Muži A01.11.2021Lukyč VajdičPřečteno: 789x

Brněnská tvrz nedobyta. Od Špilberku bez bodu!

Brno – zní to jako opakující se písnička, ale ani před zápasem s Brnem se trenér Kozel nemohl spolehnout na řadu hráčů: bratry Novelinky, Drápalíka, Drbohlava, Jošta, Šmída, Radka Böhma,... Navíc Martin Čejgl s Ondřejem Honkem se momentálně rozehrávají po zranění za B tým.

HBK Bulldogs Brno v. Ježci HM   4:2  (1:0, 1:2, 2:0)

Vrásky na hlavě dělal i Jaroslav Novák a Tomáš Hudec kde jejich start byl dost nejistý. Oba naštěstí nakonec nastoupili a tak jsme se představili v tomto složení:

Synek (Menc P.) – Menc L., Böhm J., Pecina, Trojek, Čapka – Kopriva P., Běloušek, Novák – Hudec, Macenauer, Pilař – Kozel, Škoda, Macháček – Fan club.!

1.třetina

Už začátek hovořil písní hrajících dvou celků v horní polovině tabulky. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a celkově se hrál velmi pěkný útočný hokejbal. Do první vážnější šance se dostali domácí, ale Synek byl na místě připraven. Poté však Petr Kopriva odstartoval zápasovou serii zbytečných vyloučených, kdy se bez pardónů poroučel na trestnou za nedovolené bránění. Domácí měli několik pěkných šancí, ale vše končilo na skvěle chytajícím Synkovi. Z nás po konci trestu hrozila Macenauerova lajna, kdy se ke střele dostal Hudec, ale Sterenčák odolal. Přesilovku v první půli třetiny nám nabídla i domácí družina. Jenže Böhm trefil svůj projektil až na ulici za hřiště v Novém Lískovci. V závěru si pár pohlavků vyměnil i Patrik Škoda z domácím Šírem a oba byli odměněni dvěma trestnými minutami. Domácí většího prostoru využili a po přečíslení se trefil Toman - 1:0. Tak skončila i první třetina.

2.třetina

Honza Böhm si přes přestávku srovnal mířidla a to bylo moc dobře, protože po vyhraném buly v útočném pásmu ho pobídl pěkným přečtením hry Lukáš Kozel a JAN BÖHM napálil míček tak, že Sterenčák se nestihl ani ohlédnout - 1:1. A mohlo být veseleji, když nám za vyhození míčku ze hřiště domácí nabídli další přesilovku. Dominikovi Macenauerovi se však přesilovka nelíbila a tak po svém krosčeku v utočném pásmu stav hráčů srovnal. Hudec vytáhl dnes skvěle hrajícího Pilaře, ten však letos nemá štěstí a jeho střela prolítla jen těsně vedle tyče. Domácí však opět poukázali na to, že hra ve 4 proti 4 jim svědčí a předvedli klasické nedáš/dostaneš - na konci se prosadil Baláč - 2:1. To nás ale nakoplo k obrovské aktivitě a začali jsme soupeře celkem svírat. Nejprve se do šance dostal Hudec, po něm následovala střela od modré Trojka, ale vše skončilo mimo svatyni. Že potřebujeme podporu vycítil i náš fanclub a přidal ještě více v neúnavné podpoře. Domácí byli chvílema opravdu v nesnázích a to přineslo jejich časté vylučování. Nabídli dokonce přesilovku 5 na 3 a na jejím konci byl skvělý ONDŘEJ BĚLOUŠEK, který zamířil přesně za záda Sterenčáka - 2:2. Domácí však v nabídkách přesilovek neskončili, protože bezprostředně po góle dohrál jeden z domácích forvardů Nováka a přesilovka 5 na 3 tak pokračovala. V ní se blýsknul pěknou střelou Menc, ale Sterenčák vyrazil. Hudec motal hlavu chvíli před brankou, ale míček po odraze nakonec doskákal až do rohu hřiště. A tím emoční druhá třetina skončila. Touto třetinou bohužel dohrál Jaroslav Novák, kterému tvrdě vypálený míček přinesl hodně krve a nos o tři velikosti větší...

3.třetina

Brno nám rozhodně nic nechtělo dát zadarmo a dost přiostřilo. Po jedné takové nenápadné akci se dostali dokonce do vyložené šance, ale naštěstí míček jen těsně minul branku. Tomáš Pilař později namazal Hudcovi, ale ten míček nakonec netrefil. Na hřišti bylo opravdu horko. Domácí se více soustředili na výkon obou rozhodčích a to jsme měli využít. To se však nestalo a k tomu přišlo i na další vyloučení z naší strany a to domácí bohužel trestali. Po souhře Emmera a Šíra se trefil Vodvárka - 3:2. Motor našich běžel naplno a chvíli po vedoucí brance střílel Patrik Škoda, míček se odrazil od konstrukce branky, kdy mnozí už už viděli míček vyletět z branky. Čeho si však všimli tak byl zbytečný zákrok Honzy Böhma, které se po zhruba minutě podařilo proměnit v gól Emmerovi a bylo po zápase - 4:2.

 

Z krásného útočného hokejbalu jsme přešli na hru soupeře a to nám v závěru zlomilo vaz. Naše časté vylučování je bohužel především díky emocím často rozhodující v zápase. Pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky musíme především omezit naší vylučovanost především v důležitých fázích zápasu. Soupeř nebyl lepší, jen byl efektivnější při přesilovkách a tím dokázal získat zápas na svou stranu.

 

Nás nyní čeká těžký týden. Již 5.11 se od 20:00 představíme na hřišti v Letohradě, kde nás přivítá zástupce druhé ligy SK Žamberk se kterým se utkáme v rámci Českého Poháru.

V neděli nás čeká důležitá bitva na hřišti HBC Pardubice, kde vyzveme od 13:00 domácí rezervu.

SJEZKEMVSRDCI MYJSMEJEZCI