HBC Pardubice BJežci HM
4:3 po prodl.(0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
ne 24. 3. 2024 16:30 @ Pardubice - Polabiny, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Ztracené 2 body 3 sekundy před koncem

Ježčí rezerva si letos na jaře poprvé nepřipsala tři body, ale z vyrovnaného utkání si odnesla pouze zasloužený bod. V pardubickém prostředí Ježci dlouho směřovali k vítězství a sahali tak po druhé příčce v 2. Lize. Vítězný sen se začal rozplývat v čase 14:57 a definitivně zmizel v prodloužení. Tři body byly neuvěřitelně blízko a chybělo snad jen pár centimetrů, či trochu štěstíčka. Kdo zápas viděl, může jen potvrdit, jak vyrovnaný tento souboj byl, na konci rozhodly detaily, které bude muset naše rezerva doladit.

HBC Pardubice B vs Ježci Heřmanův Městec 4:3pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

V utkání se museli Ježci obejít bez jejich zraněného kapitána Macháčka, jenž sledoval utkání pouze z tribuny a s C na hrudi se tak poprvé mohl objevit Petr Blažek. V hlavách měli Ježci výsledek z již dohraného utkání A-týmu, které pro Ježky bohužel nedopadlo nejlépe. Rezerva chtěla vrátit všem heřmanoměsteckým fanouškům úsměv na tvář. Minimálně na samotném začátku to tak opravdu vypadalo. V 57. vteřině poslal hosty do vedení Tomáš Pilař, který dokázal uprchnout pardubické obraně a gólmana Třináctého překonal s lehkostí jemu pověstnou - 0:1. V tlaku Ježci nepřestávali a díky umožněným přesilovým hrám si dokázali vytvořit velmi slibné šance. Brankář domácích byl proti, držel svůj tým nad vodou a spoluhráči mu mohli jen děkovat, že rozdíl branek prudce nestoupá. Skórovat podruhé se Ježkům povedlo těsně před koncem první periody z hole Lukáše Kozla - 0:2.

Mezi třetinami muselo v kabině Pardubic zarezonovat plno výtek, co změnit, poněvadž do druhé části byli domácí daleko vyrovnanějším soupeřem a nastaly i chvíle, kdy měli domácí trochu více ze hry. První taková chvíle nastala v přesilové hře domácích. Pomalu stupňující tlak dokázal v čase 18:23 využít Veselík, ten se vyhoupl do čela kanadského bodování - 1:2. O dvě minuty později ukázali svou sílu domácí znovu, když ránu po vyhrané buly dokázal Deml uklidit až za Novelinkova záda, bylo to - 2:2.

Třetí třetina byla asi nejvyrovnanější, oba týmy chtěli zlomit výsledek ve svůj prospěch. Nejdříve si své největší šance vyzkoušeli hosté a při hře 4 na 4 se dokázal prosadit rozjetý Tomáš Pilař po asistenci Jana Pilaře - 2:3. Dopoledne si stejnou spolupráci vyzkoušeli již za náš A-tým a tuto úspěšnou bratrskou jízdu se podařilo zopakovat i v 2. Lize, kde si oba připsali po dvou bodech. Když už se schylovalo ke konci samotného utkání, odvolali Pardubice brankáře. Ježci nejprve prohráli buly, ale když Tomáš Pilař dokázal zablokovat 15 sekund před koncem míček u mantinelu, hosté věřili ve vítězný konec. V tu chvíli Alfa rozbourala val u mantinelu a prorazila s míčkem na holi až před osamoceného Novelinku, který přes veškerou snahu nedokázal zabránit asi páté dorážce, a tak domácí pouhé 3 vteřiny před koncem srovnali - 3:3.

Tento nešťastný gól se dostal Ježkům do hlavy a po třech minutách hry se víceméně stejná prostorová situace, jako při vyrovnávacím gólu, opakovala. Gól nemohl vstřelit snad nikdo jiný než král střelců Veselík.

Sestava:

Novelinka - Musílek, Zmek - Čapka, Kovář - Kopriva Jan, Holý - Böhm, Kopriva Petr, Hladký - Pilař Jan, Blažek, Pilař Tomáš - Bakus, Kozel, Novák - Bičík

Hodnocení trenéra B-týmu:

Zápas s vysokým tempem. Bohužel se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. Škoda, ale to k hokejbalu proste patří. Zápas musel bavit, a to je dobře. Soupeři gratulujeme a přejeme hodně zdaru.

Hodnocení nehrajícího kapitána B-týmu Pepy Macháčka:

Odehráli jsme super zápas, kde jsme měli bohužel smůlu. Celkově si myslím, že jsme byli herně lepší než soupeř, ale opět jsme se hodně nadřeli na góly. Pardubice dokázaly několikrát sehrát moc pěkné kombinace, ze kterých vytěžily potřebné branky. I tak jsme si však šli pro vítězství až do poslední chvíle, kdy se soupeři podařilo těsně před koncem vyrovnat. To nás rozhodilo a prodloužení byl následně vabank, kde byla potrestána jedna z našich mála chyb a bylo rozhodnuto.

Každopádně zápas to byl, dle mého názoru, divácky atraktivní a energický. Nebyla snad chvíle, kdy jsem neměl nutkání skočit na hřiště a pomoc klukům i herně, a ne jenom dělat modelínu na střídačce. Bohužel mi to teď zranění kolena nedovoluje, a tak budu ještě chvíli dělat roztleskávačku. Jsem si však jistý, že v příštím zápase podržíme gólmana Pítrse Novelinku, který chytal skvěle a vylapal několik tutovek, lépe a zakřičíme si zase vítězný pokřik.