Muži A21.09.2020Luka VajdičPřečteno: 456x

Asfaltová bitva pro Ježky! Třetí výhru přivezl A tým z Chlumce

První letošní výjezd jsme absolvovali do Chlumce, kde nás čekal nepříjemný a kousavý soupeř. Do sestavy se navíc kvůli absenci zařadil nejzkušenější brankář klubu Petr Menc v pozici záchranné rezervy, ale Petr Novelinka vše zvládl na výbornou a mezi tři tyče jej nepustil. Chyběli však Pilař, Čejgl, Hudec, Jan Böhm a stále i Drbohlav, který je dlouhodobě zraněný. Co však bylo navíc, byla skvělá divácká podpora pro Ježky.

Soupeř navíc hrál o hodně, pokud by prohrál, tak by to znamenalo třetí porážku v řadě a potvrdili by tak velmi špatný start do soutěže, na což předloňský finalista jistě není zvyklý. Na co však není zvykem v Chlumci vůbec, byl pohled na diváckou podporu. Ježčí fanklub nabírá na síle a v Chlumci byl nejen vidět, ale i slyšet.

HBC Chlumec nad Cidlinou v. Ježci HM   1:4  (0:2, 1:0, 0:2)

1.třetina:

V Chlumci chybí plastový povrch a řadí se tak s Třebovou k hříštím s asfaltem. To však náš výběr opravdu nerozhodilo, i když v některých chvílích koncovka a přihrávky vázly. Soupeř zodpovědně a úporně bránil, nezachytil však rychlou souhru ve druhé minutě, kdy po ose Novák, Böhm, Běloušek a zakončující MARTIN DRÁPALÍK jsme šli do vedené - 0:1. Hra se přitvrdila a následovala série vyloučených na obou stranách, bohužel bez gólového efektu z přesilovek na naší straně. To nám ovšem nevadilo, protože se v jedenácté minutě dostal k míčku RADEK BOHM a radost do kabiny byla dvojnásobná, samozřejmě kdo jiný mu nahrával, než Bělda (Běloušek) - 0:2.

2.třetina:

Druhá třetina se nesla opravdu v duchu hromady vyloučených. Kdo nehrál v Chlumci ten neví, že na zdejším hřišti to opravdu bolí. Jenže ani my jsme nebyli zrovna svatí a při jednom takovém vyloučení, na tabuli svítila zrovna 12.minuta druhé třetiny a radovali se i domácí, kteří využili přesilovku a překonali jinak perfektního Novelinku. Zakončujícím byl chlumecký ostrostřelec Kosina - 1:2. Na hřišti však i přesto vládl jen náš tým. To že jsou kluci dobře připraveni po trénincích v režii fyzičky bylo opravdu znát. Soupeř už jen lapal po dechu.

3.třetina:

A že lapal pořádně se přesvědčili diváci už ve 26 sekundě, kdy se trefil po přihrávce letos opravdu dobře hrajícího Škody ROMAN JOŠT a bylo vystaráno - 1:3. Chlumec pak na chvíli upustil od masáží hokejkou našich borců u mantinelu a přece jen si pár střel vytvořil. Jenže my máme letos skvěle chytající gólmany a Novelinka již míček za svá záda nepustil. A závěr opět s gólovou sladkou tečkou, protože když něco nějak začíná musí i končit. Tentokrát se to ovšem vyměnilo v přesilové hře našel Drápalík ONDRU BĚLOUŠKA a dal tak pečeť na verdikt pro domácí.

To vše sledoval početný kotel našich příznivců, který nás neunavně povzbuzoval a byl patřičným sedmým aktérem na hřišti. Áčko tak jeden na vítězné vlně a nic na tom nezměnil ani výjezd do tak drsného prostředí.

Sestava Ježků:
Novelinka P. (Menc P.) – Menc L., Novák, Pecina, Honek, Macháček, Trojek – Macenauer, Böhm R, Drapalík, Běloušek, Škoda, Jošt, Kopriva, Bohatý M.

Více k utkání trenér Josef Kozel: "V Chlumci se nevyhrává často a už vůbec ne snadno. Domácí jsme udolali fyzicky, protože ve třetí třetině už jim došly síly a nezlobili nás tak, jako v prvních dvou třetinách. Ve hře pět na pět jsme neměli problém, styl hry Chlumce nám však dlouhodobě nesedí. Jakmile přibývalo vyloučených na obou stranách, naše hra nebyla taková, jako ji chceme hrát. Ale to platí i o Chlumci. Jsem přesvědčený, kdyby to tak neřezali a chtěli hrát hokejbal, tak na tom budou líp, než teď jsou. Občasné výlevy jejich některých hráčů mi hlava nebere. Asi ten sport vnímají jinak než my... Každopádně máme další tři body, skvělé fanoušky za zády a těšíme se opět domů, tentokrát na Českou Třebovou. Věřím v hezký hokejbal."

Fotogalerie plná krásných fotek a hezkého videa od Aleny Čížkové ZDE.

Ano, nezapomínáme Vás samozřejmě pozvat i na příště, kdy k nám tuto sobotu přijede TJ Lokomotíva Česká Třebová a půjde jednoznačně o první místo. Přijďte zafandit a stát se opět skvělým sedmým hráčem na hřišti.

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
06.03.21 - 15:00
Svitavy - ZS
Svitavy2.Liga 2020-2021Muži A

poslední ČLÁNKY

»Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm
Muži A11.10.2020
»Běloušek + Novelinka = pátá výhra!
Muži A05.10.2020
»Jihlava nás nezastavila, v Českém poháru jdeme dál
Muži A30.09.2020
»V souboji prvního s druhým jsme důrazně řekli, kdo povede tabulku!
Muži A27.09.2020
»A tým srazil i výborné Pardubice. Utkání výjimečné úrovně bavilo!
Muži A13.09.2020