Dorost26.03.2019Jiří KozelPřečteno: 1711x

Dorost porazil i Letohrad

Letohrad přijel bez dvou hlavních tahounů Bečky a Macháčka a Ježci vycítili šanci, že by mohli Letohrad porazit. Štěstěna se k nám dlouho točila zády, tři nastřelené tyčky jednou držadlo hokejky, ale nakonec se přeci jen přiklonilo na naši stranu, když jsme 5 minut před koncem dali rozhodující gól. Tradiční sestava čítající ze 14 hráčů, 11 hráčů mladší kategorie, tak nadále v extralize překvapuje.

Ježci Heřmanův Městec : SK Hokejbal Letohrad 3 : 1 (1:0,0:1,2:0), střely 18:21

 

Utkání se začalo od první minuty ve vysokém tempu. Ježci rychle napadali a nenechávali letohradskou obranu na chvilku v klidu, s čímž měl soupeř evidentně problémy a dost často kazil rozehrávku. Jeden z vybojovaných míčků vrátil V. Baumgartner na V. Vohralíka a v 6. minutě šli Ježci do vedení. Domácím to vlilo ještě více sebevědomí do žil a ve vzduchu visel druhý gól, když V. Šmíd posadil obránce na zadek a následně přihrál V. Vohralíkovi, který zakončil pouze do betonů a V. Šmíd vyražený míček jen o kousek minul. Hodně důrazně se připomněli letohradští v poslední pětiminutovce první části, když sevřeli Ježky v jejich pásmu, ale gól z tlaku nevytěžili.

 

Domácí do druhé třetiny nastupovali bez vyloučeného L. Kozla, ale Letohrad se k zakončení příliš nedostal. Ježci přešli opět do útoku a další střela V. Vohralíka mezi kruhy skončila jen těsně mimo a V. Šmíd po své pumelici byl ještě blíž, ale pouze orazítkoval břevno. Ježci pak nabídli další přesilovou hru po faulu K. Dufka a i tato přesilová hra nebyla Jeleny zužitkována, ale v následné dlouho nepřerušené hře přeci jen srovnali výsledek, když si střelu za svá záda srazil brankář A. Páv. Soupeř vycítil šanci a v těchto chvílích se nadechoval k obratu, ale Ježci odolali.

 

Ve třetí části se hrál hokejbal nahoru dolů. Ježci nadále měli o něco více těch brankových příležitostí v jedné V. Šmíd opět trefil konstrukci branky a L. Kozel držadlo brankářovi hokejky. Letohrad dokázal Ježky také zatlačit, ale celý tlak se odehrával hlavně u mantinelu a když už Ježci dovolili soupeři vyzkoušet pozornost jejich brankáře bylo to z vcelku bezpečné vzdálenosti. Jak čas přibýval zdálo se Ježci mají na konci více sil. Ostatně to možná i potvrdil celkem brzký hostující timeout, 6 minut před koncem. Ihned po jeho skončení a vhazování ve třetině soupeře se dostal ke střele J. Jožák a nedal brankáři šanci. Za dalších 30 vteřin poslal již do dvoubrankového vedení Ježky V. Šmíd po akci na jeden dotek. Letohrad chtěl ještě zabojovat o zázrak, ale Ježci již velmi zkušeně odehráli zápas po mantinelech a získali další velmi cenné tři body.

 

Jiří Kozel: „Po zimní přestávce se z nás stali dravci, nemyslím tím ani bodové zisky, ale stylem hry. Už nechceme být jen ti co čekají na šance, ale díky širokému kádru jsme se rozhodli, že budeme v útoku daleko agresivnější co se týká napadání. Stojí to hráče spousty sil a musí si hrábnout skutečně na dno, ale zatím to nese své ovoce. Navíc dokážeme měnit styl hry a reagovat na vývoj utkání. Konečně jsme se soupeři dorovnali i v soubojích u mantinelu. Sice jde stále o mládežníky, ale myslím, že tenhle zápas se prostě musel líbit. Nasazení a rychlost s kterou se přeléval útok z jedné strany na druhou byla úžasná.“

 

Sestava: Páv – Čapka, Holý, Musílek, Jožák, Dufek, Šmíd, Vohralík, Pilař, Málek, Kozel, Baumgartner, Daníček, Munzar

 

Fotogalerie ze zápasu: M. Dyčka

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

5 : 3
17.10.21 - 13:30
Hodonín
HodonínExtraliga dorostu 2021-2022Dorost

nejbližší ZÁPAS

Extraliga dorostu 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Dorost - logo Eagles Brno Eagles Brno
24.10.2021
11:00

poslední ČLÁNKY

»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Dorost podlehl až po nájezdech
Dorost21.09.2021
»Zlatý dorost - 5. díl - finále, aneb pohádka nekončí
Dorost03.07.2021
»Zlatý dorost - 4. díl - semifinále
Dorost02.07.2021
»Zlatý dorost - 3. díl
Dorost01.07.2021