Muži A14.09.2021Lukyč VajdičPřečteno: 197x

Den D v náš prospěch!

Heřmanův Městec – do Ježkárny zavítal poprvé po velmi dlouhém čase první soupeř v tažení 1.ligou. Brno patří k favoritům a špičku v této lize, proto byl papírový předpoklad na jejich straně. Trenér Josef Kozel navíc dostal několik omluvenek a tak si svou první premiéru v A-týmu 1.NHBL odbyl teprve šestnáctiletý Vít Musílek a hrál skvěle!

Ježci HM v. HBK Bulldogs Brno  3:0  (0:0, 2:0, 1:0)

Sestava: Novelinka P. (Synek) – Menc L., Macháček, Musílek, Trojek, Drbohlav, Böhm J. – Kopriva P., Škoda, Pilař – Macenauer, Novelinka L, Hudec – Drápalík, Jošt, Novák

1.třetina

Hosté na nás evidentně chtěli  vlétnout a hned po buly se sunuli na naší polovinu. Jenže naštěstí se jejich snahy víceméně rozvíjely, ale ty končily v prostoru u mantinelů. A tak do první vážnější situace se dostal bílo-modrý tým, ale po Mencově přihrávce míček z hole Hudce jen velmi těsně minul Sterenčákovu branku. Hosté zpozorněli a zvýšili důraz především v našem obraném pásmu a pramenil z toho trest. Za podražení se na lavičku k oddechu poroučel Honza Böhm. Hosté hráli přesilovou hru naštěstí staticky, měli sice míček na hokejce v našem obranném pásmu, ale když už vystřelili, tak nijak nebezpečně a to především díky skvěle hrajícímu čtyřlístku Ježků a skvěle chytajícímu Novelinkovi.

Po přežitém oslabení se do prvního svého výpadu dostal Josef Macháček, který našel pěknou přihrávkou Petra Koprivu, míček však skončil v rukavicích hostujícího brankáře. Po buly přišel trest i pro hosty, za vyhození míčku mimo hřiště šel sedět Broulík. Nejprve se do dobré šance dostal Škoda, ale míček šel mimo hřiště. Poté pálil Macenauer, ale i s tím si hosté poradili. Nahozený míček od Böhma se pokusil dorazit Hudec, ale Sterenčák ukazoval, že na devítigólovou prohru, kterou u nás obdržel v dresu České Třebové v loňské sezóně, už dávno zapomněl a i tento pokus kryl. První dějství tak gól nepřineslo.

2.třetina

Laxní začátek našich chlapců málem trestal hostující Emmer, který se dostal k odraženému míčku, ale Novelinka předvedl parádní zákrok vyrážečkou. To nás probralo a drali jsme se dopředu, jak žralok na surfaře. Nejprve se rychlým projektilem v zápase ukázal Trojek, jeho pokus Sterenčák kryl. Poté se v závanu před brankou dostal k odraženému míčku Jošt, ale ani ten neuspěl.

A tak v minutě 24. musel přijít TOMÁŠ HUDEC, který po střele Mence luxusně protečoval míček za Sterenčákova záda - 1:0. Hosté se snažili tvrdě a rychle odpovědět, ale dnes byla v brance Ježků zeď, kterou jen tak neprostřelíš. O tom se přesvědčili hosté nejprve pěknou střelou od modré a o minutu později
i závanem před brankou. Nedali a to bylo potrestáno. Nenápadnou akci sehrál benjamínek v týmu Vít Musílek a šikovně tečující PETR KOPRIVA odstartoval radost na stadionu podruhé - 2:0. Džegrův gól byl také poslední vážnou hrozbou ve druhé třetině, ve které jsme až na pár minut byli opticky lepší.

3.třetina

Druhá třetina nám přivedla na hokejky klid a my tak začali hrát naší hru. První lajna dala připomenout hráčům Brna nedávno skončenou pouť, kdy se nebezpečně snažil prosadit Škoda, poté v souvislém tlaku i Kopriva, tento kolotoč však vždy zastavil Sterenčák. Pak se po faulu v obraném pásmu musel spokojit s dvouminutovým trestem opět Honza Böhm. Hosté nás okupovali skoro celý jeho trest v obraném pásmu, ale za tu dobu opět skoro nevystřelili a pokud ano, narazili na skvělého Novelinku. Přibývající čas Brněnským příliš nepřál, volili tak těžkou ofenzivní taktiku a často naše obránce napadala horda černozelených dresů. Ovšem my jsme hráli naší hru a často jsme hrozili více, než oni. Zejména Tomáš Pilař, který si naběhnul na přihrávku Patrika Škody, ale míček se otřel o břevno a skončil v zadní síti. Hosté se začali nadechovat k závěrečnému tlaku v minutě 39., v přečíslení dva na jednoho se dostali do vyložené šance, ale Novelinka se roztáhnul od tyče k tyči a míček zastavil. Bylo cítit, že je třeba raději pojistit vedení a ukončit snažení hostů. Brankář už pokukoval po střídačce Brna, kdy dostane povel, když se před ním zjevil úplně volný DOMINIK MACENAUER a bylo hotovo - 3:0. Hosté nám v závěru ještě poskytli značnou výhodu v podobě přesilovky čtyři na tři a tím jsme si posledních pět minut spíše užili.

 

Je dobojováno a napsaný první řádek v nové historii naší účasti v 1. Národní hokejbalové lize.

 

K tomuto zápasu nelze nic vytknout. Hráči předváděli týmový bojovný výkon a každý z nich ukázal, že na základní sestavu má a porve se o to, aby v ní mohl i nadále zůstat. Především skvěle chytající Petr Novelinka, kterého si bude každý hokejbalista v Brně nejspíš ještě hodně dlouho pamatovat. Hráli jsme přesně to, co nás zdobilo ve druhé lize a díky tomu jsme přidali první korálek v podobě výhry!

Trenér Josef Kozel: "Návrat do 1.ligy se nám povedl. Skvělá divácká kulisa, bojovný hokejbal plný nasazení a pro nás hlavně první tři body do tabulky. Byli jsme si vědomi síly Brna, ale nebyl důvod se soutěže bát, tým na to máme. Připravili jsme se důkladně a myslím, že je i trochu zaskočili aktivitou. Výborně zachytal Petr Novelinka a povedená pasáž v druhé třetině zlomila zápas v náš prospěch. Budeme ale potřebovat v dalších zápasech více klidu a lehkosti na kombinaci. Ta nás úplně dnes nezdobila, ještě to bylo trochu toporné. Ale za nasazení a bojovnost tým chválím. Šli jsme výhře naproti."

 

Další domácí utkání bude k vidění již tuto neděli 19.9, kdy vyzveme rezervu extraligové celku HBC Pardubice. Zápas odehrajeme opět od 14 hodin.

 

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

3 : 0
12.09.21 - 14:00
Heřmanův Městec
Muži A1.Liga 2021-2022Brno

nejbližší ZÁPAS

1.Liga 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo HBC Pardubice Pardubice B
19.09.2021
14:00

poslední ČLÁNKY

»Přípravné utkání v Polabinách vítěze nepřineslo
Muži A29.08.2021
»Jihlavská mise splněná na výbornou. Přípravné zápasy jsme odstartovali vítězně!
Muži A19.08.2021
»Ježci se vrací na prvoligovou mapu!
Muži A20.07.2021
»Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm
Muži A11.10.2020
»Běloušek + Novelinka = pátá výhra!
Muži A05.10.2020