Muži A28.03.2022Lukyč VajdičPřečteno: 616x

Černý víkend výrazně ubral naše šance na play-off

Heřmanův Městec – hned dva zápasy byly na programu tento víkend. Nejprve jsme bojovali proti soupeři z Malenovic, který je velmi houževnatým týmem a v neděli jsme přivítali soupeře z Pardubic. Zápasy měly jedno společné - brankář Opavský a Foršt byli pro nás nepřekonatelní.

Ježci HM v. HBC Malenovice  1:3  (0:0, 1:1, 0:2)

Do zápasu jsme vstoupili s jasným cílem = vyhrát a udržet tak naději na postup do play-off. Jenže to se nám i přes množství šancí příliš nepodařilo. Brankář Malenovic Josef Opavský předvedl neskutečný výkon, zastavil více než padesát střel a byl hlavním strůjcem výhry hostí.

Otevřít skóre jsme dokázali až v čase 25:38, když TOMÁŠ PILAŘ doslova vydřel branku z obrovského závaru, který celé akci předcházel. Připsal si tak druhý přesný zásah ve dvou zápasech. Chvíli po něm se naskytla velká výhoda navíc. Poměrně přísně nařízené trestné střílení však Ondřej Běloušek v druhou branku neproměnil. A přišel tak trest. Soupeř dokázal odpovědět deset vteřin před druhou sirénou. Nebo spíše my sami jsme jim vyrovnání darovali, když se míček nešťastným odrazem od nohy Jakuba Nováka dostal za záda Lukáše Synka. Ten se na rozdíl od hostujícího brankáře téměř nudil, přesto po dvou třetinách bylo skóre nerozhodné - 1:1.

Třetí část byla na jednu branku už téměř úplně. Diktovali jsme tempo hry, přesto soupeř odolával a brankář Opavský přiváděl naše hráče k zoufalství. A jak se říká nedáš - dostaneš, ve 42. minutě soupeř z úniku překonal Synka podruhé a zasadil nám tvrdý direkt. Individuální akce hostujícího Nohála byla luxusní a skóre bylo tam, kde jsme jej mít nechtěli - 1:2.

To co se však dělo potom, nad tím zůstává nejednomu člověku hlava stát. Pomineme-li vzájemné vyloučení našeho Tomáše Hudce a hostujícího Josefa Lišaník za bitku, tak náš tým se stal zcela rukojmím závěrečné parodie na hokejbal od dvojice rozhodčích Lukáše Dubského a Lukáše Lišky. Zcela nesmyslná vyloučení nám úplně rozložily závěr zápasu a inkasovaná branka v zoufalé power-play do které jsme šli i přes oslabení uzavřela tragikomedii v podání rozhodčích - 1:3. Nervy na uzdě neudržel Tomáš Pilař, který putoval na 5+OK do sprch třináct vteřin před koncem za bitku se soupeřovic hráčem. K překvapení všech pak Lubomír Menc s trestem ve hře za "napadení rozhodčího", které bylo zcela mimo jakékoliv chápání, protože naopak dělal vše proto, aby se do pěstních soubojů nezapojil nikdo další. Z hostujícíh hráčů i přes aktivní účast v bitce samozřejmě vyloučen nebyl nikdo.

Soupeř však vyhrál zaslouženě, bojoval, dřel, přálo mu štěstí. Pro jeho výkon máme velký respekt a blahopřejeme. Pro nás to je ztráta důležitých bodů. Čert však vem prohru. To co předvedli ti v pruhovaném vůči našemu týmu bychom však nepřáli nikomu ani tomu nejméně oblíbenému soupeři. Toto v našem sportu nemá prostě být. A rozhodčí jsou jediní, kdo za své výkony pobírají finance. Klub na uvedenou dvojici podal vetaci pro všechny věkové kategorie. To je to jediné, co můžeme udělat - za nás by však neměli kazit radost ze hry nikde a nikomu...

Josef Kozel, hlavní trenér:

"Ježci versus brankář Opavský na střely 51:13, branku nám povolil jedinou a ještě hodně ubojovanou. Do zápasu jsme dali vše, soupeře mačkali, ale musím smeknout před jejich brankařem. Předvedl skvělý výkon. Na rozdíl od duelu s Brnem, nám tentokrát do branky nespadlo zhola nic. A aby toho nebylo málo, tak vlastním gólem jsme vyrovnali a zápas rozhodla naše chyba ve středním pásmu, kterou hostující útočník vyřešil skvěle a rozhodl zápas pro hosty. Nezbývá než pogratulovat soupeři, který dokázal z minima vytěžit maximum. Ubohostí a zoufalostí zápasu však byl závěr v podání dvojice rozhodčích. Viděl jsem v hokejbale za více než dvacet let ledasco a to i na mezinárodní scéně, ale tohle je mimo moje jakékoliv chápání."

