Muži A11.04.2022Lukyč VajdičPřečteno: 588x

A tým se doma rozloučil vysokou výhrou nad Hodonínem

Heřmanův Městec – k poslednímu domácímu utkání této sezony jsme se na buly postavili proti celku z Hodonína. Trenér Kozel mohl přivítat zpět uzdraveného Marka Kišše, navrátilce Romana Jošta a také si svou premiéru v první lize odbyl Matěj Bohatý.

Ježci HM v. HBC Hodonín  8:1  (1:1, 3:0, 4:0)

Sestava:

Menc Petr (Synek) – Menc Lubomír, Novák Jaroslav, Musílek, Pecina, Macháček, Böhm – Kišš, Běloušek, Hejl – Macenauer, Novelinka, Pilař – Jošt, Kozel, Hudec – Bohatý

 

O tom, že Hodonín bude chtít uspět především z únikových situacínám bylo známé již před zápasem, přesto jsme si to nepohlídali. Po takovém nemasném, neslaném ofenzivním snažení přišla krutá sprcha, a možná si poprvé sáhnul Petr Menc na míček, bohužel ovšem až při výlovu z branky po střele Rapanta - 0:1. Hosté toho moc dopředu nepředvedli, ale v defenzivě byli především v první třetině důslední. Šancí byla celá řada, ale vše končilo na pozorném brankáři Oláhovi. Na konci třetiny nám darovali hosté přesilovku. A tu jsme po hodně dlouhé době využili, dvojce Běloušek a střílející MAREK KIŠŠ, byla v první části nejaktivnější a zasloužila si úspěch. Gólem do šatny jsme nastartovali zadřený motor - 1:1.

Začalo to konečně padat!

Druhá třetina začala nakonec lépe pro nás, po čtyřech minutách se po množství utopených tutovek, po přihrávce Tomáše Pilaře, konečně trefil LUKÁŠ NOVELINKA, a dal jasný směr vpřed vyhranému zápasu. O dvě minuty později pak osa Hejl + Kišš a střílející ONDŘEJ BĚLOUŠEK obrat dokonala - 3:1. Jenže střelecká, tedy lépe, produktivní mizérie z předešlých kol neskončila, další množství nevyužitých gólovek dále trápí některé opory. To ovšem neplatilo o ROMANOVI HEJLOVI, který hrál druhý zápas v dresu áčka a který zvýšil skóre po Pecinově přihrávce a oslavil tak premiérový gól v našem dresu - 4:1.

Nakonec tvrdý výsledek pro hosty

Navrátilec do sestavy ROMAN JOŠT si také připsal korálek do sbírky gólových ran, když jej volného našel Tomáš Hudec - 5:1. Pilařovu druhou nahrávku o dvě minuty později využil také DOMINIK MACENAUER a bylo definitivně hotovo - 6:1. Soupeř však především díky dravému mládí dál napadal, ale všechno končilo na dobře fungující obraně, nebo skvělém Petru Mencovi, který neměl skoro žádnou práci. To Oláh na druhé straně musel tahat míček z branky i ve 39. minutě, kdy se po takovém nevýrazném tlaku nakonec míček za jeho záda dostal. A šťastlivcem byl MAREK KIŠŠ, který po dorážce skóroval podruhé - 7:1. Obrovské překvapení se však událo na samém závěru, kdy při svém prvním střídaní nejprve dobře ohrozil branku MATĚJ BOHATÝ, aby při svém dalším mohu parádně zakončit debut v první lize - 8:1. Zápas skončil třemi body pro nás a tím nám zůstala velmi kladná bilance se soupeřem. Hodonín jsme porazili v sezóně i potřetí.

 

Krize a nemohoucnost vstřelit branku však ještě neskončila. Na řadě hráčů byla nervozita znát. Stále je to jen jeden zápas a příští týden nás čeká nelehký víkend. Nejprve svedeme boj o finálovou čtyřku v Českém poháru a to v Blatné (SOBOTA 14:00 v Blatné) a den poté budeme chtít konečně porazit soupeře z Malenovic (NEDĚLE 14:00 ve Zlíně). Směr do závěru však je dobrý, soupeře jsme nakonec jasně přetlačili.

I přes jasný výsledek  to však ještě dle představ nebylo. Soupeř se snažil hrozit nebezpečně s přečíslení a jen díky pozorné obraně skončil Menc jen s jedním gólem za zády. Je též sympatické, že soupeř využil pro tento zápas své dravé mládí, které rozhodně nebylo v obraných činnostech pátým kolem u vozu. Soupeři děkujeme a přejeme mnoho štěstí do posledních kol.

Josef Kozel, hlavní trenér:

"Hodonín nám v první třetině připomněl Malenovice. Měli jsme převahu, příležitosti, ale skóre otevřel soupeř. Naštěstí nám nabídl přesilovku a my ji dokázali na konci třetiny využít a srovnat stav. Od druhé třetiny už jsme převahu dokázali i proměnit v branky a postupně zápas ovládnout. Chtěl bych ale pochválit i soupeře. Postavil řadu mladých hráčů a ti bojovali do poslední vteřiny, je dobře, že jim šanci v lize dávají."

FOTOGALERIE na https://www.rajce.net/a17801191

Upozornění pro vykradače obsahu webů:

Článek slouží výhradně a pouze pro potřeby klubu a jeho stránek www.jezci.cz - jakékoliv kopírování textů na jiné weby bez výslovného souhlasu redakce považujeme za krádež. V dobách slušných se tyto praktiky nikdy nekonaly. Věříme, že se dob slušných můžeme ještě dočkat.

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!
Muži A18.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022