KLUB10.04.2021Josef KozelPřečteno: 857x

Aréna Ježkárna má dokončenu rekonstrukci osvětlení!

Sny o novém osvětlení stadionu byly dlouhé roky přibližovány k naplnění. Od listopadu po březen proběhla výměna sloupů a svítidel. Investice téměř 700.000 Kč je krokem do let budoucích. Posouváme klub zase o kus dál!

Pomohlo město, dlouholetí partneři klubu a ruku k dílu přidali i samotní hráči!

Původní osvětlení bylo výbojkové a ačkoliv na počátku plně splňovalo normativy 400 lx, tak po letech používání jeho výkon klesal, opravy byly nerentabilní a provoz samotný pro klub velmi zatěžující. Soutěžní utkání i tréninky pod světly již byly předmětem kritiky. Poslední uskutečněné měření pak ukázalo v maximu jen 280 lx a to jen na některých místech.

Aréna Ježkárna nyní disponuje stejně jako v předchozí podobě osvětlení 5 sloupy, ale jejich výška je 12m, umístění se přiblížilo více samotné hrací ploše, moderní výložníky umožnily zavěšení LED světel ve větším počtu a také umožnily jejich nastavení a naklonění tak, aby světelnost na ploše byla všude rovnoměrná.

Klub objednal i certifikované zaměření a protokol obsahuje nádhernou výslednou cifru 668 lx na ploše rovnoměrně rozloženou.

"Klub se trpělivě dlouhé roky na rekonstrukci připravoval. Zajistit takto velký finanční balík však nebylo jednoduché a bohužel i rok 2020 nám díky pandemii málem vše zcela zastavil. Pomohlo však město Heřmanův Městec, kdy nám v prosinci zastupitelstvo vyčlenilo mimořádný příspěvek ve prospěch rekonstrukce ve výši 250.000 Kč a tím celý příběh zachránilo," říká předseda klubu Josef Kozel.

"Pomoc města byla pro konečné rozhodnutí klubového vedení stěžejní. Jsem velmi rád, že se zastupitelstvo nesnížilo k lacinému propojení Kozel=starosta města, ale vnímá klub a jeho činnost ve městě a pomohlo, tak jako pomáhá fotbalu či třeba tenisu, který žádal o příspěvek na vybudování tenisové zdi současně s námi," poodhaluje financování této pro klub obří investice Josef Kozel.

"Výrazně pomohli i kluboví partneři, kteří nám na budoucí osvětlení finance trpělivě připravovali několik let. Velký dík patří i firmě AMAKO spol. s r.o. a panu Vladimíru Polákovi, který rekonstrukci realizoval. Svůj nezanedbatelný díl práce zde odvedl pan David Bouška z ElektroRadce.cz s.r.o., který připravil projekt a zajistil i certifikované měření, abychom měli ten nejdůležitější glejt pro nejvyšší hokejbalové soutěže," vyjmenovává předseda klubu ty stěžejní.

Fotogalerie vám ukáže, že by seznam měl být daleko rozsáhlejší. "Všichni, kdo znají náš klub zevnitř, tak nepochybují, že jsme jedna velká rodina. A tak příběh s rekonstrukcí nemohl minout brigády a pomocné ruce klubových členů. Prim samozřejmě hraje neocenitelný správce stadionu Petr Menc, ale nebyl na to sám. A tým i B tým nezůstal pozadu. Těším se, až se vrátíme k hraní. Při nočním testu a pohledu na nasvícenou plochu, bych šel hrát hned!" uzavřel svůj komentář předseda klubu.

Kdy klub obnoví sportovní činnost?

Vedení klubu v těchto dnech intenzivně jedná. Nadějné prohlášení dalšího z ministrů zdravotnictví v pátek spustilo variantu k možnému návratu k tréninkům. Večerní posun však zamířil spíše směrem opačným. Čekáme na jasné resumé - věříme, že když to neklapne v pondělí 12.4., tak že už krájíme poslední dny...

Jsme JEŽCI, naše imunita stoupá s pohybem na hřišti! #sjezkemvsrdci