Muži A09.03.2020Josef KozelPřečteno: 362x

A tým je na jaro připraven

Tři náročné tréninkové jednotky + přípravné utkání s domácím 1.HBC = vše dopadlo na jedničku!

Mužskému A týmu vyvrcholila zimní příprava svitavským soustředěním o víkendu 7.-8.března. Zázemí svitavského stadionu, slušné ubytování, skvělé stravování - to je v kostce obsah posledního ladění na ostrý start jara.

"Dlouhá zimní příprava započala zkraje ledna a musím všechny, kdo se na ní podíleli pochválit. 30 hráčů se zapojilo do trénování. To není rozhodně málo. Kostra týmu je nachystána, 22 hráčů, kteří zvládli tréninkový kemp ve Svitavách je základem týmu pro jaro. Věřím, že jsme poctivě a dobře na start připraveni," říká pro klubový web trenér A týmu Josef Kozel.

A dává mu za pravdu i výsledek přípravného utkání, byť on sám ho nijak nepřeceňuje: "Na rozdíl od domácích, bylo na našem týmu vidět, jak jsme v zimě nezaháleli. Nám ale nešlo o porovnání se soupeřem, chtěli jsme si vyzkoušet v zápasovém režimu nacvičené věci a k tomu utkání skvěle posloužilo. Svitavám patří poděkování, byť asi takový příděl nečekaly a moc hokejbalové radosti jim neudělal..." doplňuje ohlédnutí za jediným přípravným zápasem Josef Kozel.

1.HBC Svitavy v. Ježci HM   1:16 (1:6, 0:4, 0:6)

Už rozcvičení před zápasem dalo tušit, že jsou oba týmy na tom před sezónou úplně odlišně. Žlutá svitavská sestava měla deset jmen, ježčí 4 útoky a 3 obrany. První střídání sice nabídlo trochu chaotické prvky na obou stranách, ale záhy ježčí tým najel na své koleje a postupně soupeře více a více přehrával a skóre tak úspěšně narůstalo.

O branky Ježků se postarali: Čejgl 4x, Běloušek 3x, Böhm R. 2x, Novelinka L. 2x, Pilař, Trojek, Macenauer, Pecina, Jošt

Sestava: Novelinka P. (od 22.min Menc P.) - Drbohlav, Valenta, Honek, Bohatý L., Trojek, Pecina - Škodný, Kopriva, Pilař, Čejgl, Běloušek, Böhm R., Macenauer, Novelinka L., Hudec, Jošt, Drápalík, Bohatý M.