Starší žáci05.09.2016Jiří KozelPřečteno: 1576x

Bez výhry, ale spokojení

Po dlouhé době se dočkali Ježci kategorie starších žáků. Jejich pouť soutěží začala dvojzápasem na půdě Buldoků z Brna. Kluky čekaly tedy dva zápasy po 3x15minutách, což je pěkný nárůst oproti 3x10 minutám, navíc mnohdy proti hráčům o hlavu vyšším. Zvládli to však na jedničku, a ačkoliv jim nejsou za odměnu body do tabulky, tak všichni odjížděli domů maximálně spokojení.

V Brně nás přivítalo asfaltové hřiště, které je na nádherném místě a nabízí krásný rozhled. Pokud však vysvitne sluníčko, tak jak se mu dařilo po většinu obou utkání je to super očistec.

 

HBK Bulldogs Brno : Ježci Heřmanův Městec 7:4 (0:2, 3:1, 4:1), střely 37:24

Po příchodu na hřiště jsme okukovali soupeře, kde bylo pár hráčů, kteří výškově a zřejmě i ročníkově o moc nepřevyšovali ty naše, ale zároveň tam byli vyspělý chlapáci se střelou, za kterou by se nestyděli ani dospěláci. Hned od začátku jsme tušili, že nás soupeř může podcenit, ať již díky našemu výškovému a věkovému průměru, tak díky poslednímu místu mladších žáků v loňském roce.

Splnilo se, Brno začalo hodně vlažně a my se natlačili do jejich pásma. V třetí minutě po vyhrané buly napřáhl Josef Sedlák (nejmladší hráč ročník 2006) a stal střelcem prvního gólu starších žáků v sezóně 2016/17 – neskutečné. Za další dvě minuty bylo ještě veseleji, když V. Vohralík vystřelil a brankář vyrazil míček pouze nad sebe a ten si našel nakonec cestu až do branky. Soupeř byl sice otřesený, ale věděl, že je před nimi ještě 41 minut a pomalu se začal rozjíždět. Všechny nebezpečné situace jsme dokázali přestát a první třetina skončila výsledkem 0:2.

Start do druhé třetiny se vydařil naopak Buldokům, když za tři minuty bylo srovnáno. Za zmínku stojí hlavně druhý gól, který vstřelil Mahdal a troufám si říct, že možná máme s tvrdší stelou jen pár borců v A-týmu. Neskutečné dělo, které skončilo v šibenici – člověk musí i soupeři zatleskat. Následně padly ještě dvě branky. Nejprve jsme šli do vedení zásluhou V. Vohralíka, soupeř však opět rychle vyrovnal.

Začátek třetí třetiny se nám nepovedl. Soupeř rychlými dvěma góly odskočil, ale opět polevil a zbytečně vymýšlel, což jsme dokázali potrestat. V 36. minutě utekl T. Müller a za faul na něj bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil J. Pilař. Brno najednou znervóznělo a my se začali dostávat do šancí. Dvakrát jsme mířili těsně vedle a minutu a půl před koncem šli samy na brankáře, ale K. Daníček jen vyprášil brankářovi betony. Ihned po tomto brejku se dostal soupeř do šance a tu proměnili, velká škoda. Následně jsme se pokusili ještě o powerplay, ale i tu soupeř potrestal a utkání skončilo 4:7 pro Brno.

 

HBK Bulldogs Brno : Ježci Heřmanův Městec 5:4 (2:1, 0:1, 3:2) střely 26:21

Druhého utkání jsme se trošku obávali, jelikož na hráčích byla znát značná únava, ale tu pocítil i soupeř, navíc jim odcestovali dva hráči, kteří zřejmě jeli pomoci starší kategorii.

V první třetině jsme šli opět do vedení 1:0, branku vstřelil T. Muller, když uklidil míček do prázdné branky, po krásné nahrávce V. Vohralíka. Ze hry se však pomalu stávala plácaná, v které díky fyzické vyspělosti měli navrch Buldoci. Ve dvanácté minutě se jim povedlo otočit během 7 vteřin skóre na 2:1.

Druhé dějství přineslo opět spíš urputný hokejbal, díky menšímu pohybu hráčů se často hra držela na jedné straně a střídání byla enormně dlouhá. Minutu před koncem druhé třetiny jsme dokázali vyrovnat, když J. Pilař uklidil míček mezi nohy brankáře.

Vstup do třetí části však byl totožný, jako v prvním zápase za 45 vteřin soupeř vstřelil dvě branky, když obě vypadali totožně. Obr v sestavě Brna vzal míček a prošel skrz naše menší obránce a zakončil. Najednou to bylo 4:2, ale kluky to nezlomilo. Odměnou nám bylo snížení na 4:3 V. Vohralíkem. Snaha o vyrovnání byla enormní, ale opět nám upláchl jeden z útočníků a zvýšil na 5:3. Je až neuvěřitelné, kde jsme vzali síly na závěrečný nápor, který odstartovala inkasovaná branka. Od té doby se soupeř nedostal za polovinu hřiště, ale branka zůstala zakletá – odčaroval ji až 15 vteřin před koncem v powerplay V. Musílek. Následně jsme se ještě dokázali dostat do pásma soupeře, ale střelu na branku již nevyslali i tak jsme mohli po zápase odejít s hlavou vztyčenou.

 

Jiří Kozel: „Jsem na kluky strašně pyšný, makali a dřeli jeden za druhého. Řada z nich odehrála nejlepší utkání své kariéry. Ve starších žácích nás čekají jistě i těžší soupeři, ale pokud odehrajeme utkání v tomto nasazení a s takovou chutí, tak se kluci nemají za co stydět a musí je to zároveň i bavit. Celý den jsme si náramně užili a o to šlo asi nejvíc!“

 

Sestava: Páv – Kozel, Sedlák, Musílek, Daníček, Müller, Vohralík, Pilař, Kalhous, Jožák, Synek, Baumgartner

 

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

4 : 1
16.11.19 - 09:30
PARDUBICE - Svítkov
SvítkovLiga SŽStarší žáci

nejbližší ZÁPAS

Liga SŽ
logo Ježci Heřmanův Městec Starší žáci - logo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice Pardubice A
14.03.2020
13:00

poslední ČLÁNKY

»Starší žáci poprvé vyzkoušeli halu ve Svitavách
Starší žáci13.11.2019
»Starší žáci začali odvety vítězně
Starší žáci07.11.2019
»Starší žáci zase nadělovali
Starší žáci16.10.2019
»Útočník brankářem
Starší žáci01.10.2019
»Dorost doma umí
Starší žáci24.09.2019