KLUB02.09.2020Fesoj LezokPřečteno: 437x

Hokejbalovou Penalty SHOW v deštivém závěru ovládlo duo Jan Turčáni - Roman Chalupa

Pátek 28.září byl jak je již tradicí vyčleněn pro Penalty hokejbal. Konal se už po sedmnácté a jak je také jeho tradicí, opět jej přizdobil i příval deště. Premiérový titul si dovezla dvojice Jan Turčáni - Roman Chalupa.

Šedesát bojovníků a čtyři bojovince, to bylo složení letošního ročníku Penalty hokejbalu. K tomu si přidejte početnou diváckou kulisu a skvělé zabezpečení stánku novým provozovatelem. Vždyť vůně klobásek z udírny se nesla daleko do dáli...

Základní skupiny prověřily favority dokonale. Zejména "skupina smrti" A byla i pro diváky velkou podívanou. Postoupily však všechna hlavní jména soutěže. Dravé mládí v podobě extraligových juniorů či mládežnických reprezentantů v áčku (Novák/Pardovský, Bláha/Vrkoslav) nebo třeba prvoligoví Paukrt/Majerníček v béčku jistě na vyřazovací boje mysleli.

Samotné vyřazovací souboje vystavily stopku už v osmifinále obhájci titulu dovjici Kohoutek/Snížek, kterou udolalo duo Turčáni/Chalupa a předznamenali tak svou vlastní jízdu za titulem. V semifinále si poradili s bronzovou dvojicí extraligových Pirátů z Hradce Králové Krejčík/Brykner a ve finále pak pardubickými autoskláři a reprezentanty ČR v hokejbale Bílý/Stárek.

Marek Kišš, který každoročně udivuje zručností a dovedností v zakončení nakonec pozici 4.místa celkově ozářil nejlepší úspěšností a vítězstvím mezi střelci (bilance 46.92% je úžasná), mezi brankáři obhájil nejlepší statistiky David Stárek (skvělých 84,16%).

Když pomineme ježčí minulost řady elitních účastníků (namátkou třeba právě Turčáni i Kišš), tak z řad Ježků se nejdále dostal Dominik Macenauer (celkově 5.místo), sedmá skončila dvojice Běloušek/Synek a devátá Čejgl/Novelinka. Na naše zástupce v bojích o medaile tak musíme opět o rok počkat...

Dokumenty 17.ročníku Penalty hokejbalu

Fotogalerie - autor Ondřej Honek/Alena Čížková

https://alacizkova.rajce.idnes.cz/Penalty_hokejbal_Hermanuv_Mestec_2020/1456762596