Fotogalerie z utkání:

 

Ježci HM v. HBC Pardubice B  2:5  (0:1, 1:1, 1:3)

Na sobotní nezdar jsme se snažili hodně rychle zapomenout a získat alespoň cené body ze zápasu s Pardubicemi. Ti patří k nejvíce běhavým, rychlým a tvrdším týmům 1.ligy. Do zápasu jsme navíc nemohli nasadit Lubomíra Mence, který si obdržel trest v sobotním utkání, a také se k Čejglovi, Šmídovi, Drbohlavovi, Honkovi a Petrovi Novelinkovi přidal i Petr Kopriva, který měl poraněný kotník a chyběl i Jakub Novák. Trenér Kozel tak sestavu uzpůsobil na maximum, nasadil dva mladé juniory Lukáše Kozla a Víta Musílka a kanonýr Tomáš Hudec zamířil do obrany.

Souboj začal vyrovnaně, soupeř i přes jejich menší zápasové vytížení nijak nevyčníval. My jsme se snažili především vyvarovat individuálních chyb. Přesto šel soupeř do vedení, když naše prohrané buly využil střelou z první Dostál - 0:1.

Ve druhé části se nám nevydařil start, když jsme soupeři nabídli hned tři vyloučení a to třetí už hosté potrestali, tentokrát z hole Hálka - 0:2. Na to jsme však dokázali odpovědět zvýšeným tlakem a když v krátkém sledu hosté falouvali dvakrát za sebou, nabídli nám přesilovku pět na tři. Důvěru dostala první útočná formace a v ní benjamínek v týmu Lukáš Kozel narýsoval luxusní špičkovou přihrávku na ONDŘEJE BĚLOUŠKA, který uklidil do prázdné branky a zvedl výrazně i náš fan klub - 1:2. Atmosféra v tu chvíli byla na stadionu parádní a protože soupeř byl stále v oslabení, tak mohl náš nápor pokračovat. Jenže Patrik Škoda po takovém podivném faulu vyrovnal sílu a to nás zabrzdilo. Toto byl zřejmě zlom zápasu. Ve zbytku třetiny jsme si již vážnější šanci nevytvořili.

Hned na začátku třetí třetiny se prosadil z nenápadné akce Langr a tím nám zarazil další hřebík. I přes tlak a obrovskou příležitost Macenauera se bohužel nepodařilo soupeři přiblížit a bylo to ještě těžší, když se trefil poměrně snadno Socha 1:4. Přesto jsme ještě posbírali všechny síly a dokázali snížit. Parádní trefou pod břevno se trefil TOMÁŠ HUDEC, kterému nabil na střelu Ondřej Běloušek - 2:4. Následovala šance Novelinky, Macenauera a samostatný nájezd Bělouška - skvělý Foršt však odolal. O chvíli později první vážnější šance hostů a skóre bylo zase o tři branky, když se trefil Moravec - 2:5. Hosté tak dokráčeli k důležité výhře a výrazně se přiblížili play-off. Nám naopak šance klesá. A nutno přiznat, že jsme na pardubickou rezervu nenašli recept v ani jednom utkání v sezóně, stejně jako nám doposud nepovolil bodovou radost Zlín.

Josef Kozel, hlavní trenér:

"Sobotní prohrou s Malenovicemi nám bylo jasné, že musíme bodovat s Pardubicemi, aby nám neutíkala postupová čtyřka do play-off. Odehráli jsme dle mého ještě o stupeň lepší duel, ale víkend byl pro nás střelecky zakletý. Běhavý pardubický celek potrestal každou skulinku a zároveň dokázal přestát naše možnosti. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme snížili na 1:2, ale vyrovnání nepřišlo. Pardubice nás tak porazily v sezóně potřetí a pro nás je tak postupová matematika momentálně hodně složitá."

Fotogalerie z utkání:

 

V neděli A tým míří na Svítkov - ve 14:00 vyzve aktuálně první tým tabulky v souboji o naději na play-off. Zveme všechny fanoušky a děkujeme za velkou podporu, kterou nám dáváte!

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!
Muži A18.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022