Muži B09.09.2019Josef KozelPřečteno: 289x

Béčko se rvalo statečně, Delta nás zlomila v přesilovce chvíli před koncem

Úvodní kolo Regionální ligy nám za soupeře přisoudilo jednoho z největších favoritů a také obhájce prvenství Deltu Pardubice. Díky statečnému odporu, který režírovalo především dravé mládí, byla rezerva blízko bodovému zisk. Nakonec na něj ale nedosáhla.

Ježci HM B v. Delta Pardubice 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

Naše rezerva nemohla na úvod soutěže přivítat těžšího soupeře. Vítěz uplynulého ročníku Regionální ligy dorazil v početné sestavě, navíc doplněné o svítkovské hráče první i druhé ligy a už při rozcvičení vzbuzoval zasloužený respekt. Trenér Kamil Mlejnek sestavu doplnil o zkušeného Jindřicha Horníčka v obraně, z A týmu vypomohli Ondřej Honek a Patrik Škoda, ale oba shodně zápas kvůli zdravotním problémům nedohráli. V sestavě tak zůstali ve výsledku pouze dva áčkaři - Lubomír Menc a Filip Bahník. Rezervě výrazně pomohlo zapojení hned 4 dorostenců: Milan Holý, Lukáš Kozel, Vít Vohralík a Vojta Baumgartner. A rozhodně se neztratili, naopak.

Favorit však v prvních deseti minutách ukázal, že kvalitu od minulé sezóny neztratil. Jurga, Kopecký a Maixner třemi zásahy stanovili skóre 3:0 už v čase 9:41.

Zdálo se, že bude jen otázkou skóre jak utkání skončí. Navíc přišla i přesilová hra, ale v ní paradoxně i začátek návratu našeho týmu do zápasu. Jeden z benjamínků týmu Vojtěch Baumgartner vyslal do brejku střelce Filipa Bahníka a ten neřešil nic - střela mezi nohy - 1:3. Deltu sice snížení nijak viditelně nevylekalo, ale nicméně už nebyli směrem dopředu tak nebezpeční.

A druhá třetina byla ódou na radost našemu celku. Nejlépe odehraná pasáž utkání, kdy přicházely šance a nejen ony, i góly. Nejprve po asistenci Víta Vohralíka se trefil do šibenice Patrik Škoda - 2:3, což bylo však bohužel jeho poslední zapojení v utkání. Tlak však pokračoval. Matador Kamil Mlejnek nabídl střeleckou pozici nejmenšímu na hřišti, dorostenci Lukáši Kozlovi, ale tomu se střela svezla. Po něm už se ale domácí radovali. Opět po souhře s Vohralíkem přesně trefil skulinu u tyče Štěpán Šídlo - 3:3. A to do konce třetiny nebylo jediné. Šancí bylo několik a hostující brankář Snížek musel několikrát svůj tým zachraňovat.

Třetí část už Delta opět začala více ovládat. A pomohlo jí také, že se na hřišti přitvrdilo a tím i přišly tresty. Zatímco naše přesilovky k brance nevedly, tak pardubická se ujala. Pět minut před koncem rozhodl zápas Petr Novotný - 3:4.

Divácky zajímavý zápas však diváky bavil a překvapivě pro náš celek bylo k bodům blízko, jak potvrdil i hrající trenér Kamil Mlejnek: "Delta na nás nastoupila jinak než jsme čekali. Čekali jsme více kombinace, ale její hra byla důrazná a hrála jednoduše. Než jsme se pořádně rozkoukali bylo to 0:3. Musím ale pochválit celý tým, že se nepoložil a dorostence jak zápas odehráli s chutí a beze strachu. Udělali jsme z toho zápas a celá druhá třetina nám vysloveně sedla. Škoda oslabení chvíli před koncem, tam soupeř díky zkušenostem a kvalitě rozhodl."

Branky Ježků: 11. Bahník (Baumgartner), 21. Škoda (Vohralík, Horníček), 27. Šídlo (Vohralík)

Sestava Ježků: Menc P. (náhr. Kučera) - Menc L., Honek, Horníček, Padyšák, Holý - Bohatý, Vohralík, Kozel L., Šídlo, Šídlo, Škoda, Stehlík, Bahník, Baumgartner

ježčí Muži B

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3 p
24.11.19 - 17:00
PŘELOUČ
OpatoviceRegionální ligaMuži B

nejbližší ZÁPAS

Regionální liga
logo Ježci Heřmanův Městec Muži B - logo TJ Lokomotiva Česká Třebová Č.Třebová B
08.03.2020
17:00

poslední ČLÁNKY

»Rezerva Ježků opět rozhodla v prodloužení
Muži B27.11.2019
»Btým zvládl prodloužení
Muži B20.11.2019
»Naděje Btýmu se rozplynula v mlze
Muži B13.11.2019
»Svitavská hala aneb tři body pro nás a premiérová nula pro brankáře Kučeru
Muži B05.11.2019
»Máša show
Muži B30.10.2019