Muži A17.06.2022Lukyč VajdičPřečteno: 230x

FinalFour Českého poháru bylo odměnou za dřinu v celé sezóně

Letohrad – do finálového turnaje Českého poháru jsme se v historii klubu probojovali podruhé. Poprvé však náš tým zamířil mezi nejlepší čtyřku. Věděli jsme, že jsme outsiderem, ale do oubou utkání jsme šli s cílem užít si atraktivní hokejbal s extraligovými mužstvy a hlavně držet s nimi krok. Nechtěli jsme být jen bránícím betonem.

Los na semifinále nám přidělil velmi těžkého soupeře a tím bylo HBC Pardubice. Semifinalista extraligy s top hráči reprezentace a hlavním trenérem národního týmu Jiřím Mašíkem budil respekt.

Se soupeřem jsme odehráli přípravné utkání před jarní částí, kdy jsme jim nestačili a vysoko prohráli. Nelehký souboj s tentokrát možnou vůní medaile nás stavěl do úplně jiné pozice s úplně jiným nasazením a hlavně vírou v zázrak.

Semifinále = Ježci HM v. HBC Pardubice 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)

Na utkání dorazila početná skupina našich věrných fanoušků, kteří vážili dalekou cestu, aby podpořili snahu o medaili. Fanklub nám dělal radost celou sezónu a víkendem v Letohradě to jen podtrhl!

Soupeř od začátku hrál parádní hokejbal plný pohybu a rychlosti, kdy ukazoval především individuální sílu. Jestli, ale někdo čekal, že to bude po první třetině 5:0 pro soupeře a jde se na párek, tak se nestačil divit. V brance totiž tomuto náporu čelil fantastický Lukáš Synek, který pochytal co šlo, přesto šel soupeř do vedení. První trefu v zápase si připsal Lukáš Vlasák, který po zmatku v obraně využil volného míčku a zakončil svou střelu za záda Synka - 0:1. O minutu později dostal stejný hráč Pardubic svůj tým do trháku - 0:2. My jsme však rozhodně zápas nevzdali. Do velké příležitosti se dostal náš první útok, kdy se po střele Bělouška dostal k odraženému míčku MARTIN ČEJGL a bylo sníženo - 1:2. Bohužel nám snížení nevydrželo dlouho a soupeř ihned kontroval z hole Geislera - 1:3. Třetina to však rozhodně nebyla špatná.

Druhá třetina patřila k nejlepšímu co náš tým o víkendu v Letohradě předvedl. Začátek druhé třetiny patřil nám. Po několika závarech po Macháčkově snažení dokázal využít svůj důraz LUKÁŠ NOVELINKA a bylo opět veseleji - 2:3. Další šance na skórování přišla velmi brzy, ale Třináctý, který hájil klec Pardubic udržel míček před brankovou čárou. V další příležitosti jej už zachránila tyč. Vyrovnání bylo na vlásku, ovšem platí známá pravda nedáš - dostaneš a byl to opět Vlasák, který se prohnal do pásma a zakončil svoji střelu do branky Synka. Ovšem, při akci zapojili Pardubice souhru s plexisklem časomíry a tak i díky časoměřičům gól nakonec neplatil. Vlasák si však svůj hattrick vychutnal hned záhy, kdy svou střelou opět zvýšil skóre o dvě branky - 2:4. To nás celkem zlomilo, především kvůli dobrému startu do třetiny. A bylo ještě hůř, soupeř velice rychle využil další zaváhání a z hole Bílého navýšil stav na 2:5. Snaha o zvrat nepříznivého vývoje však pokračovala, ovšem soupeř při přechodu do protiútoku byl mnohem nebezpečnější, své o tom ví i Tomáš Hudec, který krásnou rybičkou zabránil v zakončení.

Třetí třetina byla s cílem pokusit se o zázrak. Soupeř nám však moc prostoru nedával a svou kombinací nás často zavíral v pásmu. Třetí útok s Hudcem na centru však mnohdy dokázal též soupeře pozlobit, při jednom úniku musel Třináctý zachraňovat situaci za cenu faulu, protože by jinak Hudy bez milosti zakončil. Nabídnutou početní výhodu jsme však nevyužili a naopak opět inkasovali. Tomáši Vlasákovi jsme jako soupeř evidetně seděli a navýšil svůj gólový učet na čtyři branky za zápas - 2:6. V závěru pečetil výhru soupeře Janeček - 2:7.

