Starší žáci23.03.2020Jiří KozelPřečteno: 282x

Jak tým bez ambicí k vítězství přišel

Možná, že letošní sezónu zakončil právě turnaj ve Svítkově, který starší žáci Ježků vyhráli, ačkoliv by si zřejmě před turnajem na sebe nevsadili. Sestava byla v hodně improvizované podobě, když chybělo v sestavě hned 7 hráčů, kteří za starší žáky jindy nastupují. Ti starší byli nemocní a ti mladší zase nastupovali za U13 Pardubického kraje, takže se stali našimi soupeři. Samozřejmě i většina soupeřů nebyla ve stoprocentním složení.

 

Ježci Heřmanův Městec : U13 Pardubický kraj 3 : 1

Po celý zápas byli Ježci lepším týmem, ale vytvořené šance uklízeli poctivě do perfektně chytajícího brankáře soupeře. Ježci šli zaslouženě do vedení, ale když další Ježek přidal gól nebylo důvod k radosti, jelikož se trefil M. Starý v dresu U13 Pardubického kraje. Ježci však v druhé půlce vystupňovali svůj tlak a přeci jen soupeře přetlačili. Parádička J. Kubátové, která si přehodila míček přes branku a následně skórovala byla jen třešničkou na dortu.

 

Ježci Heřmanův Městec : TJ Sršni Svitavy 0 : 1

Svitavy byli na tomto turnaji zřejmě v daleko lepším složení než tomu bylo na podzim ve vzájemných duelech a jako jediní dokázali Ježky porazit, když se v závěru první poloviny trefil zpoza branky jeden ze Sršňů. Ježci měli v druhé polovině několikrát vyrovnání na talíři, ale branka soupeřů byla zřejmě zakletá.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Autosklo HAK Pardubice 3 : 0

Ježci v semifinále turnaje potkali Autosklo, které ve skupině podlehlo Svítkovu a nejspíš se Ježků trošku zaleklo a ty to dokázali využít, když se o první dva góly postarala střelkyně turnaje J. Kubátová a dala nám potřebnou jistotu. Zápas jsme si pak již zkušené pohlídali. V důležitých chvilkách nám zachytal M. Krásný a Ježci šli do finále.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 1

Svítkov v druhém semifinále deklasoval U13 Pardubického kraje a většina týmu věštila kanonádu i v našem finálovém utkání. Ta se však nekonala Svítkov hrál to svoje střední pásmo a díky tomu nám dával dostatek času na vydechnutí našich rozdílových hráčů. V brance jsme se při výpadech mohli spolehnout na brankáře a v důležité chvilce se nám probudil i střelec O. Hladký, který si vylámal zuby na Sršních, ale Svítkovu tam míček doslova procpal. V polovině druhé půlky, jsme však nabídli Svítkovu přesilovku a ten ji dokázal využít. Přesilová hra nakonec rozhodla na druhé straně, když Ježci dostali výhodu dokonce dvojnásobnou. Ježci zkusili kombinovanou sestavu, která po vyhrané buly J. Pilařem na V. Musílka a jeho pumelici mohla slavit gól na 2:1. Jelikož Ježci využili již přesilovku 5 na 3 pokračovala ještě chvilinku 5 na 4 ve které se vůbec nepokoušeli zavést pásmo a šikovnými nahrávkami drželi míček na svých hokejkách. Úplně stejně se odehrál i samotný závěr zápasu, kdy již nepůjčili soupeři míček.

 

Jiří Kozel: „Nejlepší výsledky vždy předvedeme, když na sobě nemáme ten tlak vidiny úspěchu. Potvrdilo se to i zde, kde jsme od začátku netušili čeho jsme v této sestavě schopní. Kluci a dívka se však vydali z posledních sil a někteří šli i za hranu. Dařilo se nám hrát to co jsme chtěli a hlavně bojovali o každý míček. V některých situacích jsme si počínali, jak skuteční mazáci. Nerad vyzdvihuji jednotlivce a ještě děti realizačního týmu, ale to co předvedla Jana Kubátová po prakticky půlroční pauze, kdy se nemůže připravovat s týmem a tréninky má individuální bylo k nevíře a neskromně pochválím i nejmladšího svěřence syna Filipa Kozla, který jako přípravkář odehrál to co jsme potřebovali a na hřišti se rozhodně neztratil. Všichni hráči odehráli nad očekávání, dali do toho, jak se říká srdíčko a když se k tomu přidá v důležitých chvilkách i štěstíčko – podaří se i zdánlivě nemožné.“

 

Sestava: Krásný – Musílek, Zmek, Sedlák, Holub, Pilař, Hladký, Málek J., Vašák, Kubátová, Kozel F.

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

zrušeno
23.05.20 - 09:30
LETOHRAD
LetohradLiga SŽStarší žáci

poslední ČLÁNKY

»Příští rok bych se chtěl dostat do reprezentace U16, netají se ambicemi Vít Musílek
Starší žáci28.03.2020
»Starší žáci podlehli Svítkovu
Starší žáci19.11.2019
»Starší žáci poprvé vyzkoušeli halu ve Svitavách
Starší žáci13.11.2019
»Starší žáci začali odvety vítězně
Starší žáci07.11.2019
»Starší žáci zase nadělovali
Starší žáci16.10.2019