Dorost08.10.2019Jiří KozelPřečteno: 401x

Dorost poprvé bez bodu

Na Ježkovku dorazil jeden z favoritů soutěže a tím byla Hostivař. Celé utkání se odehrálo ve vysokém tempu se spoustou osobních soubojů a bylo jasnou pozvánkou, že i na dorost se vyplatí přijít podívat, protože utkání prostě stálo za to!

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hostivař 1 : 3 (1:2,0:1,0:0), střely 30:25

Hned po úvodním vhození buly se rozjel hodně rychlý hokejbal, který se přihlížejícím musel líbit. Žádná vyčkávací taktika, ale nahoru dolů. Ježkům se povedlo sehrát perfektně rozehrávku a z té těžil V. Baumgartner a dal Ježkům jednogólové vedení. Vzápětí se Hostivař dvakrát provinila proti pravidlům a Ježci měli dvě minuty na zvýšení svého vedení. Soupeře se povedlo zavřít v obranném pásmu a byla to opět střela V. Baumgartnera, která vypadla brankáři z výstroje, ale poskakující míček L. Kozel pod jeho betony netrefil a následně již na něm soupeřův brankář pevně klečel. Hostivař tedy úvodní nepříjemnou situaci ustála. Soupeři se povedlo vyrovnat, když na brankovišti sklepl střelu od červené na hranici vysoké hole do protipohybu brankáře a začínalo se od znova. Opět nastaly krušné chvíle pro obrany soupeřů, protože útoky obou týmů jim dokázali zatápět. Jedno obléhání branky domácích Ježků skončilo přihrávkou před branku, kterou vystihl v brance A. Páv, ale jen připravil míček mezi kruhy hostujícímu útočníkovi, který zakončil přesně pod břevno a bylo to 1:2. Vyrovnat mohl K. Daníček, který objel rychle branku hostí, ale Keprt vytáhl fantastický zákrok, kdy zastavil míček mířící do branky po "Haškovsku".

Ve druhé části přibylo faulů a to více na straně soupeře. Dokázali jsme je zamknout v pásmu, ale nebyl nikdo kdo by si vzal tu zodpovědnost na sebe a vymyslel buď finální přihrávku, nebo šel sám do zakončení. Brankáře jako první prostřelil nakonec domácí V. Vohralík, ale vyrovnání to nepřineslo, jelikož jeho projektil zastavila tyč. Za pár vteřin jsme však namísto vyrovnání prohrávali o dva góly, když si parádně seběhl Šťastný a prostřelil hlouček těl před sebou a míček zastavila až rozvlněná síť za A. Pávem.

Poslední část měla přinést snahu o vyrovnání a ačkoliv jsme v některých momentech zahrozili již to nebylo tak výrazné. Třetí třetina přinesla nejméně střel od obou týmů, zatímco hostům tato skutečnost vyhovovala, tak Ježkům se neustále krátil čas. Navíc v druhé polovině se po potyčce pakoval na trestnou V. Šmíd a ačkoliv nám tím vybojoval přesilovou hru, jelikož byl soupeř v souboji daleko aktivnější, tak to ke snížení nevedlo. O závěrečný nápor jsme se připravili úplně, když se provinil proti pravidlům M. Holý.

 

Kozel Jiří: "Když přijede tým jaký je Hostivař a na soupisce mají hráče jaké mají, tak si člověk říká jestli ten tým vylepšený ještě o reprezentanty z jiných týmů dokážou kluci z Ježkovky zastavit. Nezastavili jsme je, ale silně přibrzdili. Myslím, že samotné utkání bylo zcela vyrovnané, dokonce jsme soupeře přestříleli, což jsem nečekal, ale byli jsme méně produktivní. Celé utkání se neslo ve vlnách kdy jsme soupeře přehrávali my a o chvilku později nám zase zatápěl soupeř. Škoda závěru druhé třetiny, kdy nám ve vyrovnání stála tyč a hned následně jsme inkasovali na 1:3. Ze zápasu jsme odešli s hlavou nahoře, protože jsme byli vyrovnaným soupeřem. Z týmu bylo i cítit, že i přes prohru to berou tak, že pro vítězství udělali maximum."

 

Sestava: Páv - Holý, Čapka, Jožák, Musílek, Pilař, Daníček, Vohralík, Šmíd, Málek, Kozel, Baumgartner, Synek, Hasík

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

1 : 5
01.12.19 - 13:30
KYJOV
KyjovExtraliga DDorost

nejbližší ZÁPAS

Extraliga D
logo Ježci Heřmanův Městec Dorost - logo HC Jestřábi Přelouč Přelouč
01.03.2020
14:00

poslední ČLÁNKY

»Výlet pro tři body
Dorost03.12.2019
»Dorost rozhodl v poslední minutě
Dorost28.11.2019
»Další prohra dorostu
Dorost22.11.2019
»Asfalt classic
Dorost06.11.2019
»Dorost na Svítkov nevyzrál
Dorost22.10.2019