KLUB02.11.2020Jiří KozelPřečteno: 879x

11.-12.6.2011 MČR minipřípravek - Hostivař

Další MČR tentokrát minipřípravek bylo v Hostivaři a to 11.-12.6. 2011. Je tomu více, jak 9 let a některá jména zní v hokejbale do dnes...za nás samozřejmě Čapka, Daníček, Kozel, Šmíd...ti co hráli za nás, ale nyní za Svítkov Bláha, Teplý, Teplá...a co takhle Hostivař Čejka, Kucharčík. Pro nás to byla poslední "družba" s hokejisty Nového Bydžova...dále na MČR již jen Ježci.

Ježci z Heřmanova Městce poslední dobou na turnajích tohoto typu nesmí chybět,
společnost jim dělalo sedm mužstev: HBT Vlašim, SHM Rebel Praha 8, HBC Tygři Mladá Boleslav, ERA Svítkov Stars Pardubice, HBC Nové Strašecí, HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, HBC Hostivař.
V sestavě Ježků pro sobotu opět chyběla dvě jména Novotný Matěj a Spejchal Petr, což trenérům Kamilu Mlejnkovi a Jiřímu Kozlovi, přineslo jednu starost navíc v podobě nutnosti přiřadit jednomu z útočníků roli obránce a celý turnaj odehrát pouze na dva útoky, s možností točit na jednom postu tři útočníky. Do branky se vždy na první půli postavila Kateřina Teplá a na druhou vždy nastupoval Matěj Holub. Rovnocenné dělení časů mezi hráče i brankáře opět vneslo, každému hráči do žil trochu zodpovědnosti a touhy nechat tam vše. Úkol zněl jasně získat co nejvíce zkušeností!

Ježci Heřmanův Městec v. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:1 (0:1; 0:0) Střely: 9:8

První střídání se jakoby hráči seznamovali s hřištěm a míček hopsal sem a tam. Od druhé minuty však zápas začal na plné obrátky a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V čase 3:43 napřáhl Autosklář Kubíček a nádherným gólem o horní tyčku dostal Pardubice do vedení. Ježci, ale okamžitě odpověděli, bohužel jen velkým tlakem, kdy si několikrát vylámal zuby na skvělém brankáři Martin Teplý a Matěj Kloz. I druhý poločas přinesl své šance a územní převahu Ježků, ale do nebezpečných situací jsme pouštěli i soupeře. Brankáři však už za svá záda balónek nepustili.

HBC Nové Strašecí - Ježci Heřmanův Městec 0:3 (0:3; 0:0) Střely: 5:16

Před druhým vystoupením Ježků se přehnala nad hřištěm průtrž mračen a na hřišti se utvořil pěkný bazének (mantinely u hřiště jsou nainstalovány až k asfaltu, z důvodu možnosti využívání hřiště v zimních měsících, jako přírodního kluziště). První kdo se chystal řešit tuto situaci byli zástupci Ježků a Nového Strašecí, kteří otevřeli boční vrata a chopili se jednoho koštěte a reklamní cedule a snažili se hřiště co nejdříve připravit do hratelné podoby. Po té co jsme si uzpůsobili hřiště do hratelné podoby, jsme mohli nastoupit v lehce pozměněné sestavě, kdy se do obrany přesunul Martin Málek a do útoku Lukáš Kozel. Až na pár jmen se potkala podobná sestava na obou stranách a „bubáci“ se nás nejspíš zalekli. Zatlačili jsme soupeře na jejich polovinu, byli aktivní a hráči poslechli nabádání k vyššímu počtu střel. Již v čase 1:38 otevřel skóre Martin Teplý za asistence Matěje Kloze – přihrávky od tohoto hráče místy brali dech. Neviděl jsem tento turnaj, aby kluk, který je povětšinou o hlavu menší než ostatní motal dva protihráče u mantinelu, dokázal si je odstavit a přesnou přihrávkou našel spoluhráče. Na časomíře svítilo 3:39, když se opět trefil krásnou střelou nad rameno Martin Teplý podruhé. První půli uzavřela pouhé tři vteřiny před koncem Anna Kozlová za asistence Matyáše Bláhy. Druhá polovina utkání se rozhodně jen nedohrávala, ale nabádali jsme hráče spíš k zodpovědné hře ze zadu a napadání rozehrávky. Do zakončení jsme se dostávali i nadále, ale brankář „bubáků“ již neinkasoval.

