Muži A21.10.2019Josef KozelPřečteno: 885x

Chlumec deklasován 7:1, jsme zpět v čele 2.ligy!

Dlouhé roky nevídaná podívaná na heřmanoměsteckém stadionu, kdy loňský vicemistr z Chlumce schytal debakl, jaký dlouho nepamatuje.

Ježci HM v. HBC Chlumec nad Cidlinou  7:1  (4:0, 2:0, 1:1)

Polovina základní části soutěže nabídla nejednu bitvu. Mužskému týmu se dařilo. Recept našel pouze výborně bránící Svítkov. Přesto pokud by si náš klub mohl vybrat soupeře na kterého dlouhodobě neumí, tak by to byl právě Chlumec nad Cidlinou. Vzájemné utkání tak mělo být pravým zrcadlem připravenosti našeho týmu.

Trenér Peřina mohl počítat téměř s kompletní sestavou a ani Chlumec svou největší hvězdu Pavla Malého odpočívat nenechal. Jak on, tak náš Ondřej Běloušek přijeli z extraligového duelu z Kladna chvíli před utkáním. (oba nastupují spolu za Hradec Králové v extralize, teď je čekal souboj proti sobě).

V brance Ježků nastoupil poprvé v sezóně Petr Novelinka a předvedl výborný výkon, když vymazal všechny soupeřovi střelce. Jeho protějšek Václav Kycelt vydržel v brance jen třetinu a kousek. Jeho úspěšnost načal po minutě Radek Böhm, který procedil míček za jeho mohutnou postavu - 1:0. Poměrně slušná návštěva pak viděla pětiminutovou pasáž, kde ježčí tým dominoval a především úspěšně zakončoval své akce. Nejprve se ujala individuální šikovnost Tomáše Hudce - 2:0, po něm pak luxusní souhra po ose Böhm - Běloušek a zakončující Lubomír Menc - 3:0 a závěr třetiny patřil přesilovce a kombinaci Hudec - Čejgl a do prázdné Radek Böhm - 4:0.

Hosté v druhé třetině přeci jen otupili náš tlak, ale sami se k zakončení dostávali jen sporadicky. K náznakům šancí jim pomohly přesilovky, ale ani ty v branku neproměnili. Naopak Ondřej Běloušek svůj výkon přesilovkovým gólem ozdobil - 5:0. A ještě do přestávky uklidil za Havlíčkova záda míček s citem sobě vlastním Martin Čejgl - 6:0.

Třetí část už ztratila lesk. Chlumec se snažil o čestný úsěpch, především v úvodu třetiny byl aktivnějším týmem a také se jej i dočkal. I když mu musel pomoci vlastním gólem Tomáš Hudec - 6:1. Jakýkoliv náznak zápas zdramatizovat pak utnul dovedným zakončením Lukáš Novelinka a utkání tak dospělo do finálního stavu 7:1.

Závěr přinesl několik málo střel, soubojů a po závěrečném hvizdu i lehkých šťouchanců. Vše však měla pod kontrolou výborná rozhodcovská dvojice Pikula - Cícha, která řídila utkání velice přesně a bezchybně. Po polovině základní části tak náš celek vládne 2.lize s tříbodovým náskokem.

Trenér Peřina tak mohl zhodnotit vynikající výkon velice krátce: "Náš tým po skvělém výkonu rozdrtil Chlumec vysokým rozdílem. I když pro soupeře dost krutým a nezaslouženým! Náš výkon byl však nadstandardní a chci věřit, že do budoucna ne výjimečný..."

Branky Ježků: 2.Böhm (Běloušek), 9.Hudec (Čejgl, Menc L.), 12.Menc L. (Běloušek, Böhm), 14.Böhm (Čejgl, Hudec), 21.Běloušek (Novelinka L., Čejgl), 28.Čejgl (Novelinka L., Běloušek), 33.Novelinka L.(Trojek)

Sestava Ježků: Novelinka P. (náhr. Menc P.) - Macháček, Hudec, Valenta, Menc L., Trojek - Böhm, Běloušek, Čejgl, Macenauer, Kopriva, Pilař, Škoda, Novelinka, Bahník

 

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
06.03.21 - 15:00
Svitavy - ZS
Svitavy2.Liga 2020-2021Muži A

poslední ČLÁNKY

»Ježci se vrací na prvoligovou mapu!
Muži A20.07.2021
»Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm
Muži A11.10.2020
»Běloušek + Novelinka = pátá výhra!
Muži A05.10.2020
»Jihlava nás nezastavila, v Českém poháru jdeme dál
Muži A30.09.2020
»V souboji prvního s druhým jsme důrazně řekli, kdo povede tabulku!
Muži A27.09.2020