Starší žáci27.02.2019Jiří KozelPřečteno: 981x

Challenge Cup - Přelouč

Ježčí setkání s reprezentacemi proběhlo v Přelouči 24.2., kde postupně potkali reprezentaci České republiky žen, Juniorek U18 a výběry hráčů U14. Jak se týmu dařilo jste již jistě zaznamenali, ale nyní přinášíme ještě podrobnější hodnocení jednotlivých zápasů, která se hrála na 2x12 minut.

Ježci Heřmanův Městec : Reprezentace žen ČR 1:1 (1:1), střely 9:12

Do zápasu vlétli Ježci nebojácně a hned po pár vteřinách si vytvořili první brankovou pozici, ale změnu skóre to nepřineslo. I nadále byl Ježčí tým aktivnější a zahrál dokonce i na brankovou konstrukci, když po nádherném pasu V. Šmída zakončoval M. Munzar. Následovala však studená sprcha, když hned z první šance reprezentatky šly do vedení. To však netrvalo dlouho, když přečíslení vyřešil gólovou střelou K. Daníček a vyrovnal. Druhá polovina vyzněla lépe pro soupeře, když byl aktivní hlavně v našem obranném pásmu, ale skórovat se jim nepovedlo. Rozhodnutí tak měl na své hokejce V. Šmíd, který utekl a i vymýchal brankářku, ale v poslední chvilce mu míček z hokejky uskočil. Ježci si na závěrečnou minutu vzali timeout a ještě chtěli utkání zkusit rozhodnout to se však nepovedlo a body se dělily. Nutno podotknout, že po celou dobu se hrálo celkem tvrdé, ale čisté utkání a to nám vyhovovalo.

 

Ježci Heřmanův Městec : Juniorky U18 7:0 (3:0), střely 19:11

Start z říše snů, když již v 34 vteřině bylo utkání 2:0 a na gólech se podíleli obě útočné řady. Juniorky se Ježků zalekli a dlouho trvalo než se dostali do zápasu. Jakmile zjistili, že jsme trošku ubrali na hře tělem a že se nám dokážou dorovnat rychlostí, tak i ony ohrozili našeho brankáře A. Páva. Hráči Ježků však předvedli několik nádherných akcí, kdy většina góĺů padla do odkryté branky a v poklidu si dokráčeli pro vítězství.

 

Ježci Heřmanův Městec : Výběr ČR U14 „červení“ 0:1 (0:1), střely 12:20

Proti klučičímu výběru se hrál velmi rychlý hokejbal a na obou stranách nebyla nouze o šance. Hned v první polovině se „červení“ prosadili a šli do vedení. Ježci byli trestání za fauly a hned čtyřikrát se musel bránit v oslabení, ale to odehráli velice dobře. Opět Ježky trošku srazila složitost řešení situací a z některých výhodných pozic jsme se dostali sami další zbytečnou a nepřesnou přihrávkou. Výběr byl v tomto ohledu daleko přímočařejší a naopak se snažil o co nejčastější zakončení. K vyrovnání nebylo hned několikrát daleko v jednom případě nastřelil V. Baumgartner spojnici branky, jednou vyprášil V. Šmíd při samostatném úniku brankáři lapačku. Asi největší šanci si nechali Ježci před závěrem utkání, když již překonaného brankáře Výběru zastoupil jeho spoluhráč na brankové čáře a ukryl míček pod svým tělem, což bylo i odpískáno, ale kupodivu se trestné střílení nepískalo a pouze byla přerušena hra. K vyrovnání následně nevedla ani více jak minutová powerplay ve které se ještě pár závarů událo, ale k brance nevedly.

 

Ježci Heřmanův Městec : Výběr ČR U14 „bílí“ 0:0 (0:0), střely 15:9

Ani proti druhému klučičímu výběru se Ježkům nepovedlo vstřelit branku a to i přes celkem solidní převahu, která však zůstala nevyužita. Tlak gradoval v druhé části, kdy se Výběr musel bránit seč to šlo a hlavně závěrečné minuty patřili pouze Ježkům, ale gól se vstřelit nepovedlo a tak Ježci na turnaji podruhé remizovali.

 

Jiří Kozel (Ježci): „Na turnaj jsme odjížděli s velmi kombinovanou sestavou, jelikož dva hráči oblékali dresy Výběrů (V. Musílek, J. Pilař), jedna dres Juniorek (J. Kubátová) a na U16 jsme měli nejlepšího střelce V. Vohralíka (nakonec též neodcestoval pro nemoc), navíc se nám omluvil pro nemoc V. Kachlík. Po týdenní nemoci se připojil na turnaj M. Holý a s drobným zraněním kolene nastupovali další dva hráči (K. Dufek a L. Kozel). Takže před započetím turnaje jsme hlavně doufali v odehrání slušných zápasů a nedopustit se nějaké blamáže. Hned první zápas nám však ukázal, že bychom neměli být jen do počtu a nakonec jsme sehráli parádní utkání. Asi největším překvapením byl fakt, že ačkoliv jsme hráli na dvě lajny proti soupeřům, kteří disponovali až 4 lajnami, tak závěry utkání patřili nám, vypadá to, že jsme pro jarní část velice dobře připraveni po fyzické stránce. Turnaj byl pro nás super zakončením zimní dřiny a věřím i kvalitní příprava na jaro. Hráčům můžu vyčíst snad jedinou věc a to je to naše hračičkování a neustálé hledání někoho ještě ve výhodnější pozici. Na asfaltu pokud chceme vyhrávat, musíme hru výrazně zjednodušit, tak abychom vytvořené šance nezakončili v rohu, ale alespoň nějakou střelou.“

 

Sestava Ježků: Páv – Čapka, Synek, Jožák, Dufek, Holý, Šmíd, Daníček, Munzar, Baumgartner, Kozel, Málek.

 

Fotogalerie z utkání:

JANY NEKOLOVÉ

DAVIDA KERSCHBAUMA

 

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

zrušeno
23.05.20 - 09:30
LETOHRAD
LetohradLiga SŽStarší žáci

poslední ČLÁNKY

»Příští rok bych se chtěl dostat do reprezentace U16, netají se ambicemi Vít Musílek
Starší žáci28.03.2020
»Jak tým bez ambicí k vítězství přišel
Starší žáci23.03.2020
»Starší žáci podlehli Svítkovu
Starší žáci19.11.2019
»Starší žáci poprvé vyzkoušeli halu ve Svitavách
Starší žáci13.11.2019
»Starší žáci začali odvety vítězně
Starší žáci07.11.2019