Muži B20.11.2019Lucie StaráPřečteno: 470x

Btým zvládl prodloužení

Branek padlo dostatek, vyloučených bylo průměrně a rozhodnout se muselo až v prodloužení to vše přinesl zápas s Jokeritem.

Ježci Heřmanův Městec "B" : HBC Jokerit Chrudim 5:4pp (1:0,2:3,1:1-1:0), střely 31:25

Góly: Vohralík 2x, Čejgl 2x, Macenauer

 

Vzájemné zápasy s Chrudimí nám nepřináší zrovna povzbudivou bilanci. V prvním kole jsme od Žolíků schytali krutý debakl, ale k tomu se už raději nevracet. Do zápasu jsme vstoupili s čistou hlavou a velkým odhodláním. Hned v druhé minutě jsme se zásluhou Vohralíka dostali do vedení, když šikovně překonal chrudimského golmana a poslal míček do sítě. I přesto, že se naskytlo několik střeleckých příležitostí na obou stranách, skóre zůstalo po zbytek první části zápasu nezměněno. 
Až ve druhé třetině dokázal bývalý chrudimský hráč Martin Čejgl zvýšit naše vedení na 2:0. Netrvalo však dlouho a gólově se prosadil i soupeř, čímž se naše vedení snižuje opět jen na jednu branku. Avšak ještě v téže minutě Ježci znovu své vedení pojistili, když na hřiště nastoupilo silné trio ve složení Čejgl, Mlejnek a Macenauer, kteří se zasloužili o náš třetí gól. Předvedli krásnou souhru, na jejímž konci stál Macenauer, který s ladností a přesností poslal míček do chrudimské brány. Za stavu 3:1 pro nás se však začaly dít věci, kterých jsme se od začátku obávali. Chrudim se chopila příležitosti, tak jak to umí a v intervalu pouhých dvou minut stav vyrovnala. 
Z kraje třetí periody se dostala na scénu znovu posila z řady dorostenců. Vít Vohralík předvedl ukázkový průnik skrze hřiště a povedeným blafákem si připsal svoji druhou branku v tomto zápase. Nebyli bychom to my, abychom si to nezkomplikovali. Naše nepozornost a nesoustředěnost nás stála výhru v základní hrací době. Jokerit totiž 5 minut před koncem srovnal, a tak za stavu 4:4 zápas pokračoval do prodloužení. 
To netrvalo dlouho, neboť v 2. minutě prodloužení využil příležitosti Martin Čejgl, který našel skulinu v golmanově výstroji a podepsal se pod naši výhru.
Zápas s sebou přinesl drobné slovní i fyzické přestřelky, jak už tomu v našich utkáních s Chrudimí bývá zvykem.
Po řadě neúspěšných zápasů s Jokeritem jsme to teď konečně my, kdo se může radovat.
 
 
Sestava: Menc P., Kučera - Pilař, Šídlo, Bohatý, Pavlíček, Kopriva P., Mlejnek, Macenauer, Čejgl, Padyšák, Vajda, Stehlík, Bártová, Baumgartner, Šmíd, Hasík, Jošt, Vohralík.