Dorost28.11.2019Jiří KozelPřečteno: 598x

Dorost rozhodl v poslední minutě

V domácím utkání Ježci dokázali Brno porazit 5:0, ale poslední zápasy ukázali, že soupeř bude doma daleko silnější. Navíc Ježci se po 5 prohrách nenacházeli zrovna v ideálním rozpoložení a když se k tomu přidaly omluvenky některých hráčů, tak se čekal tuhý boj.

HBC Bulldogs Brno : Ježci Heřmanův Městec 3 : 4 (0:1,1:2,2:1), střely 19:37

 

Ježci se vrhli do zápasu po hlavě a chtěli strhnout vedení na svoji stranu hned v úvodu. Dobrým pohybem si vytvářeli šance, které často krotil brankář až na poslední chvilku a několikrát stačilo jen trefit neposedný míček, který se brankáři nedařilo pod betony zkrotit. Aktivita nakonec byla zúročena, když si seběhl mezi kruhy J. Jožák a trefil přesně mezi betony brankáře Brna.

V závěru první třetiny se Ježci dopustili faulu a výhoda Brna pokračovala i v druhé části. Brno v této výhodě dokázalo vyrovnat střelou od modré. Stav 1:1 však netrval dlouho, když se prosadil V. Šmíd možná svojí nejméně povedenou střelou, ale ta trefila dobré místo a zase jsme vedli 2:1. O třetí gól se postaral konečně V. Vohralík, ale stav 3:1 Ježkům zmrazil nohy.

V poslední třetině Ježci předvedli nejhorší hokejbal toho dne a soupeř, který na ně ani nijak výrazně netlačil dostal příležitost k snížení. Po nepovedené rozehrávce se dostal ke střele jeden z brněnských hráčů a rázem to bylo pouze o gól. Brzy bylo ještě hůř, když míček do branky A. Páva doskákal od červené. Ježci začali hrát vabank a změna byla znát hlavně v pohybu. Nejprve však mohlo rozhodnout Brno, když se jejich hráč objevil mezi kruhy. Následně se již musel ohánět brankář domácích. Ježkům se povedlo v poslední minutě získat pásmo a nasadili kombinovanou sestavu, která se prosadila hned po buly, když míček z hokejky M. Holého zamířil k V. Vohralíkovi a ten křížnou střelou do vinglu nedal brankáři šanci. Závěrečné vteřiny si Ježci již pohlídali.

 

Jiří Kozel: „Po prohraných zápasech jsem chtěl udělat nějakou změnu a trošku nám napomohla i absence některých hráčů, kteří nemohli k utkání vinou nemocí zasáhnout. Povoláni byli starší žáci J. Holub a J. Kachlík, kteří nám doplnili běžnou sestavu. Snad poprvé jsme od sebe oddělili V. Šmída a V. Vohralíka, kteří jinak pravidelně nastupovali spolu. Do utkání jsme vstoupili s chutí a bylo znát, že se už prohrám chceme vzepřít, ale po odskočení soupeři na dvě branky jsme trošku ztratili kontakt s utkáním a hráči si začali myslet, že se nemůže nic stát. Před třetí třetinou jsem upozorňoval hráče ať nikam nepospícháme a dáme si při rozehrávce záležet, ale po dvou vlastně po třech individuálních chybách, kdy dvou se dopustili obránci a jedné brankář to bylo najednou 3:3. Hned poté se najednou hráči probudili a ačkoliv i soupeř mohl utkání rozhodnout bylo znát, že naši hráči druhou půlku zaspali. Naštěstí se nám povedlo díky kombinované lajně rozhodnout 30 vteřin před koncem a nepřipravili jsme se tak o další body.

 

Sestava: Páv – Holý, Holub, Musílek, Jožák, Málek, Kachlík, Šmíd, Pilař, Vohralík, Kozel, Zlesák, Daníček, Synek

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
22.11.20 - 11:30
Přelouč
PřeloučExtraliga dorostu 2020-2021Dorost

poslední ČLÁNKY

»Dorost opět zvítězil 8:1
Dorost13.10.2020
»CO JE?
Dorost12.10.2020
»Dorost za tři body
Dorost05.10.2020
»Dorost ztratil zápas opět v závěru utkání
Dorost28.09.2020
»Dorost trápil Svítkovské hvězdy
Dorost07.09.2020