Dorost11.06.2020Josef KozelPřečteno: 727x

Dorost porazil hokejový výběr HC Chrudim

Postupný návrat k normálu zažívají jednotlivé týmy po koronavirových omezeních. První utkání po dlouhé době bavilo natolik, že si oba soupeři přidali regulérní třetinu navíc. Dorostenecký tým Ježků si poradil s kombinovanou sestavou juniorů a dorostu hokejového klubu HC Chrudim.

Ježci HM v. HC Chrudim 5:2 (2:0, 0:1, 2:1, 1:0)

Velmi zajímavé měření sil nabídly oba celky poměrně slušné divácké kulise. Ta na straně soupeře mohla obdivovat šikovnost a vyspělost Nicolase Langra, hráče extraligového A týmu HBC Autosklo-HAK Pardubice a také reprezentační dvacítky ČR v hokejbale. Ostatní chrudimští hokejisté tolik s hokejbalem zkušeností neměli, což bylo znát především v první třetině utkání.

Ačkoli déšť skrápěl stadion vytrvale, nabídly oba celky poměrně běhavý hokejbal s častou kombinací. Ta ježčí byla o poznání přesnější a tak začaly postupně přicházet i první šance. Chrudimi dělal zpočátku velký problém především pohyb našich útočníků a co ještě víc, byla pro ně téměř neprostupná obrana, která jim až do 13.minuty nedovolila jediné zakončení. Pozorně v obraně však hráli i hosté. I přes optickou převahu našeho týmu, nepouštěli naše útočníky do vyložených šancí.

Skóre otevřel v 11.minutě Vojtěch Baumgartner, který našel skulinku v postoji do té doby bezchybného brankáře hostí Klase - 1:0. Hosté sice v první třetině přišli s jedinou vážnou akcí, zato však mohla být gólově úspěšná. Přihrávka Hykla na zakončujícího Votavu nenašla před prázdnou brankou jeho hokejku jen díky pozornosti brankáře Páva. Chvíli na to se podruhé radovali Ježci. Svižná střela Víta Vohralíka po kombinaci Jana Pilaře se Vojtěchem Šmídem připomněla jeho střelecké umění dokonale - 2:0.

Ve druhé třetině se postupně hra začala více vyrovnávat, i když tomu dlouho nenapovídal ani poměr střel. Hosté více kombinovali a více dostávali hru v útočném pásmu pod svou kontrolu a také úspěšně přečkali ježčí šance. A jejich největší hvězda i zavelela ke snížení. Trochu prostoru na kruzích dostal ve 25.minutě Langr a to mu stačilo - 2:1.

Zápas tak pro třetí část získal zápletku a hosté rozhodně nechtěli prohrát. Zlobila zejména pětice starších hráčů Chrudimi, kterou z obrany dirigoval právě Langr. Adam Páv v brance Ježků však dodával na hokejky spoluhráčů potřebný klid. Když v 34.minutě Vojtěch Šmíd zvyšoval po kombinaci Jana Pilaře s Lukášem Kozlem na 3:1, zdálo se, že snaha hostí bude otupena. Nebylo tomu tak, už o minutu pozděli po ose Langr - Votava Hykl posledně jmenovaný opět snížil - 3:2. Závěr tak byl napínavý, ale ani přesilovky hostům k vyrovnání nepomohly, naopak v poslední minutě zvýšil Tomáš Málek po přihrávce Lukáše Kozla na 4:2.

Protože oba týmy měly do hry chuť a ani rozmary počasí nijak neubíraly na hře samotné dohodli se oba trenéři velice rychle na "třetině navíc". Dalších 15 minut přineslo stejný obrázek, jako třetina třetí - tedy příležitosti na obou stranách, ale gólovou radost jen jednu. Další pěknou pavučinovou ránu ránu Víta Vohralíka za asistencí Daniela Zlesáka a Sebastiana Hasíka - 5:2. Zajímavé měření sil dvou podobných sportů ukázalo přednosti hokejbalistů. Chrudimští hokejisté však u nás zanechali velmi dobrý dojem a určitě by stálo za to podobné utkání v budoucnu zopakovat.

Hodnocení trenéra Jiřího Kozla: "Zápas začal pro nás ve zvýhodněných podmínkách, kdy se soupeř musel teprve sžívat s povrchem, jelikož pršelo. První třetina patřila nám a to hlavně díky pohybu a rychlým kombinacím o které nebyla nouze. V dalších třetinách, které byly nakonec netradičně čtyři, se již hra více vyrovnala a hlavně starší lajna vedená N. Langrem nám dělala problémy. Mě tam od nás trošku chyběla větší četnost střelby, kterou se soupeři dařilo blokovat rychlým přístupem a v těch předbrankových situacích byl opravdu silný, dost často jsme také zakončovali mimo branku. Po tak dlouhé době bez zápasu však bylo fajn zjištění, že jsme hokejbal hrát nezapomněli a že určité návyky nám stále fungují. Soupeř šel během zápasu s výkonem nahoru a myslím, že nám ten přátelák dal přesně to co jsem od něho očekával. Oceňuji, že soupeř dorazil i přes nepřízeň počasí a doufám, že se zase někdy potkáme, jelikož na hráčích Chrudimi bylo znát, že je to také bavilo."

Střely: 38:15, vyloučení: 3:1, přesilovky: 0:2, využití: 0:0, oslabení: 0:0
Branky: 11. Baumgartner (Málek), 14. Vohralík (Šmíd, Pilař), 34. Šmíd (Kozel, Pilař), 45. Málek (Kozel), 49. Vohralík (Zlesák, Hasík) - 25. Langr, 35. Hykl (Votava, Langr)

Sestava Ježků:
Páv - Holý, Jožák, Musílek, Čapka, Holub - Šmíd, Vohralík, Pilař, Baumgartner, Kozel, Málek, Zlesák, Hasík

Sestava Chrudimi:
Klas - Procházka, Votava, Hykl, Kašpárek, Štrup, Smejkal, Chvojka, Štěpánek, Dvořák, Khon, Kyncl, Šebek, Cvrček, Pejzl, Langrježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

10 : 1
06.06.21 - 14:00
Heřmanův Městec
DorostMarkmed pohár dorostu 2021Eagles Brno

nejbližší ZÁPAS

Markmed pohár dorostu 2021
logo HBC Nové Strašecí Nové Strašecí - logo Ježci Heřmanův Městec Dorost
20.06.2021
11:30

poslední ČLÁNKY

»Dorost roli favorita zvládl
Dorost09.06.2021
»Dorost opět zvítězil 8:1
Dorost13.10.2020
»CO JE?
Dorost12.10.2020
»Dorost za tři body
Dorost05.10.2020
»Dorost ztratil zápas opět v závěru utkání
Dorost28.09.2020