Muži A13.09.2020Luka VajdičPřečteno: 778x

A tým srazil i výborné Pardubice. Utkání výjimečné úrovně bavilo!

Netradičně v pátek večer se náš elitní tým střetl s Pardubickým „C“. Nenechme se však zmást označením. Soupeř přijel ve velmi silné sestavě nabitý zkušeností, ale i mládím a přispěl k mimořádnému utkání výborným výkonem. 

Ježci HM v. HBC Autosklo-HAK Pardubice   9:4   (2:3, 3:1, 4:0)

Do naší sestavy se vrátil Petr Kopriva a Jakub Novák, ale v sestavě jsme naopak postrádali velmi zvučná jména Čejgl, Hudec, brankář Synek a kapitán Menc.

Sestava Ježků: Novelinka P. (Kučera) - Macháček, Honek, Pecina, Trojek, Novák, Böhm J., Bohatý M. - Kopriva, Škoda, Pilař, Macenauer, Novelinka L., Jošt, Drápalík, Běloušek, Böhm R.

První třetina:

Ještě jsme se ani nenadechli a už jsme prohrávali hned v první minutě se ke střele po zaváhání naší obrany dostal Gabriel a překonal Novelinku poprvé - 0:1 Hosté chytli slinu a bylo to znát, byli pohyblivější a nemilosrdně trestali: Gabriel snad jen nahazoval na bránu a při souboji před brankou se od ramen Forstla odrazil míček za záda Novelinky podruhé - 0:2 Ještě jsme nedali ruce z hlav v hledišti dolů a už to bylo o tři branky, hned v zápětí se totiž po Burešově přihrávce prosadil Novák a bylo zle - 0:3

V hledišti bylo ticho, ticho jako před bouří. Na střídačce našich barev byl slyšet pouze trenér Kozel, který se snažil své borce uklidnit. A stalo se. Po vhození buly přišla krátce na to sekera od hostujícího Bureše a ten se bezmilosti musel pakovat na trestnou lavici. Toho jsme využili bravurně a hned v zápětí přihrál Pecina úplně nehlídanému ROMANU JOŠTOVI a bylo sníženo - 1:3 O naději jsme však mohli přijít opět velmi brzo po sobě, to se na trestnou dostal i náš Jakub Novák. Jenže my máme tajnou zbraň a tou jen ONDŘEJ BĚLOUŠEK, který potrestal špatnou rozehrávku hostů - 2:3 . Divoká první třetina i tímto výsledkem skončila.

Druhá třetina:

Jestli jsme si v hledišti něco nepřáli, tak stejný nástup jako do první třetiny. To se naštěstí nestalo. Na hřišti totiž už pomalu přebíral otěže náš modro-bílý tým. Ve 22.minutě dostal svůj druhý trest po sobě Honza Bohm. Pokud by hosté opět utekli mohlo by to být opravdu rozhodující. Jenže bylo to právě naopak náš tým, kdo v oslabení udeřil - Škoda vybojoval míček, který dokázal dostat na Jošta, který našel ještě v lepší pozici MACENAUERA a na v hledišti bylo opět veselo - 3:3. To rozjelo modrobílé peklo. Hned za dvě minuty se po přihrávce Petra Koprivy a za obrovských ovací trefil MACHÁČEK - 4:3 O minutu později rozvlnil síť za Palečkem po Novelinkově přihrávce opět ROMAN JOŠT - 5:3. A v Heřmaňáku bylo veselo. Nic na tom nezměnil ani Merta, který se prosadil v při našem vyloučení dokonalým tahem na branku i zakončením - 5:4

Třetí třetina:

Vynikající utkání a především modrobílé peklo pokračovalo i ve třetí třetině. A to doslova: 33.minuta opět naše přesilovka a Běloušek našel krásnou přihrávkou RADKA BÖHMA, který parádní trefou zařídil útěk o dvě branky - 6:4. Hosté pomalu ztráceli půdu pod nohama. O to víc, když ani ne o minutu později vypálil PECINA a bylo rozhodnuto - 7:4. Po tom, co se naší horské dráze svezla Přelouč minulý týden, jsme svezli pořádně i Autoskláře kdy se k míčku v přesilovce dostal JAN BÖHM a parádní šikovností odčinil dva tresty z druhé třetiny - 8:4. Pardubičtí už prakticky nekladli žádný odpor a i proto jim do vaku na cestu přidal ještě jeden korál PECINA - 9:4.

Ježci se tak za obrovských ovací publika, které utkání nenechalo chladným, mohli vychutnat sladkou odměnu za předvedený výkon. Ač v první třetině to bylo spíš na přidělání vrásek Pepovi Kozlovi, od facky v podobě tří golů byl na hřišti už jen jeden tým a ten kdo v Ježkárně chyběl přišel o parádní podívanou.

Josef Kozel, trenér A týmu: "Odehrálo se na 2.ligu mimořádné utkání. Oproti zápasu s Přeloučí to bylo o level jinde a musím vyseknout poklonu i soupeři, protože i díky autosklářům měl zápas šťávu a rychlost, jaká se v druhé lize jen tak nevidí. Začátek měl soupeř lepší a ze tří akcí dal tři branky, což nebylo jednoduché ustát, ale jsem pyšný na náš tým, že se zvedl. Stále dokola se učíme systém, kterému tým tíhne už několik let a teď stačí ho jen držet v povědomí, aby od svého přirozeného stylu neustupoval. A postupem zápasu jsme to dokazovali všem čím dál víc. A mám velkou radost i z diváků. Tohle prostě baví. Takhle chceme lákat na další zápasy, tohle je naše cesta..." Ohodnotil s úsměvem hlavní trenér mimořádné představení v heřmanoměstecké Aréně Ježkárna.

Fotogalerie: autorka Alena Čížková

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
06.03.21 - 15:00
Svitavy - ZS
Svitavy2.Liga 2020-2021Muži A

poslední ČLÁNKY

»Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm
Muži A11.10.2020
»Běloušek + Novelinka = pátá výhra!
Muži A05.10.2020
»Jihlava nás nezastavila, v Českém poháru jdeme dál
Muži A30.09.2020
»V souboji prvního s druhým jsme důrazně řekli, kdo povede tabulku!
Muži A27.09.2020
»Asfaltová bitva pro Ježky! Třetí výhru přivezl A tým z Chlumce
Muži A21.09.2020