Mladší žáci04.11.2015Jiří KozelPřečteno: 1005x

Z Hradce Králové přijeli žáci s prázdnou

Ježci v prvním dvojutkání brali proti Hradci Králové všech 6 bodů, nyní si domácí půdu uhájil právě soupeř a odjížděli jsme s prázdnou my. V obou utkáních přitom rozhodli až poslední třetiny, takže k bodům nebylo vůbec daleko.

HBC Hradec Králové 1988 : Ježci Heřmanův Městec 7 : 4 (2:2,2:2,3:0), střely 27:15

Góly: Rakovský 2x, Jakoubek 2x, Telenský, Černý, Bičiště – Vohralík 3x, Hladký

 

Do zápasu jsme vlétli, né herně, ale gólově. Piráti se do nás zakousli, hned od začátku, ale hned první brejk znamenal naše vedení, když se prosadil O. Hladký. Za další střídání bylo ještě veseleji, když se prosadil Vohralík 0:2. Další gól mohl vzápětí přidat J. Pilař, ale místo střely volil blafák, který nedotáhl. Hradec tak zřejmě přežil kritickou chvilku a dál byl daleko nebezpečnější než my. Nás držel A. Páv a někdy i štěstíčko, které však muselo někdy polevit a stalo se tak již v první třetině, kdy se soupeři povedlo zaslouženě vyrovnat na 2:2.

I v druhé třetině jsme trpěli dlouhé chvíle ve vlastní třetině, když na hřišti byla druhá či třetí útočná řada. Pravý opak se však dařil první lajně, která nebezpečně soupeři zavářela. Na obou stranách přibylo v této části po dvou gólech, za nás se trefil V. Vohralík (na všechny jeho trefy v zápase nahrál V. Šmíd).

Na třetí třetinu se čekalo, jelikož Hradec přestrojoval brankáře. Hned v úvodu běžel sám V. Vohralík, ale zakončil mimo tři tyče, následně se do dalších šancí dostal K. Daníček, ale opět nedokázal zakončit, tak aby musel brankář alespoň zasáhnout. Pirátům se následně povedlo to co nám z kraje utkání, potrestali první chybu v této části, kdy právě K. Daníček místo odehrání míčku z před brankového prostoru někam do rohu volil složitý backhandový výhoz, který nasměroval mezi kruhy na připraveného útočníka soupeře a ten rozvlnil síť za našim brankářem. Prakticky hned po vhazování jsme inkasovali znova a bylo to o dvě branky. Ze sprchy jsme se nevzpamatovali a do konce zápasu prakticky nic nevymysleli a ještě jedenkrát inkasovali.

 

HBC Hradec Králové 1988 : Ježci Heřmanův Městec 2 : 0 (0:0,0:0,2:0), střely 31:11

Góly: Jakoubek, Rakovský

 

Do druhého zápasu jsme zaimprovizovali se sestavou, jelikož v úvodním utkání jsme nehráli to, co bychom si od hráčů představovali. Proházeli jsme posty, ale kýžené změny to nepřineslo. Točili jsme tři lajny, což v množství přerušování a neustálého ošetřování soupeře vedlo možná trošku k hraní v menších obrátkách. Táhl se, jak čas, tak samotná hra, která postrádala spád z prvního utkání a to na obou stranách. Bylo to takové utrápené. Do třetí části jsme stáhli třetí řadu a věřili, že nám zbylo více sil zápas zvrátit. Jenže přišla chyba, kdy se totálně nedomluvili náš brankář a obránce - míček, který jsme měli pod kontrolou, šel z neznámého důvodu na volného Piráta, který ač překvapen stihl zakončit do prázdné branky. Záhy jsme inkasovali z hokejky Rakovského podruhé a tím byl účet utkání uzavřen.

 

Jiří Kozel: „Do Hradce Králové jsme odjížděli s touhou, alespoň jednou bodovat a to se nám nepovedlo, hodnocení tedy není pozitivní. Příčin je hned několik, velice dobrá hra Pirátů, která byla plná kombinace, ale i individuální šikovnosti, náš horší výkon, kdy se dokázala prosadit pouze první lajna, ostatní dvě jen odolávali kolotoči, neustálé kouskování hry častým ošetřováním soupeře a zřejmě naše hra na více hráčů, než je u soupeřů v soutěži běžné, jelikož jsme zřejmě jediný tým, který hraje na kompletní tři útoky, které si držíme i v případě onemocnění starších hráčů nasazením dalších přípravkářů či nováčků.“

 

Sestava: Páv – Holub, Čapka, Musílek, Daníček, Šmíd, Vohralík, Pilař, Málek, Jožák, Hladký, Baumgartner, Šimonka

ježčí Mladší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska

poslední ČLÁNKY

»Mladší žáci nestačili jen na Poličku
Mladší žáci18.10.2018
»Mladší žáci hráli doma
Mladší žáci01.10.2018
»Podruhé přeborníkem
Mladší žáci05.06.2018
»Mladší žáci ve Svitavách
Mladší žáci24.05.2018
»K nezastavení
Mladší žáci25.04.2018