Minipřípravka15.11.2016Miloš ŠvadlenkaPřečteno: 1479x

1. místo - Tečka za minipřípravkovým podzimen

V neděli 13.11. 2016 jsme se vypravili na 3. turnaj Východočeského přeboru minipřípravek do Pardubic-Svítkova. Jednalo se o třetí turnaj v této sezóně a také o poslední turnaj v tomto roce.  V přešlých turnajích jsme vždy obsadili 2.místo za suverénní SK Kometou Polička, ale tentokrát jsme ve skupině toto  mužstvo neměli, ale objevil se náš největší rival HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice. Toto utkání bývají vždycky velmi pěkná a to zásluhou obou mužstev.

Kdo nastoupil za tým Ježků?

Jakub Peřina - Jan Švadlenka,  Starý Michael, Šimon Slaný, Oskar Meissner, Matouš Slaný, Tomáš Němeček,  Šimon Kapička, Tomáš Roztočil, Vojtěch Vodehnal

Vzhledem k účasti celkem 12 mužstev byl turnaj rozlosován do dvou nezávislých turnajů a to Modrý turnaj a Červený turnaj. Naši Ježci byli zařazeni do Červeného turnaje a soupeři jim byla postupně mužstva HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, SK Hokejbal Letohrad, HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým), HC Jestřábi Přelouč a HBC Chlumec nad Cidlinou.

A jak jsme hráli?

Prvním soupeřem nám bylo mužstvo domácích. Tento soupeř je pro nás vždycky hodně silný. Zápas byl v první polovině velmi vyrovnaný,když se soupeři podařilo vstřelit první gol a my čekali co to s mužstvem udělá. Kluci bojovali dál a výsledkem byla vyrovnávací branka Tomáše Němečka 25s před koncem první poloviny. Do druhé části jsme vstoupili s myšlenkami, že pokud budeme hrát stejně jako první polovinu, výsledek se dostaví. A výsledek se dostavil. odskočili jsme soupeři o 2 branky, ale soupeř bojoval. Podařilo se mu 1:25 min utkání zdramatizovat, ale naše odpověď byla okamžitá, protože Míša Starý odpověděl za 7s a slavili jsme svoji první výhru na turnaji. 

Dalším soupeřem nám bylo mužstvo SK Hokejbal Letohrad. A zde jsme si vybrali opět slabší chvilku. Zápas, který byl velmi vyrovnaný a kde velmi dobře zachytali oba brankaři, rozhodl náš zbytečný faul a v následném trestném nájezdu rozhodl Letohrad o svém těsném vítězství. Škoda, remíza by byla spravedlivější. To jsme ještě netušili, jak moc důležité bylo první vítěství o 2 branky.

Do dalšího zápasu proti HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým) jsme očekávali, jak se mužstvo popere s předešlou porážkou. Na všech bylo vidět zklamání, ale utkání jsme na konec zvládli a byla z toho druhá výhra. Po dvojzápasové pauze nás čekalo mužstvo HC Jestřábi Přelouč. S tímto soupeřem se nám hraje dobře a vždycky jsme slavili vítězství, ale první polovina skončila bezbrankovou remízou. Zde musím vyzdvihnout brankáře Jestřábů, který v brance čaroval a přiváděl naše hráče k zoufalství, ale vše jednou skončí. Ve druhé polovině se nám podařilo vstřelit 5 branek a bylo z toho další vítězství. 

Posledním soupeřem ve skupině nám bylo mužstvo HBC Chlumec nad Cidlinou. Všem hráčům jsme sdělili, že se jedná o poslední turnaj v tomto roce a ať si to užijí. A užili. Přišlo další vítězství, když se na svém premiérovém turnaji trefil Matouš Slaný a to v tomto zápase hned 2x a jeho dvojče Šimon Slaný si v tomto zápase bral bod za asistenci. Doufám, že se klukům tento sport líbí a na jaře budou pokračovat tam, kde v tomto turnaji skončili. Bravo!!

