Dorost21.09.2021Jiří KozelPřečteno: 687x

Dorost podlehl až po nájezdech

Dorost zvládl dotáhnout z 0:2 na 2:2, ale v dovednostní soutěži byli šťastnější a připsali si tak bod navíc.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Pardubice 2 : 3 sn (0:0,1:2,1:0), střely 29:23

Pardubice na Ježky doslova vlétli a první minuty tak patřili jednoznačně hostům. Ježky podržel velice dobře chytající P. Vašák a alespoň dobře zvládnutá obranná činnost. Postupem času však drtivý tlak z úvodních minut opadnul a Ježci začali zlobit svého soupeře také. Asi největší příležitost si vypracoval M. Munzar, který se dostal v tváří tvář před brankáře Pardubic, ale ten jej vychytal. Svižnou první třetinu příliš nenarušovala píšťalka rozhodčích a hrálo se celkem dlouhé pasáže v kuse, ale v 9. minutě se naskytla Ježkům přesilová hra, která se jim však příliš nepovedla a nabídla jen střeli V. Musílka, které nenašli cestu do branky.

Druhá třetina sotva začala a Ježci prohrávali 0:2, když se dvakrát odrazil míček od některého z hráčů zpět před některého z pardubických hráčů a ti nekompromisně trestali. Tak zvaný „náhoďák“ zbyl jeden i na Ježky, když V. Kachlík spíše než střílel nahazoval míček na brankáře, ale obránce lehce škrtl míček a umístil ho výš než brankář očekával. Ježků sice bylo míň, ale zdálo se, že nohy jim jdou daleko lépe než početnějšímu soupeři a začali zlobit. Bohužel se nedokázali prosadit ani z těch nejlepších pozic a do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Ve třetí třetině se soupeř lehce zatáhl a čekal co vymyslí Ježci. Že v tomto utkání nebudou asi zrovna padat hezké branky ukázala i srovnávací trefa, když V. Kachlík oběhl branku Pardubic a snad všichni jejich hráči zůstali kolem brankoviště a jen koukali po odbíhajícím V. Kachlíkovi, který místo střely do chumlu hledal některou z hokejek spoluhráčů, ale míček opět od některé nohy, hokejky nebo čeho doputoval do brány 2:2. V 37. minutě se však nechal vyloučit M. Munzar a děli se věci. Zapisovatelé zjistili, že není v zápise o utkání a musel tedy předčasně do sprch a na trestné ho vystřídal J. Švadlenka. Ježci však oslabení odehráli na výbornou. Následovala, ale velmi ošemetná situace v brankovišti domácích, když nejprve jeden z rozhodčích uznal branku, aby ji následně po konzultaci s druhým rozhodčím odvolali. Dle pohledu od střídačky, kde byl míček po celou dobu vidět jak jede po brankové čáře a zase zpět, byla dle nás branka správně neuznána, pokud by však rozhodčí nezapískal a nechal hru dál běžet pro volný míček, tak by se soupeř radoval, jelikož po tomto hvizdu si P. Vašák míček do branky srazil. Ježci se dostali v závěru ještě k přesilové hře, ale neúplná sestava nenabízela příliš variant jak sestavit útočnou pětici. I přesto se Ježci nastěhovali do pásma blízko byl v tlačenici před brankou gólu teprve mladší žák M. Mareček, ale míček odražený od zadního mantinelu netrefil. Poslední početní výhodu však měli Pardubice, ale ani oni se gólově neprosadili.

Prodloužení nepřineslo příliš zajímavých situací a rozhodnout o bodu navíc museli nájezdy ve kterých se nejprve prosadil pardubický D. Lang, ale bravurně povedený blafák J. Sedlákem srovnal skóre. V druhé sérii se střelci neprosadili a na začátku třetí byl stejně neúspěšný i poslední střelec Pardubic. Rozhodnout tak mohl kapitán V. Musílek a svůj blafák udělal bez chyby a ruce Ježků již šli nad hlavu, ale kde se vzala tu se vzala lapačka ve které míček skončil. Ke svým druhým nájezdům tak nastoupili úspěšní střelci, ale pouze hráč hostů D. Lang proměnil a získal pro Pardubice bod na víc.

 

Jiří Kozel: „Před zápasem a po prvních pár minutách jsme asi ani nedoufali, že budeme v kombinované sestavě hrát o body, ale rychle jsme se oklepali a najednou jsme to byli my kdo udával tempo zápasu a hlavně daleko lépe zvládl náročnost utkání. Hrálo se nahoru dolů a moc se ani nepřerušovalo a hra měla neskutečný spád. V poslední třetině nás zbrzdila chyba v zápisu za kterou se mužstvu omlouvám, ale možná proto v kabině vždy čtu sestavu a kontroluji čísla, tak aby na případnou chybu přišli i hráči – bohužel M. Munzar asi neposlouchal a tak chyba jde za oběma. Zápas to byl, ale parádní přinesl spíš náhodné branky, ale musel se divákům líbit. My si nakonec připsali jen bod.“

 

Sestava: Vašák – Musílek, Bičík, Zmek, Sedlák, Mareček, Kachlík, Kovář, Kubátová, Řivnáč, Munzar, Novotný, Švadlenka

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

3 : 1
20.11.22 - 11:00
Heřmanův Městec
DorostExtraliga dorostu 2022-2023Sršni SVI

nejbližší ZÁPAS

Extraliga dorostu 2022-2023
logo HBC Pardubice Pardubice - logo Ježci Heřmanův Městec Dorost
12.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Chtěl bych zabojovat o místo v reprezentaci U18, hlásí před sezónou Josef Sedlák
Dorost06.08.2022
»Stále dorostenec, přesto již zvučné jméno = Vít Musílek!
Dorost21.01.2022
»Dorost doma neinkasoval
Dorost27.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Zlatý dorost - 5. díl - finále, aneb pohádka nekončí
Dorost03.07.2021