Hobby tým08.05.2014Josef KozelPřečteno: 3437x

Hokejbal bez registrací - hokejbal jako HOBBY - HOBBY TÝM!

Na hokejbalovém hřišti Aréna Ježkárna v Heřmanově Městci je provozována pravidelná volnočasová aktivita. Jedná se o hokejbalová utkání pro příchozí neregistrované sportovce, kterého se však účastní coby řádní členové sportovní klubu.

Tato aktivita vznikla spontánně v dubnu 2014 z řad rodičů dětí registrovaných u SK jako členové hokejbalového týmu. Dnes se již nejedná jenom o rodiče dětí, ale členy klubu se postupně stalo na 40 zájemců o tuto činnost.

Průběh hraní:

Zájemci o hraní se v určený termín (aktuálně každou STŘEDU - viz. TRÉNINKY) dostaví na hřiště, zapíšou do prezenční listiny a následně se rozdělí do dvou družstev po 6-ti (5+1), plus hráči na střídání. Po krátkém individuálním rozcvičení se začíná hrát. Hra trvá přibližně 60 minut s postupným střídáním. Hra není řízena rozhodčím.

S klubem je stanovena cena za propůjčení hřiště a sociálního zařízení na 100Kč/hod (600Kč/hod v případě využití umělého osvětlení). Na uhrazení těchto nákladů se účastníci této aktivity skládají před začátkem utkání. Pro vybírání peněz bylo stanoveno pravidlo, že každý hráč za 1hod. zaplatí 10 Kč, pokud není potřeba umělé osvětlení, a 60Kč, pokud je umělé osvětlení potřeba. Pokud se vybere vyšší částka, než která je zapotřebí k zaplacení smluvené ceny, pak přebytek těchto peněz slouží k pokrytí situací, kdy se nesejde potřebný počet hráčů k zaplacení celé částky, a nebo jsou po dohodě použity na nákup vybavení pro tuto aktivitu, např. míčky, rozlišovací dresy atd. Prezenční listina, která je vedena, pak slouží ke kontrole vybraných peněz.

Zájemce o tuto volnočasovou aktivitu se musí stát členem SK Heřmanův Městec.

Členský poplatek byl stanoven pro první rok na symbolický poplatek 200 Kč/rok. V členském poplatku je zahrnuto pojištění pro případ úrazu při této aktivitě a plnohodnotvé využití areálu za výše uvedených podmínek.

Statistická data:

  • Počet aktivních členů k 15.9.2014 je 37
  • Průměrná návštěvnost 15 členů
  • Určený čas utkání je každá středa 19:00 hod
  • Průměrná doba trvání 60min.

SK Heřmanův Městec poskytuje tyto prostředky:

  • Šatna pro přestrojení
  • Sociální zázemí
  • Hokejbalové hřiště včetně branek a tréninkového vybavení.
  • Osvětlení a vytápění - je-li potřeba

Odpovědná osoba za hřiště, peníze a organizaci této volnočasové aktivity je:

Robert Musílek

Heřmanského 732, Heřmanův Městec

Tel.: +420 731 552 200

E-mail: musilek@jezci.cz

ježčí Hobby tým

»Zpravodajství