Na závěrečném vyhlašování jsme počítali body a výsledkem bylo, že 3 mužstva (Ježci Heřmanův Městec, HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, SK Hokejbal Letohrad) měli schodný součet bodů a rozhodovala minitabulak vzájemných zápasů. A vzhledem k tomu, že jsem prvním zápase se Svítkovem vyhráli o 2 branky a s letohradem prohráli pouze o 1 branku, měli jsme kladné skóre 4:3 bylo z toho krásné první místo!!

Výsledky:

Ježci HM  : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice        4 : 2  (1 :1)   branky: 2x Tomáš Němeček, Jan Švadlenka, Michael Starý

Ježci HM  : SK Hokejbal Letohrad      0 : 1 (0 : 1)  

Ježci HM  : HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým)      3 : 0 (2 : 0)   branky: 2x Jan Švadlenka, Tomáš Němeček

Ježci HM  : HC Jestřábi Přelouč      5 : 0 (0 : 0)   branky: 2x Jan Švadlenka, 2x Šimon Kapička, Vojtěch Vodehnal

Ježci HM  : HBC Chlumec nad Cidlinou       5 : 0 (2 : 0)   branky: 2x Matouš Slaný, 2x Michael Starý, Jan Švadlenka

Závěrem bych chtěl všem hráčům poděkovat za předvedené výkony na tomto turnaji i v celé podzimní části. Speciálně bych chtěl vyzdvihnout výkon Kubíka Peřiny v brance, který od třetího zápase svoji branku zavřel a nepustil žádný gól. Super výkon!! Další hráč, který si zaslouží zmínit je Honza Švadlenka, který i z pozice obránce ukázal všem, že i obránci umějí dávat góly a byl opět našim nejlepšími střelcem. Super!! Dalšími hráči jsou Michael Starý a Tomáš Němeček, když ukázali, že nezáleží na výšce, ale rychlosti a obratnosti. Naši nejlepší dravci si připsali shodně po 3 brankách. Super výkon!! Šimon Kapička a Oskar Meissner zase ukázali, že obrana je jejich království a každý soupeř bude mít s nimi velký problém. Super!! Ostatní hráči bojovali s velkým nasazením a chutí. Super!! 
Závěrem chci poděkovat všem hráčů a hráčkám, kteří na podzim za nás nastoupili a předváděli kvalitní výkony za které se nemusí nikdo stydět. Rodičům a všem fanouškům chci poděkovat za podporu v podzimní části. DĚKUJEME!!
Nyní začíná zima a jak všichni víme v zimě ježek spí, ale my spát nebudeme. Od prosince (5.12.2016) začínáme trénovat v tělocvičně, protože se musíme pořádně připravit na jaro a jaro bude náročné. Čekají nás hned 4 turnaje a chceme se zase dál hokejbalem bavit a proto musíme i v tělocvičně pořádně potrénovat a být na jaro připraveni.
Ještě jednou všem děkuji a těším se na jaře 2017. S JEŽKEM V SRDCI.
 
Miloš Švadlenka a Marcel Peřina
Ježci Heřmanův Městec
 
PS: Stále hledáme nové Ježky a pokud chcete zažít skvělou atmosféru jak na hřišti, tak mimo něj, neváhejte a přijďte se podívat, zkusit si to. Stačí pouze sportovní oblečení a chuť. Na všechny se těšíme.
 
 


ježčí Minipřípravka

»Zpravodajství
»Soupiska

poslední ČLÁNKY

»MČR minipřípravek 2014 - Hodonín
Minipřípravka01.12.2020
»MČR minipřípravek 2013 - Rakovník
Minipřípravka23.11.2020
»MČR minipřípravek 2012 - Svítkov
Minipřípravka09.11.2020
»Počasí minipřípravku Ježků nezastavilo
Minipřípravka13.11.2019
»Minipřípravka na prvním turnaji
Minipřípravka04.10.2019