Mikropřípravka15.06.2016Švadlenka, Peřina, MarečekPřečteno: 2998x

I když zaspíš nevadí…Ježcí tým si poradí….

V sobotu 11.6. 2016 se nejmladší Ježci probudili do podmračeného rána. To jim však nezkazilo náladu a s úsměvem vyrazili na závěrečný turnaj mikropřípravek do Nového Bydžova.

Přivítal nás zastřešený zimní stadion. Prostředí děti uchvátilo od prvního okamžiku, kdy si všimnuly, že jeho součástí je pojízdný stánek plný dobrot. Místo zjišťování, kde máme kabinu a kdo bude první soupeř, hned plánovaly, co vše si dají- ledovou tříšť, zmrzlinu, malinovku, párek v rohlíku, hranolky…. Rodiče si povzdechly, co bude se svačinami, které dětem připravily, ale i na ty samozřejmě došlo, hráči byli po každém zápase pořádně vyhladovělí a nejen svačiny, ale i dobroty z kouzelného stánku mizely obrovskou rychlostí.

Po příchodu do kabiny začalo počítání dětí a rozdávání dresů. S hrůzou jsme zjistili, že nám dva hráči chybí. Po několika telefonátech rodičům, jsme zjistili, že jedni nepřijedou a druzí si mysleli, že jsme si z nich udělali legraci, že je turnaj až v neděli. Nicméně neotáleli, rychle vyskočili z postele a v druhém zápase už i tento Ježek stál na ploše a tím posílil bílý tým.

Turnaj mikropřípravek se hraje na malé branky, kdy na třetině stadionu jsou z každého týmu tři hráči bez brankaře.  Protože pro některé děti to byl poslední zápas v této kategorii, rozhodli jsme se nasadit dva týmy, aby se mohlo zúčastnit co nejvíce dětí.

 

Bílý tým

Za bílý tým nastoupil: M. Mareček ml., V. Vodehnal, A. Švejk, T. Němeček, M. Kosnar, M. Vejtruba.   

Trenér  M. Mareček, který vedl bílý tým, zhodnotil jeho působení na turnaji takto:

JEŽCI bílý tým  : ALFA modrý tým 4 : 0

branky-Němeček 2x, Kosnar 2x

 

První zápas bez větších problémů. Soupeře jsme jasně přehráli a téměř nepustili za polovinu hřiště. Na úvod parádní vítězství.

 

JEŽCI bílý tým : SRŠNI 0 : 0

 

Velmi zajímavé a vyrovnané utkání se spoustou šancí a závarů před oběma brankami. Štěstí nepřálo ani jednomu týmu. Spravedlivá remíza.

 

JEŽCI bílý tým : NOVÝ BYDŽOV TYGŘÍCI 0 : 6          

           

Hráči bojovali ze všech sil, ale soupeř byl jasně lepší, takže nezbylo, než pogratulovat soupeři k vítězství.

 

JEŽCI bílý tým :JESTŘÁBI PŘELOUČ 2 :1

branky-Vodehnal 2x

 

Zápas se nesl v duchu neproměňování našich velkých šancí. Vedení po půlce 1:0 nás uspokojilo a soupeř ojedinělé šance vyrovnal a my jsse dál trápili. Poté jsme promíchali sestavu a vstřelili vítěznou branku a již si výsledek pohlídali.

 

JEŽCI bílý tým : LETOHRAD 2 : 4

branky-Vodehnal 2x

 

V tomto utkání jsme byli lepším týmem, ale to proměňování šancí! Soupeř čekal na brejky a ty mu vyšli i s notnou dávkou štěstí.

 

M. Mareček: „Musím všechny hráče pochválit za příkladnou bojovnost a nevzdání zápasů i za nepříznivého stavu, což je velice pozitivní. Kluci děkuji.“

 

 

Modrý tým

Za modrý tým nastoupili: A: Nepovímová, Š. Kápička, O. Meissner, J. Švadlenka, M. Starý, J. Peřina.

 

JEŽCI modrý tým : ALFA bílý tým 7 : 0

branky-M. Starý 3x, A. Nepovímová 2x, J. Švadlenka 1x, Š. Kápička 1x.

 

 První zápas sehrál modrý tým s týmem HBC Autosklo HAK Pardubice  bílý. Tento zápas se Ježkům podařil a suveréně vyhráli 7:0.

 

JEŽCI modrý tým : Nový Bydžov 1 : 4

branky-Š. Kápička

 

Druhý zápas byl asi nejtěžší, když jsme nastoupili proti domácím Tygrům z Nového Bydžova a ti nás přehráli 1:4. Naši soupeři odehráli skvělý zápas a ukázali nám, jak mají vypadat přihrávky a útočné akce.

 

JEŽCI modrý tým : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 9 : 1

branky- J.Peřina 3x, M. Starý 3x, A. Nepovímová 2x,  J. Švadlenka 1x

 

V dalším zápasu jsme se utkali s týmem HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice,  naši Ježci s lehkostí přehráli tento tým vysoko 9:1 a měli obrovskou radost.

 

JEŽCI modrý tým : SK Hokejbal Letohrad 5 : 1

branky- J. Švadlenka 2x, M. Starý 2x, J. Peřina 1x

 

Čtvrtým soupeřem nám byl tým SK hokejbal Letohrad. Výhra byla opět na straně Ježků, kterým se podařilo tomuto soupeři, vstřelit  5 gólů a v bráně Ježků skončila pouze jedna střela. Letohrad nám byl vyrovnaným soupeřem, výhra nebyla zadarmo a tak radost z vítězství byla veliká. Branky vstřelili:

 

JEŽCI modrý tým : TJ Sršni Svitavy 14 : 0

branky- J. Švadlenka  5x, J. Peřina 4x, M. Starý 3x, A. Nepovímová 2x

 

Po těchto čtyřech zápasech jsme skončili ve skupině na krásném druhém místě. Ve druhé skupině se na druhém místě umístil tým TJ Sršni Svitavy, který byl i našim konečným soupeřem. S tímto týmem jsme uhráli výhru 14:0, kdy se téměř celý zápas odehrával na polovině Sršňů.  Ježci soupeře nepustili ke svoji bráně.

 

M. Peřina: „V konečném součtu se tým modrých Ježků umístil na krásném třetím místě. První dvě příčky suverénně obsadili domácí týmy Nového Bydžova.

Děkujeme pořadatelům za bezproblémový průběh celého turnaje., za krásné poháry a medaile, které udělaly dětem velkou radost.

Velké poděkování patří i rodičům, kteří celou sezonu obětavě vozí děti po všech koutech východních  čech, fandí jim, i když nevyhrávají a jsou jim velkou oporou, když se dětem objeví v očích slzy z prohry a vždy je odmění potleskem.“

 

FOTOGALERIEježčí Mikropřípravka

»Zpravodajství

poslední ČLÁNKY

»Nejmenší na turnaji v Hradci Králové
Mikropřípravka06.10.2020
»Mikropřípravka v Hradci Králové
Mikropřípravka11.10.2019
»Na dva týmy
Mikropřípravka31.05.2019
»Mikropřípravka v České Třebové
Mikropřípravka10.05.2019
»Turnaj pod střechou
Mikropřípravka11.03.2019