HBC Hostivař - Ježci Heřmanův Městec 2:1 ss (1:0; 0:1) Střely 18:7

Výsledky ve skupině byli tak vyrovnané a zamotané, že vítězství v základní hrací době znamenalo prvenství ve skupině a porážka naopak místo poslední. Z týmu Hostivaře vyčníval Jan Čejka, který se převážně staral o všechny branky Hostivaře a Ježčí trenéři se snažili střídat na tohoto hráče zkušenější první pětici. Soupeř nás sice přestřílel, ale tutovek bylo málo spíš šlo o nahození od modré a když už se zjevil nějaký hráč sám proti brankářovi, tak si Kačka Teplá a Matěj Holub vedli na jedničku. Přes senzační první polovinu zápasu svítilo na světelné tabuli 1:0, když se v čase 5:57 prosadil právě Jan Čejka. Mužstvo neznervóznělo a hrálo stále trpělivě a svědomitě hlavně ze zadu. Ježci bojovali o každý balónek a začali vystrkovat růžky a v čase 13:07 utekla Anna Kozlová, která naběhala neskutečné množství kilometrů, zachránila nespočet šancí a gól jí byl krásnou odměnou. Najednou to byla Hostivař kdo se bál o výsledek. Následné dvě minuty to byl excelentní tlak, kdy Hostivař né a né vyhodit, ale gól nepadl. Hostivař se ještě jednou přeci jen osvobodila a náš brankář Matěj Holub, musel likvidovat nebezpečnou situaci. Následoval time-out a poslání toho nejlepšího. Dlouhonohá Anna Kozlová však neměla ještě dost, ještě jednou vzala nohy na ramena a Hostivařský obránce jí zastavil až za cenu faulu. Světelná tabule ukazovala 7:42 a druhou třetinu, tedy pouhých 18 vteřin do konce zápasu. Samostatný nájezd, který mohl rozhodnout o vítězství ve skupině a hraní druhý den jistojistě o medaile. Nabídnutou šanci bohužel neproměnil Martin Teplý. Následoval ještě jeden závar před brankou Hostivaře, ale i to nic nepřineslo a na řadu přišla samostatná střílení. Na trestná střílení šla do branky Kačka Teplá a na nájezdy se připravovala trojice Martin Teplý, Matěj Kloz a Michal Šanda. Martin Teplý si nádherně vytáhl brankáře k jedné straně, ale přestřelil. Kačka vychytala Čejku. Matěj Kloz trefil hruď brankáře, Kačka i v druhé sérii zůstala nepokořena. Ke třetímu nájezdu se rozjela Anna Kozlová a také nedala. Kačka Teplá musela chytit, ale klička Kucharčíka byla opravdu krásná a rychlá a Hostivař se mohla radovat.


V tabulce jsme obsadili 3. místo a to znamenalo, že druhý den narazíme na mužstvo, které obsadilo druhou pozici ve skupině A tj. SHM Rebel Praha 8. V Praze celou noc intenzivně pršelo a „bazén“ byl opět naplněn. Nebylo jiné řešení než opět vzít hrablo, koště a jít něco dělat. Při svolané schůzce trenérů a vedoucích mužstev se domluvilo, že se počká jak bude a případně se změní systém. Po cca hodinové práci na dešti, který pomalu ustával se povedlo hřiště upravit do hratelné formy a mohlo se pokračovat v normálním programu.

SHM Rebel Praha 8 - Ježci H.M.1:0 ss (0:0; 0:0)

Druhý zápas, který nás mohl dostat do souboje o medaile, měl být podle mnohých pouhou formalitou a jednoznačným vítězstvím Rebelů, ale Ježčí bojovnost a odhodlanost nelze porazit bez boje. V sestavě na zápas nám chyběl jeden ze základních kamenů v obraně a to Richard Rak. Nahradil ho Lukáš Kozel, který se do té doby točil s Kryštofem Daníčkem na levém křídle. Měli jsme tedy na zbývající zápasy 10 hráčů do pole. Byla to bitva se vším všudy, zkracovala se a prodlužovala doba střídání, dle soupeře. Hlídání si nejlepšího útočníka Rebelů Cikharta a pokusy o ohrožení branky hlavně druhým útokem. Početný a jistě nejhlasitější kotel Ježčích fanoušků hnal kluky a dodával jim potřebnou energii. Hra měla spád a šance se střídali na obou stranách. Brankáři se překonávali v krkolomných zákrocích a nepustili za svá záda ani jeden projektil. Na řadě již byli po druhé samostatné nájezdy. Bohužel i tentokrát se nám trošku roztřásli ruce a postupně Martin Teplý, Matěj Kloz a Michal Šanda si vylámali zuby na brakáři Rebelů. V poslední sérii jel za Rebely již zmiňovaný čahoun a ostrostřelec Cikhart a nedal Kačce Teplé šanci. Bohužel jsme spadli do skupiny o 5. Místo. Čímž jsme, ale zároveň splnili přání co nejvíc si zahrát, protože jsme hráli za dva dny sedm zápasů.

