Junioři27.10.2022Vít MusílekPřečteno: 107x

Ani napodruhé Svítkov v derby s Ježky neuspěl

I přesto, že sobotní počasí hokejbalistům příliš nepřálo, heřmanoměstečtí junioři se chystali k dlouho očekávanému derby se svítkovskými hvězdami. 

Ježci Heřmanův Městec : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 1 (1:0,0:1,1:0), střely 25:20

 

Listina marodů se bohužel před utkáním rozrostla, do branky se sice vrátil Adam Páv, v obraně však značně chyběl Čapka a v útoku dvojice Daníček - Kachlík, a tak si svoji juniorskou premiéru odbyl i Matěj Řivnáč. 

 

Utkání začala obě mužstva ve velkém tempu a všem bylo jasné, že tento zápas bude mít šťávu. První ke slovu se dostali domácí Ježci, když svítkovští zapomněli na nejlepšího střelce ligy VOJTU ŠMÍDA, který si našel místo mezi dvěma obránci a perfektně zakončil mezi Šťovíčkovy betony. Svítkov měl šanci ihned vyrovnávat při přesilovce, avšak ježčí čtveřice si pohlídala kombinace hostů a skóre se tak neměnilo. K jedné početní výhodě se dostali i heřmanoměstečtí, ale nesehráli ji ideálně, do šaten se šlo za stavu 1:0. 

 

Do druhé periody vstoupil Svítkov s velkým náporem a Ježci měli v obraně hodně práce. Netrvalo dlouho a snaha pardubických byla odměněna, heřmanoměstecká obrana si špatně přebrala hráče a mezi kruhy zůstala úplně osamocená Kubínová - 1:1. A mohlo být ještě hůře! Domácí se nechali dvakrát zbytečně vyloučit a hráli tak dvě oslabení, které naštěstí zvládli a po nich už zase začali vystrkovat bodliny. Přesilovka byla nabídnuta i jim a byla sehrána velmi dobře, zejména Sedlákova přihrávka na Šmída měla blízko ke gólu. Rozhodnout musela třetí třetina. 

 

Tu svítkovští zahájili opakovaným vyloučením. První ze dvou výhod ještě zůstala nevyužita, při té druhé ale Šmíd dokonale využil zmatku v hostující obraně a namazal SEDLÁKOVI, který se z takovýchto pozic nemýlí - 2:1. Svítkov ve snaze vyrovnat nasadil i zbytek své hvězdné sestavy a byl opravdu blízko ke svému cíli, ale obětavost domácích a skvělé zákroky Adama Páva zabránily jakékoli změně ve skóre. I po tomto zápase tak platí, že jsou Ježci neporaženi! 

 

Jiří Kozel: "Každý týden nám nyní chystá nějaké překvapení a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy jsem se od některých hráčů dozvěděl až v sobotu ráno zda budou připraveni na zápas a nebo je nemoc skolila na dobro. Nejčernější scénáře se sestavou nenaplnili a tak jsme do zápasu na který se vždy těšíme mohli pustit naplno. Počasí sice utkání drobně poznamenalo, ale i tak šlo asi o nejlepší utkání této sezóny. Plné emocí, nasazení, tvrdých, ale nezáludných soubojů - diváci se prostě museli bavit, naše vzájemné zápasy prostě mají šťávu. Už nejde ani snad o nevraživost jako dřív, ale spíš takové to předhánění kdo je lepší. Nás drobně překvapilo, že Svítkov hrál daleko aktivněji než dříve a myslím, že to bylo i ku prospěchu zápasu, který měl perfektní tempo. Respekt tedy zaslouží i soupeř. Pro nás třetí zápas v řadě, který jsme dokázali vyhrát o jeden gól, což dokazuje naši momentální sílu."

 

Nominace:

Páv - Holý, Sedlák, Musílek, Zmek, Pilař, Šmíd, Vohralík, Málek, Kozel, Zlesák, Řivnáč, Kovář