Dorost04.04.2019Jiří KozelPřečteno: 1475x

Dorost zvládl penaltový rozstřel a opět vyhrál

Mladší dorost po dvou výhrách zajížděl do Brna, které se na jaře zlepšilo a dokázalo potrápit i dokonce porazit větší favority než jsou Ježci.

HBK Bulldogs Brno : Ježci Heřmanův Městec 1 : 2 ss (1:0,0:1,0:0-0:1), střely 19:33

Zápas začal hodně divoce, když hned v prvních vteřinách se řítil sám na brankáře ježek V. Vohralík, ale brankáře neprostřelil. Následně V. Vohralík ztratil míček ve středním pásmu a Brno šlo do přečíslení, které se jim povedlo proměnit a šlo do vedení. Ježci přitlačili Brno do obranného pásma a to se začalo dopouštět faulů, ale Ježci se v přesilových hrách povětšinou trápí a asfaltový povrch tomu vůbec nepřidal. Z největších šancí Ježci trefili pouze mantinel a tak první třetina skončila 1:0.

I druhá třetina přinesla obdobný obrázek hry. Největší časový úsek se bojovalo u hrazení v útočném pásmu hostů, kde se bojovalo doslova o každý metr. V 21. minutě se skóre konečně srovnalo, když T. Málek napadal obránce a ten pokazil rozehrávku a nahrál přesně dalšímu našemu útočníkovi V. Baumgartnerovi, který potvrdil střeleckou formu a s pomocí odrazu o obránce dostal míček za brankáře Brna 1:1. Ježci podpořeni vyrovnání sevřeli Brno v jejich pásmu, ale do konce druhé části gól nepadl.

Třetí třetina nic nového nepřinesla. Ježci bušili do domácích a ti zase chodili do rychlých protiútoků, které s přehledem likvidoval A. Páv. Nejblíže gólu byl V. Vohralík, kterému namazal V. Šmíd, ale v cestě stála konstrukce branky. V 41. minutě Ježčí tlak přibrzdil faul a museli přežít dvě minuty v oslabení, které nebyli vůbec jednoduché, ale hned po jejím skončení už zase byli v útočném pásmu připraveni utkání rozhodnout, ale jak byli blízko ke třem bodům, tak mohlo být i daleko, když Brno šlo do samostatného úniku, ale v cestě stál opět A. Páv.

Šlo se do prodloužení ve kterém si každý tým připravil pro brankáře tři střely, ale ani jedna do branky nezapadla a tak rozhodnout museli samostatné nájezdy. Hned z prvního trestného střílení se Brno dostalo do vedení 1:0, ale střelou nad lapačku srovnal V. Vohralík, dělat kličky na asfaltu není příliš dobrý nápad a A. Páv si s druhým nájezdem poradil. V. Šmíd si chvilku pohrával s brankářem až mu to dal mezi nohy a rázem to bylo 1:2. Poslední exekutor Brna volil střelu, ale A. Páv byl na svém místě a dorost získal další dva body.

 

Jiří Kozel: „Po úvodní nevyužité šanci a následném inkasování jsme si neustále opakovali, že času je dost a srovnat dokážeme. Vyrovnání přišlo na začátku druhé třetiny a věřili jsme, že jsme schopni utkání i rozhodnout, ale Brno hrálo velice dobře, navíc jejich první útočná lajna nám dokázala i v obranném pásmu pěkně zatopit. Nám v sestavě chyběli hned tři hráči z toho dva obránci a na této pozici jsme museli trošku improvizovat. Nakonec padla volba na K. Daníčka, který na této pozici již hrál a zhostil se toho víc než dobře ostatně dobrým pomocníkem mu byla hokejka, která v čepeli měla asi 4 centimetry ;o) celou tu dobu jsem se bál, aby tahle hokejka utkání nerozhodla. Opět se ukázalo, že tvrdá hra u mantinelu nám již není tolik cizí a dokážeme se s ní popasovat.“

 

Sestava: Páv – Čapka, Daníček, Musílek, Jožák, Šmíd, Vohralík, Pilař, Málek, Kozel, Baumgartner, Hasík

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

5 : 3
17.10.21 - 13:30
Hodonín
HodonínExtraliga dorostu 2021-2022Dorost

nejbližší ZÁPAS

Extraliga dorostu 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Dorost - logo Eagles Brno Eagles Brno
24.10.2021
11:00

poslední ČLÁNKY

»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Dorost podlehl až po nájezdech
Dorost21.09.2021
»Zlatý dorost - 5. díl - finále, aneb pohádka nekončí
Dorost03.07.2021
»Zlatý dorost - 4. díl - semifinále
Dorost02.07.2021
»Zlatý dorost - 3. díl
Dorost01.07.2021