Dorost07.09.2020Jiří KozelPřečteno: 444x

Dorost trápil Svítkovské hvězdy

Ježčí dorost snad nemohl ani na začátek soutěže dostat těžšího soupeře než je Svítkov, který vyhlásil již před soutěží útok na titul mistra ČR. Soupeř Ježků má motto: „Hvězdou se nenarodíš, hvězdou se staneš“ a naplnil ho bezezbytku, když se v jeho dresu představila čtveřice hráčů z Hradce Králové a jeden hráč Letohradu.

Ježci Heřmanův Městec : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3:4 (2:0,0:1,1:2), střely 23:14

 

Začátek utkání však vyšel dokonale Ježkům, když nejprve propadla za záda Svítkovského brankáře střela J. Zmeka a v 6. minutě po doběhnutí míčku a rychlé střele k tyči skóroval V. Baumgartner. Vedení 2:0 Svítkov značně přibrzdilo a samozřejmě Ježkům dalo křídla. Domácí jeli na vlně chuti a nebylo daleko k tří gólovému vedení, to se však nepovedlo.

Druhá část přinesla více tlaku hostí, ale Ježci z ošemetných situací kolem brankoviště vždy dokázali  míček dostat a nebo hru přerušit. Ježci mohli Svítkovu opět odskočit, když se na branku hostí hnali v přečíslení 3 na 2, ale nevyřešili ji gólově a prakticky hned z protiútoku trestal M. Bláha. Do konce druhé části byli aktivnější Stars, ale gólu se nedočkali.

V poslední části, tak Ježci měli na začátku jednogólový náskok opět mohlo být veseleji, když se V. Kachlík krásně uvolnil, ale trefil pouze břevno branky. Nedáš a dostaneš zafungovalo i nyní, když na modré čáře chyboval O. Hladký a po uvolnění M. Bláhy z rohu hřiště sám jmenovaný vyrovnal na 2:2. Byl to opět V. Kachlík, který měl na hokejce třetí gól, ale rozvlnil jen boční síť. V polovině třetí části si prohodili soupeři strany a Ježci opět chybovali na modré čáře, když V. Baumgartner nedokázal dostat míček přes svého obránce a Svítkov v následném tlaku opět trestal 2:3 po střele M. Malého. Ježci však dostali dokonalou nabídku k vyrovnání, když jim byla nabídnuta více jak minutová přesilová hra 5 na 3, ale za celou dobu se snad nepovedlo procpat míček až k brankáři Svítkova, všechny střely zblokovali hosté či domácí. Frustraci dokonalo, když V. Musílek nastřelil M. Bláhu a ten využil v pohybu před a utekl do samostatného úniku a dokonal hattrick. Zápas však končí až závěrečnou sirénou a druhá lajna domácích se vrhla do útoku a v pokračující přesilovce 5na4 několikrát byla blízko k snížení. To se však povedlo až 8 vteřin před koncem V. Kachlíkovi, když vymetl pavučiny v pravém rohu branky. To již bylo však příliš pozdě.

 

Jiří Kozel: „Svítkov už máme docela přečtený na některé situace jsme se připravili a z nich jsme góly nedostali, ale faktor M. Bláha opět úřadoval. Né nadarmo jsem mu řekl, při podávání rukou, že to je gauner – samozřejmě s úsměvem a s tím, že nás opět porazil. Co nás rozhodně těší je fakt, že i přes to, že příprava nebyla úplně ideální, tak jsme schopni zatopit i takovémuto soupeři. Nejvíc však chybí fyzička a tu při stylu dnešního hokejbalu ničím nenahradíte a já byl několikrát nucen střídat do obrany i útočníky, tak abychom vykryly situace, kdy hráči byli na pokraji sil. Že jsme z utkání nakonec nebrali ani bod zamrzí, jelikož jsme si ho myslím zasloužili, ale na to se nehraje. Teď máme pár víkendů volno ve kterých se většina hráčů představí v juniorech a pak hurá do Malenovic na první letošní Asfalt classic.“

 

Sestava: Páv - Musílek, Holub, Daníček, Zmek, Sedlák, Pilař, Kachlík, Šmíd, Hladký, Málek, Baumgartner, Kubátová, Munzar, Zlesák

 

Fotogalerie (D. Kerschbaum)

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

10 : 1
06.06.21 - 14:00
Heřmanův Městec
DorostMarkmed pohár dorostu 2021Eagles Brno

nejbližší ZÁPAS

Markmed pohár dorostu 2021
logo HBC Nové Strašecí Nové Strašecí - logo Ježci Heřmanův Městec Dorost
20.06.2021
11:30

poslední ČLÁNKY

»Dorost roli favorita zvládl
Dorost09.06.2021
»Dorost opět zvítězil 8:1
Dorost13.10.2020
»CO JE?
Dorost12.10.2020
»Dorost za tři body
Dorost05.10.2020
»Dorost ztratil zápas opět v závěru utkání
Dorost28.09.2020