Muži A05.04.2022Lukyč VajdičPřečteno: 555x

Gól Hudce na body nestačil. Připisujeme si třetí prohru v řadě.

Heřmanův Městec/Svítkov – zní to jako zaseklé rádio, ale i v neděli musel trenér Kozel řešit zdravotní omluvenky. Na lavici marodů ke Koprivovi, Drbohlavovi, Šmídovi, Čeglovi usedl i Marek Kišš. Do zápasu nemohl trenér Ježků počítat i Musílkem a Janem Pilařem, kteří v tu dobu bojovali úspěšně s dorostem doma proti Karviné.

Svítkov Stars Pardubice v. Ježci HM   3:1  (1:0, 0:0, 2:1)

Svou premiéru si naopak v dresu A týmu odbyl nový přírůstek do týmu a tím Roman Hejl, který přišel před začátkem jarní části do rezervy, ale v rámci velké marodky s ním mohl Josef Kozel počítat do zápasu ve Svítkově.

A po jednozápasové pauze se vrátil i náš kapitán Lubomír Menc, kdy disciplinární komise svazu rozhodla a dle našeho opodstatněného rozporu rozhodnutí rozhodčích ze zápasu s Malenovicemi, tak dále netrestala Lubomíra za situaci z konce vyhroceného zápasu.

Sestava: Synek (Menc P.) – Menc L., Böhm, Pecina, Trojek, Macháček, Novák Jakub – Pilař T., Běloušek, Hejl – Macenauer, Škoda, Hudec – Kozel, Novelinka, Drápalík – Novák Jaroslav

 

Domácí začali aktivněji a už od začátku začali ostřelovat naší branku. Jenže střel s poměrně velké vzdálenosti Synek velmi dobře pokrýval. Jenže našim největším problémem je přílišné vylučování, domácí při přesilovce hrozili, ale za záda Synka se jim skórovat nepodařilo. Na konci třetiny však při vhazování ve středním pásmu se dostal ke střele Jakub Král a svou ranou bohužel rozvlnil síť za Synkem - 1:0.

Druhá třetina byla pro nás spíše utrápená. Do velké šance se dostal náš Tomáš Hudec, ale jeho sólo skončilo jen na Novotném. Domácí tomu ještě přidali emoce, kdy jistí nový členové Svítkova uráželi naše kluky, na kterých byla dost vidět deka z předešlých nezdarů. Prohloubením špatné nálady bylo i nejprve vyloučení Kozla za podražení a následně šel na trestnou i Tomáš Hudec za vyhození míčku mimo hřiště. Jenže famozní zákroky Synka a skvěle pracující trojice nakonec nevýhodu ubránila. Každý čekal start k lepšímu dalšímu průběhu, ale domácí nás k ničemu moc nepouštěli a naopak sami mnohdy hrozili. My jsme počítali ztráty, kdy zápas skončil pro Kubu Nováka a Patrika Škodu, poslední jmenovaný byl často v klinči s domácími a po tvrdých úderech na hlavu do třetí třetiny již nenastoupil.

Jestli někoho nesmíte nechat samotného, pak je to Ondřej Waber a byl to k naší smůle právě on, kdo krátce po vhazování buly ve třetím dějství přidal další facku pro náš tým - 2:0. To už ovšem mnohé nastartovalo a o minutu později mohl po skvělém pasu zakončil Hejl, ale míček nakonec netrefil branku. Novotný se musel mít na pozoru i za chvíli, když se dral dopředu bez servítek Tomáš Hudec, ale i to ještě brankou neskončilo. Přišlo další oslabení, tentokrát od Tomáše Pilaře. To dost hatilo plány na obrat. Jenže Dominik Macenauer vybojoval míček ve středním pásmu, krásnou žabkovou přihrávkou našel Tomáše Hudce a ten perfektně provedenou kličkou zakončil svůj pokus za Novotného záda - 2:1. Domácí však okamžitě odpověděli ještě v téže přesilovce, a byl to zase Waber, který vrátil náskok na dvě branky - 3:1. To už bohužel bylo rozhodující v závěru ještě měl možnost snížit Běloušek, ale Novotný si z jeho pokusem poradil.

 

Bohužel jaro není zatím k nám příznivé, a třetí prohra je bolestivá. Přesto je pozitivem, že se kluci nevzdali a i když nám to poslední dobou opravdu nelepí, tak bojovali až do konce. Teď nás čeká poslední domácí zápas v této sezoně první ligy, ve kterém budeme chtít vrátit úsměv na tvář našim fanouškům, kteří nás podporovali opravdu početně i ve Svítkově.

Trenér Josef Kozel: "Představovali jsme si jaro usměvavější, navíc po skvělém výkonu proti Brnu i dobře rozjeté, ale tři porážky v řadě nám sebraly hodně z energie. Jsme nováček a tak pro nás je určitě první sezóna velkou školou. Za mne ji zvládáme dobře a věřím, že budeme příští rok právě o tyhle nezdary silnější. Ale klukům bych přál návrat pohody a úsměvu. Jsou skvělá parta a hodně spolu vše prožívají. Zranění nám taky nepřidávají, bohužel to je ale sport. Věřím, že se z toho oklepeme a doma na Hodonín budeme zase s hlavami nahoře."

BOHATÁ FOTOGALERIE ZDE:
https://stillboy123.rajce.idnes.cz/Svitkov_-_Jezci_3_1/

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!
Muži A18.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022