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 0:2 (0:0; 0:2) Střely: 9:12

Po smolné porážce na nájezdy, které někteří obrečeli jsme šli na soupeře na kterého se nám tuto sezónu nedaří. Zápas byl zcela vyrovnaný, ale to pověstné štěstíčko se k nám nechtělo přiklonit. Na klukách bylo znát, že únava se začíná sčítávat a gól který by je nakopl nepřicházel. Ve druhé půlce jsme propadli na buly a Vít Kaštánek prostřelil Matěje Holuba (byl to první gól co inkasoval za 4 zápasy). Ježci ještě zabojovali vytvořili si pár zajímavých šancí, následně ale Svítkov stáhl hru na nejlepší hráče a odměnou jim byla branka Novotného 53 vteřin před koncem.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - Ježci Heřmanův Městec 1:3 (0:1; 1:2) Střely: 7:9

Zápas s Autosklem byl odvetou za zápas ze základní skupiny, který jsme prohráli a tým chtěl uspět. Od začátku jsme byli dřív u balónků a hra se odehrávala převážně na polovině Autosklářů, kteří však hrozili z nebezpečných protiútoků, které jsme zastavovali na poslední chvilku. Jak je důležitá bule ukázala Anna Kozlová, když v 5:08 rozvlnila síť poprvé. V 10:46 jsme navýšili na 2:0 gólem Martina Teplého a přišlo chvilkové uspokojení, kterého využil Panchartek. Tato facka zabrala a za 40 vteřin Ježci zvedali ruce potřetí 3:1.

Ježci Heřmanův Městec - HBC Tygři Mladá Boleslav 1:0 (0:0; 0:0) Střely: 5:13

Stejná situace, jako v zápase s Hostivaří. Prohra znamená poslední místo a výhra 5. místo. Čekal nás soupeř, který dokázal v zápase se Svítkovem otočit z 0:2 na 3:2 během 39 vteřin. Ježci mají Kačku a Matěje a ty góly jen tak nepouštějí. Snažili jsme se blokovat vše, co šlo na branku a hlavně dlouhé a přesné přihrávky na nabíhající hráče, které Mladá Boleslav měla krásně secvičené. Ani na jedné straně se neujala žádná ze střel a utkání za neuvěřitelného rachotu co vytvořili Ježčí fanoušci gradovalo opět do samostatných nájezdů. Série se neskutečně protáhla, za Ježky jel 3x Martin Teplý, po jednom z nájezdů si dal Matyáš Bláha, Vojtěch Šmíd, Lukáš Kozel, Matěj Kloz, ale rozhodnout měli prostě holky. Anna Kozlová šla ke svému druhému trestnému střílení, rozběhla svoje rychlé nohy a kličkou do forhendu a zakončením mezi nohy, ukončila střelecké trápení. Mohli vypuknout Ježčí oslavy 6. Místa.


Jiří Kozel: "6. Místo je úžasný úspěch, turnaj byl strašně vyrovnaný, dvakrát nás dělila od medailových pozic, pouze loterie samostatných nájezdů.Porazili jsme Nové Strašecí 3:0 jež skončilo na 3. místě a prohrály až na penalty s Rebely, kteří podlehli ve finále Vlašimi až v prodloužení.  Máme radost, že kluci i holky nepotřebují nijak zvlášť motivovat. Oni berou každý zápas jako finále. Hrají na hraně svých možností a výkonově jdou rozhodně nahoru. Každý odehraný zápas jim něco dá. Nebojíme se začleňování nových hráčů. Snažíme se jim dát co nejvíce prostoru, aby rostli všichni. Věkový rozdíl je u těchto hráčů cca tři roky, což je hrozně znát. Ti starší jsou samozřejmě šikovnější, rychlejší a dávají více gólů, ti menší se to zase musí naučit a musí hrát a hrát jinak budou stagnovat. Pro tým je dobré, že i rodiče si sedli a fandí a klukům dělají atmosféru ve které se opravdu nedá vypustit ani jeden krok. Děkuji všem co se podíleli na organizaci dvoudenního výletu, rodičům za fandění (kteří i sportovně udělali atmosféru novému mistru republiky HBT Vlašim).

 

Konečné pořadí: 1.HBT Vlašim, 2. SHM Rebel Praha 8, 3. HBC Nové Strašecí, 4. HBC Hostivař, 5. Era Svítkov Stars Pardubice, 6.Ježci Heřmanův Městec, 7. HBC Autosklo H.A.K. Pardubice, 8. HBC Tygři Mladá Boleslav.

 

Sestava Ježků z Heřmanova Městce:

Brankáři: Teplá Kateřina, Holub Matěj
Hráči: Bláha Matyáš, Čapka Jan, Daníček Kryštof, Kloz Matěj, Kozel Lukáš, Kozlová Anna,
Málek Martin, Rak Richard, Šanda Michal, Šmíd Vojtěch, Teplý Martin.