Tím nás Pardubice poslali do bojů o třetí místo. Zápas jsme však nevzdali a bojovali až do konce a myslím, že jsme byli i přes nepřiznivý výsledek důstojným soupeřem. Podobné zápasy náš tým dosud nehrál. Pardubice jasně ukázaly svou kvalitu, ale věříme, že jsme jim nedali postup zadarmo.

 

O třetí místo = Ježci HM v. Letohrad 1:7  (0:0, 0:3, 1:4)

O poslední cenný kov jsme se šli poprat s domácím Letohradem. I v tomto zápase byl papírový předpoklad jasně na straně soupeře, ale i tak jsme věřili, že můžeme uspět. Trenér Kozel nabádal k odvaze, k aktivní hře a ke snaze nebýt jen tím týmem, který čeká.

První třetina byla lehce oťukávací přesto soupeř místy přítapěl naší obraně už tak v horkém dni. Synek však držel všechny naděje pevně ve svých rukou. Těžké nohy z předešlého utkání nebyly vůbec znatelné, a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oba brankáři však udrželi v první třetině čisté konto. Třetina byla zcela vyrovnaná.

To už neplatilo však v třetině druhé, kdy jsme v jejím začátku spálili obrovské šance, brankář Letohradu nás doslova ničil a když nepřišla branka ani z přesilové hry, kdy jsme soupeře zamkli v pásmu, přišel zlom, který Letohrad výrazně zvedl - po pěkné souhře zakončil svůj pokus Bogdány a zakončil ho pro naše barvy bohužel úspěšně. Druhou ránu ihned přidal Faltus a my byli náhle zcela z tempa. 0:2. Do obrovské příležitosti se náš druhý útok, ale Novák v brance Letohradu místy skutečně čaroval. A bylo ještě hůř, po množství nevyužitých příležitostí přišel další hřebíček a to od Kováře a Letohrad najednou pevně ovládal zápas - 0:3. I přes statečný útčoný výkon byl výsledek pro nás po dvou třetinách krutý.

Trenér Kozel do třetí třetiny zamíchal sestavou ve snaze zdramatizovat závěr, ovšem zkušený Letohrad už přecházel do útoku klidný a aktivní hrou nám znemožňoval jaký koliv pokus o snížení a pokud už jsme se do pásma dostali, pak jsme ztroskotali na fantasticky chytajícím Novákovi. Dalšími údery Faltejska a Bogdányho které dělilo jen opravdu velmi málo sekund navíc prokázal, že si žádnou komplikaci nepřipustí - 0:5. Lukáš Synek po tomto gólovém přídělu přenechal místo Petru Mencovi, nás však toto selhání dost zlomilo a prakticky jsme už bez většího zápalu nedokázali razatněji soupeře zatlačit. Naopak, Letohrad převedenou hrou ukazoval svou sílu a zkušenost. Další gól bohužel na sebe nenechal dlouho čekat a Lajčiak navýšil skóre už na 0:6. Na to jsme však přece jen aspoň čestným uspěchem dokázali nějak zareagovat a JAN BOHM doslova dotlačil míček za záda Nováka - 1:6. Jenže poslední slovo měli přece jen hráči Letohradu, v přesilové hře propálil vše co stálo v cestě Lukáš Anýž a uzavřel tak souboj o bronz na konečných 1:7.

 

Hodnocení trenéra Josefa Kozla: "Byla to pro nás obrovsky cenná zkušenost. Extraligové týmy měly navrch, ale odvážně si troufám tvrdit, že jsme našli momenty, kdy jsme jim výrazně jejich úsilí dokázali nabourat. S Pardubicemi zlomil zápas gól na 2:4, do té doby jsme byli velmi odhodlaným týmem. S Letohradem naopak považuji výsledek za krutý. Skvělý brankář soupeře nás ničil, ale šancí jsme měli neskutečně. Věřím, že nám to pomůže do sezóny příští a že pokud bude v budoucnu příležitost, tak zápasy s extraligovými celky sehrajeme zase o něco lépe. Chválím všechny do posledního, smekám před Lukášem Synkem a určitě mám radost z toho jak se nám prezentovali dorostenci a junioři - trio Jan Pilař, Lukáš Kozel, Jan Čapka hrálo skvěle a statečně. Co jsme za víkend vyhráli, ale bylo to, jak jsme vystupovali a jak za námi stáli neskuteční fanoušci! Podpora jaká byla celou sezónu byla neskutečná, ale v Letohradě byli i oni vítězi! Moc jim za to děkujeme!"

FOTOGALERIE - Roman Nedbal - i jemu velké DĚKUJEME: