Dorost28.09.2020Jiří KozelPřečteno: 308x

Dorost ztratil zápas opět v závěru utkání

Zranění a jiné omluvenky přichystalo pro Ježčí družinu několik otazníků, které se vyřešili až den před utkáním a přinesl několik vrásek do tváře trenéra Jiřího Kozla. Vždyť hned tři hráči neabsolvovali v týdnu ani jediný trénink a nyní měli nastoupit do ostrého utkání. Cestou do Malenovic dokonce tým Ježků přišel o dalšího hráče, když se K. Daníčkovi neudělalo dobře a po dohodě s rodiči počkal u Žďáru nad Sázavou na zpáteční odvoz, aby lapálií nebylo dost, tak po 20 minutách si všiml, že si z úložného prostoru vzal jinou tašku a jelo se zpět…cesta do Malenovic, tak byla ještě delší.

HBC Malenovice : Ježci Heřmanův Městec 2 : 1 (0:0,1:0,1:1), střely 21:23

Skoro pokaždé, kdy se některý z našich týmů podívá na hřiště s asfaltovým povrchem, tak mu naskakují pupínky. Tentokrát však povrch nezabil jen Ježky, ale celý zápas. Na obou stranách totiž bylo dostatek kvalitních hráčů, kteří si chtěli přejít jeden na jednoho nahrát si se spoluhráčem, ale prakticky nic takového jim povrch nedovolil. I tak mělo utkání určitou kvalitu, ale to hlavně v podobě počtu osobních soubojů u mantinelu.

Od začátku utkání bylo jasné, že kombinační hokejbal se hrát nebude. Hrálo se s minimálním držením míčku na hokejce a všechny akce spíš byli bum prásk. I tak však měli brankáři na začátku utkání dostatek práce, kdy se postupně střídali závary na obou stranách. V první třetině se však míček za jejich záda nepodíval a to ani při nabídnuté hře 5 na 3, kterou nabídli domácí Ježkům. Ti sice nechtěli tuto výhodu překombinovat, ale nebyli schopni si nahrát ani jedenkrát přesně a soupeř i v této nevýhodě dokázal včas vždy zapresovat a dostat následně míček z pod Kalivody bylo skoro nemožné.

Druhá třetina přinesla stejný obrázek, míček hráče příliš neposlouchal a kombinace byla vždy noha, hokejka, noha, bum, mantinel. Při jedné klidné rozehrávce se však dopouštíme technické chyby v podobě vyhození míčku přes hrazení a J. Pilař šel na trestnou lavici. Předchozí přesilové hry většinou končili u Kalivody a tak jsme obezřetně hlídali tuto kombinaci, ale přišla prudká přihrávka napříč pásmem od hokejky V. Halbrštátové, která našla D. Hinka a ten se nemýlil – (jestli se nepletu tak to byla první a poslední takto dlouhá přihrávka, která neskočila).  Ježci chtěli do konce třetiny ještě vyrovnat, ale nic smysluplného se jim vytvořit nepovedlo, kromě zatlačení soupeře do jejich pásma.

Do třetí třetiny se Ježci vrhli s touhou utkání vyrovnat, ale byli to nejprve domácí, kteří naopak mohli skóre navýšit, ale nestalo se tak. V polovině třetí části J. Kachlík nahazuje míček na brankáře Chovančíka, který neodhadl odskok a míček vyrazil až příliš před sebe a nedokázal ho již lapačkou pokrýt a V. Šmíd se do poodkryté branky nemýlil. Ježky to nakoplo a dvě tři minutky to vypadalo, že by mohli zlomit utkání na svoji stranu, ale po tomto mini zaskočení soupeře přišel tvrdý direkt, když se na modré dostal k míčku Kalivoda a přesnou ranou překonal A. Páva. Ježci po tomto obdrženém gólu se ještě několikrát pokusili dobít branku soupeře, ale nepomohla k tomu ani hra v šesti.

 

Jiří Kozel: „Po dvou zápasech dorostu máme nula bodů a oba jsme ztratili v závěrečné pětiminutovce to je opravdu velká škoda. Soupeř hrál velmi dobře, neustále byl u nás nenechal nám tu vteřinku navíc, co jsme zde potřebovali ke zpracování a nebýt napsané statistiky střel v zápise, tak já budu rozhodně tvrdit, že nás vůbec nepouštěl do střel, ale asi to byl jen takový pocit, který vycházel z toho jak pečlivě soupeř bránil. Malenovice mají navíc ve svém středu dostatek rychlých hráčů, kteří neustále hrozili. Byl to velmi dobrý soupeř na kterého se hrozně těším na naše hřiště a to není myšleno, tak že bych si myslel, že ho tam smázneme, ale s vědomím, že se tam odehraje utkání, které toto rozhodně předčí, jelikož utkání bude daleko rychlejší a nebude se odehrávat jen u mantinelu. Celé utkání se odehrálo opravdu v jednom velkém souboji, ale bez záludností a tak nezbývá než soupeřovi pogratulovat. Příští týden si dáme trénink na dopravním hřišti a pak hurá do Hodonína.“

 

Sestava: Páv – Holub, Zmek, Sedlák, Zlesák, Pilař, Kachlík, Šmíd, Málek, Kozel, Munzar

 

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

10 : 1
06.06.21 - 14:00
Heřmanův Městec
DorostMarkmed pohár dorostu 2021Eagles Brno

nejbližší ZÁPAS

Markmed pohár dorostu 2021
logo HBC Nové Strašecí Nové Strašecí - logo Ježci Heřmanův Městec Dorost
20.06.2021
11:30

poslední ČLÁNKY

»Dorost roli favorita zvládl
Dorost09.06.2021
»Dorost opět zvítězil 8:1
Dorost13.10.2020
»CO JE?
Dorost12.10.2020
»Dorost za tři body
Dorost05.10.2020
»Dorost trápil Svítkovské hvězdy
Dorost07.09.2020