
»Starší žáci podlehli Svítkovu
Starší žáci19.11.2019