Dorost22.10.2019Jiří KozelPřečteno: 426x

Dorost na Svítkov nevyzrál

Třetí soupeř brousící si zuby na mistrovský titul v řadě potkal extraligový dorost. Ježci odehráli velice dobré utkání, ale ani Svítkovu body nesebrali. Nyní je čeká série výjezdů na cizí stadiony, kde již zase budou chtít bodovat.

Ježci Heřmanův Městec : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 4 (0:2,1:2,0:0), střely 21:22

 

První slovo v utkání měli Ježci, když první lajna dokázala soupeře dostat do pásma a vypracovala si první slibnou pozici pro střelu. Po útočné buly se však k míčku dostal D. Drbal, kterého nezastavil ani jeden z obránců a poradil si i s brankářem A. Pávem, když nad ničím nepřemýšlel a mezi kruhy namířil přesně do šibenice. V dalším průběhu třetiny se střídal tlak na obou stranách a brankáři museli vytáhnout několik povedených zákroků, ale ujala se až střela od modré čáry kapitána Korbela ze Svítkova, když zůstal zcela neobsazený a této výhody dokonale využil.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta první možná s větší aktivitou Ježků v útočné třetině, ale zase s daleko prudšími výpady Svítkova směrem dopředu. Ježkům se dařilo vytvářet si tlak, ale v přesilové hře, která jim byla nabídnuta totálně propadli, když se nedokázali dostat ani do útočného pásma, několikrát tomu dopomohla i nešťastně přeskočená hokejka míčkem a tuto neschopnost nakonec využil hradecký Rakovský, když opět utekl obraně a se zakončením si poradil. O pár minut později bylo ještě hůř, když šel Svítkov opět do přečíslení a ačkoliv se povedlo obráncům přihrávku ubránit, tak poskakující míček první trefil Černý a Svítkov šel do čtyřgólového trháku. Jiskřičku naděje vykřesal J. Pilař, když se povedlo udržet pásmo a zůstal sám před brankářem, kterého backhandem překonal.

V poslední části Ježci šli s napadáním ještě výš a ve větším počtu, ale jediné co z toho dokázali vytěžit bylo stížení rozehrávky a pár pološancí, ale branku již vstřelit nedokázali.

 

Jiří Kozel: "Zápas jsme odehráli velice dobře. Trošku škoda hodně brzy inkasovaného gólu, který soupeři dal potřebný klid. Musím říct, že mě přijde, že my jsme hráli a oni dávali góly. Všechno však plyne z toho, že výsledek jim k tomu napomáhal. Vůbec neměli potřebu se někam hnát a jen si počkali na chyby, které přijdou a ty trestaly. Soupeř zápas prostě odehrál velmi zkušeně. Tři góly ze čtyřech jsme inkasovali po rychlém protiútoku jinak v obranném pásmu jsme toho soupeři zase tolik nedovolili a když, tak byl na svém místě náš brankář. Co mi určitě udělalo radost je, že pokud se Svítkov tradičně zatáhl do středního pásma, tak jsme jím dokázali projít, tedy vyjma přesilovky v druhé části, kdy jsme si vybrali dvouminutovku zoufalosti. Musím říct, že mě i příjemně překvapila nálada ve které se utkání neslo a ačkoliv samozřejmě došlo k pár faulům a strkanicím, tak vše rychle vyprchalo. Ve srovnanání se zápasy z minulých let, kdy to vřelo po celý zápas to byla zajímavá změna.

Máme za sebou tři utkání proti favoritům na medailová umístění na MČR a troufám si říct, že jeden z nich se i stane mistrem ČR, zde jakýkoliv získaný bod by byl jen a jen do plusu - nezískali jsme ho. Teď nás čekají extrémně důležité zápasy, kde chceme bodovat Malenovice a KOVO oba soupeři však ukázali své kvality právě v soubojích s TOP trojkou, když je dokázali obrat o body (Kovo prohrálo s Hostivaří až po samostatných nájezdech a Malenovice prohrálo se Svítkovem až po prodloužení - pozn. red.).

 

Sestava: Páv - Holý, Čapka, Musílek, Jožák, Daníček, Málek, Vohralík, Šmíd, Pilař, Kozel, Baumgartner, Hasík, Synek, Zlesák

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

zrušeno
17.05.20 - 11:00
ZLÍN - Malenovice
MalenoviceExtraliga DDorost

poslední ČLÁNKY

»Výlet do Prahy body nepřinesl
Dorost09.03.2020
»Dorost rozhodl hned v úvodu utkání
Dorost04.03.2020
»Dorost na Palmovce
Dorost27.02.2020
»Výlet pro tři body
Dorost03.12.2019
»Dorost rozhodl v poslední minutě
Dorost28.11.2019