Dorost06.11.2019Jiří KozelPřečteno: 410x

Asfalt classic

Před několika lety jsme si na našich stránkách dovolili uvést článek "Zakažme asfalt", tenkrát se snesla vlna kritiky ze všech stran. Nyní velká většina kritiků běhá na plastu a asfalt je vidět jen na málo hřištích. Na jedno takové zajížděli o víkendu dorostenci. V NHL se pořádají "Winter classic" a je to vždy velká show, hráči jsou natěšení...takže se podobná radost u návratu ke kořenům čekala i u Ježků – NEKONALA SE.

HBC Malenovice : Ježci Heřmanův Městec 4 : 3 (2:0,2:2,0:1), střely 29:40

 

Do utkání vstoupili daleko lépe domácí, když hned v prvních střídáních nebezpečně ostřelovali brankáře Ježků A. Páva. Po trošku ospalém začátku začali být nebezpeční i Ježci a dokonce dostali výhodu dvou hráčů v poli, ale míček je na asfaltu neposlouchal. Po promarněné šanci jít do vedení se vylučovalo i na druhé straně po hloupém oplácení M. Holého a soupeř nic nevymýšlel pouze nahazoval míčky na branku, kde se snažili co nejvíce clonit. Jedno z nahozeních skončilo přesně mezi nohami A. Páva a Malenovice šli do vedení. Ježci chtěli co nejdříve odpovědět a to se i povedlo, když volný míček propasíroval na několikrát V. Šmíd do branky, ale rozhodčímu se míček kdesi ztratil a tak se unáhlil s brzkým odpískáním. Malenovice tak stále vedli 1:0 a za pár vteřin to bylo dokonce 2:0, když ihned po prohraném buly následoval prudký výhoz a všichni Ježci čekali, že míček doputuje buď na zakázané uvolnění, nebo k brankáři A. Pávovi. Míček však na asfaltu neskutečně zpomalil a útočník Malenovic „vyběhnutého-nevyběhnutého“ brankáře A. Páva překonal.

V druhé části se Ježci hnali za snížením, a to se jim i povedlo, když se povedlo V. Šmídovi z poza branky dostat míček do brankoviště a T. Málek na několikrát dokázal míček do branky dotlačit. Domácí sice zase reklamovali, že brankář míček držel, ale ten byl po celou dobu volný u jeho betonu. Soupeř ovšem opět ukázal důraz v před brankovém prostoru, když po plácání sem a tam zůstal zcela volný jejich hráč a nekompromisní bombou dal domácím opět dvougólový náskok. Bylo bohužel za chvilku ještě hůř, když propadla A. Pávovi střela od mantinelu. Jiskřičku naděje vykřesal D. Zlesák, když usměrnil do branky skvělou přihrávku od V. Šmída.

Do poslední části jsme vstoupili famózně, když jsme přes dvě minuty mleli domácí ve třetině, ale žádná šance se neujala. Další šanci ke snížení měl V. Baumgartner, když jeho hlídač uklouzl v rohu a on stál tváří tvář brankáři a možná již i jen prázdné brance, ale míček letěl mimo. Snížení na rozdíl jediného gólu přišlo až v čase 14:20 a to již hráli Ježci bez brankáře. Prosadil se J. Pilař po další z plácanic před brankou. Více již Ježci nestihli a tak z dalekého výletu se vrátili bez bodu.

 

Jiří Kozel: „Velice dobrý soupeř, který má bojovníky, rychlé i technicky šikovné hráče. Navíc jsou velmi dobře organizovaní a mají za sebou kotel diváků. Náš výkon šel postupně nahoru, ale utkání bylo příliš krátké. Nevzdali jsme se ani při nepříznivém vývoji, takže to je určitě pozitivní. Co mi v utkání, ale kazilo radost je asfalt, který prostě pokazil spoustu slušných akcí na obou stranách a pak se většina hry smrskne jen na vyhoď, nahoď bojuj a v tom jsme byli prostě dnes horší. Myslím, že utkání u nás ať dopadne jak dopadne, tak bude daleko pohlednější a to hlavně díky tomu, že oba týmy budou moci hrát techničtěji.“

 

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Jožák, Daníček, Málek, Vohralík, Šmíd, Pilař, Kozel, Baumgartner, Synek, Zlesák

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

zrušeno
17.05.20 - 11:00
ZLÍN - Malenovice
MalenoviceExtraliga DDorost

poslední ČLÁNKY

»Výlet do Prahy body nepřinesl
Dorost09.03.2020
»Dorost rozhodl hned v úvodu utkání
Dorost04.03.2020
»Dorost na Palmovce
Dorost27.02.2020
»Výlet pro tři body
Dorost03.12.2019
»Dorost rozhodl v poslední minutě
Dorost28.11.2019