HOKEJBAL.cz delic HBC Hradec Králové 1988 Ježci Heřmanův Městec NA Rangers Hronov SK Hokejbal Letohrad TJ Lokomotiva Česká Třebová HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Jestřábi Přelouč TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice delic HOKEJBAL-VYCHOD.cz
Facebook HBC Hostivař Twitter HBC Hostivař Fotogalerie ZONERAMA Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie na Rajče.net Ježci Heřmanův Městec Fotogalerie Ježci Heřmanův Městec na Instagramu Audio galerie Ježci Heřmanův Městec na SoundCloud
Hokejbalové centrum mládeže = Ježci Heřmanův Městec

AKTUÁLNĚ

Stříbrní mladší žáci


ilustrační foto (foto: Lucie Kozlová)

Na závěr přeboru regionu Východ čekal mladší žáky Ježků soupeř nejtěžší a to HBC Autosklo HAK Pardubice. Poslední dva zápasy, tak přinesly i zajímavou zápletku, když se Ježci mohli v případě dvou výher v základním čase dostat právě před svého soupeře a mohli se stát celkovým vítězem.

23.05.2017 | Jiří Kozel | Mladší žáci | Přečteno: 720x

Ježci Heřmanův Městec : HBC Autosklo HAK Pardubice 1 : 2 (0:1,1:1,0:0), střely 15:20

Hned první třetina přinesla velice pěknou podívanou se šancemi na obou stranách. Oba týmy sice toužili toto utkání vyhrát, ale ani to jim nebránilo nasazovat tři útočné formace, které na sebe pravidelně nastupovali. Nám se celkem dařilo přehrávat první a třetí formaci, ale naopak soupeřova druhá útočná řada dělala velké problémy nám. Ta se dokázala i prosadit, když D. Drbal zatáhl míček podél mantinelu natáhl na sebe dva hráče a nahrál volnému ….. mezi kruhy a Ježci prohrávali 0:1.

V druhé třetině jsme ještě přidali a bylo nás plné hřiště, soupeře jsme přitlačili do jejich pásma a ačkoliv hrozil z rychlých protiútoků, tak tuto třetinu jsme si zasloužili vyhrát. Nejprve jsme dokázali vyrovnat, když druhý útok zjistil, že i oni mohou soupeře přitlačit a tlak vyústil ve vyrovnávací gól, když T. Málek backhandem překvapil soupeřova brankáře. Gól ještě zvedl naše útočné snažení a do vedení jsme se mohli dostat po střele V. Šmída, ale jeho projektil pouze orazítkoval břevno. Autoskláři se následně dopustili faulu těsně před koncem druhé třetiny. Namísto abychom šli do vedení měnilo se skóre na druhé straně výsledkové tabule. Vyhozený míček přes celé hřiště chtěl brankář A. Páv rozehrát, ale našel pouze D. Drbala, který zamířil přesně do odkryté branky šest vteřin před koncem třetiny.

Ve třetí třetině jsme tak stáhli hru na dvě útočné formace, ale hráli jsme trošku v křeči a každý chtěl být ten kdo utkání vyrovná a zbytečně jsme svá střídání protahovali, namísto střídání za hry. Šance jsme si dokázali vypracovat asi u největší byla dvojice V. Šmíd a J. Pilař, kteří si rychle vyměnili míček a ze soupeře udělali kuželky, brankář Pardubic však opět zasáhl přesně. Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná powerplay.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Autosklo HAK Pardubice 2 : 4 (1:1,1:2,0:1), střely 19:15

O prvenství Autoskla v soutěži bylo rozhodnuto, ale to samozřejmě neměnilo nic na tom, že jsme chtěli pro sebe získat alespoň druhý zápas. Samozřejmě jsme se vrátili ke hře na tří útočné řady, které však nastupovali na soupeře trošku v jiném pořadí, jelikož ten prohodil první pětku za třetí. Hned v prvním střídání si tak naše elitní řada vytvořila tlak, který zakončil až gólem V. Šmíd. Vedení nám však vydrželo jen chvilku, když se přesnou střelou prosadil D. Drbal.

Trošku bylo znát, že z hráčů obou týmů spadla taková ta tíha zodpovědnosti a v obranných řadách bylo daleko více okének než v tom prvním utkání. Proměňovat šance se však dařilo i nadále hlavně Autosklářům. Nám se opět míček zastavil o tyčku a několikrát nedokázali dopravit míček ani, když se kutálel brankovištěm, zde byl soupeř daleko důraznější. Soupeř odskočil na rozdíl dvou branek 1:3, nám se sice povedlo ještě do konce druhé části po souhře J. Pilaře a zakončujícího V. Šmída snížit, ale ve třetí třetině se již trefil do sítě pouze po druhé Petráš a Autosklo mohlo rozjet oslavu titulu.

 

Jiří Kozel: „Kluci se nemají za co stydět. Oba zápasy patřily opět k tomu nejlepšímu, co žákovský hokejbal mohl nabídnout. Někdy až člověk žasne, když ví, že po hřišti se prohánějí 12 kluci, kteří dokáží v tak vysoké rychlosti kombinovat. Soupeř byl jednoznačně lepší v zakončení a to hlavně díky tomu, že nám se střelce nepovedlo dostat pod tlak a povětšinou stříleli osamoceni. U nás u každého zakončení někdo stál, otravoval a hráči neměli dostatečný klid k přesné střelbě.

Hráči po zápase převzali medaile a pohár za 2. místo v regionu Východ, který je myslím v těchto ročnících opravdu silný, takže na ně můžeme být právem hrdí.

Cenu z rukou p. Schejbala převzal i V. Vohralík, coby zástupce starších žáků, kteří dostali ocenění za nejslušnější tým MČR starších žáků. Převzetí přihlížela i pětice hráčů, kteří odehráli všechna utkání mladších i starších žáků tj. 53 zápasů za sezónu – to už je pěkná porce.“

 

Sestava: Páv – Dufek (1. zápas), Čapka, Musílek, Holub, Šmíd, Daníček, Pilař, Málek, Kozel, Hladký, Baumgartner, Sedlák, Zmek

 

 

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Dalším ze série turnajů mladších žáků se konal ve Svitavách. Počasí nám přálo a prostředí svitavského stadiónu je více než přátelské pro sportování všeho druhu. Sportovně tedy neděli neprožili jen naši hráči, ale i většina rodinných příslušníků, kteří využili přilehlých sportovišť.

HCM Etické kodexy
TABULKA 2.NHbL ČECHY VÝCHOD
1.Ježci Heřmanův Městec43
2.HBC Jokerit Chrudim38
3.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B33
4.HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B32
5.TJ Lokomotiva Česká Třebová B31
6.Delta Pardubice30
7.HC Jestřábi Přelouč B28
8.SK Prachovice19
9.1.HBC Svitavy13
10.HBC Fire horses Živanice3

» detailní tabulka