TJ KOVO PrahaJežci HM
5:3(0:0, 1:0, 4:3)
ne 24. 3. 2024 11:00 @ Praha - Palmovka, 1. Liga / Základní část

Z Palmovky bez bodu.

Praha – vydali jsme se na „centrální stadion“ směr Palmovka. Na stadion, odkud jsme odvezli v září tři body. Při nástupu do autobusu směr Praha chyběl pouze absentující Pepa Macháček, který si lečí poranění ze zápasu proti Brnu. Přistoupila též skupina fanoušků, takže se očekávalo domácí prostředí.

TJ KOVO Praha vs Ježci Heřmanův Městec 5:3 (0:0, 1:0, 4:3)

Jenže obraz hry v první třetině byl spíše tragickou komedií. Nejen, že hra měla spoustu nepřesností, ale oba celky trápila koncovka. Domácí se snažili strhnout hru na svou stranu a naší skupině uštědřit pár lekcí, ale samostatný průnik okolo mantinelu Dvořáček s vypětím všech sil odvrátil. Poté si musel náš ostřílený matador Luba Menc doběhnout svůj rozehraný míček a dostal se tím do příležitosti, ale jeho pokus skončil v šachu, přesněji řečeno v náručí domácí gólmana Šacha.

V začátku druhé třetiny pokračoval poněkud oku nepěkný hokejbal a v 18. minutě udeřili domácí poprvé, kdy se k míčku dostal Poulíček a překonal v té chvíli bezmocného Dvořáčka – 1:0. Na to se již nemohla dívat rodina Pilařova, a po krásné souhře bratři nabídli šanci Ondrovi Bělouškovi, ten se však nakonec do zakončení nedostal. K překvapení všech změna skóre pomohla spíše modrobílé smečce a o minutu později zkoušel svou střelu démon Macenauer, ale pokus se absolutně minul účinkem. Na konci třetiny se pokusila prolomit smůlu třetí lajna, ale Kozel v obrovské šanci nechal Šacha vyniknout. A tak se i po zvýšené aktivitě Ježků šlo do kabin po 2. třetině za stavu 1:0 pro domácí Kovo.

To ROMAN HEJL z kraje 3. třetiny již pálil přesně, kdy hbitě sebral odražený míček v předbrankovém prostoru a procedil Šacha poprvé v zápase – 1:1. Naštěstí ne naposledy, v přesilové hře zlepšil tragickou úspěšnost tohoto odvětví FILIP PECINA a bylo o „čo si“ veseleji - 1:2. Jenže to nám nevydrželo dlouho. Ani ne o minutu později bylo vyrovnáno z hole Zemana - 2:2. Rodinný klan Pilařů patří nyní ke špičce ligy, a tak bratrskou souhru zakončil TOMÁŠ PILAŘ přesně a bylo to opět v naší režii – 2:3. Jenže jak to tak bývá, lehce nabyl, lehce pozbyl. V oslabení, kdy Dvořáček nastavil vyrážečku spíše na obranu před mečem protivníka, míček vyrazil před sebe a Samec ho hokejkou usměrnil přesně – 3:3. Vyrovnaný stav bohužel nevydržel do konce základní hrací doby. Velikou smůlu jsme měli pár vteřin po vyrovnání, kdy míček přeskočil hůl a projel přímo mezi betony Dvořáčka za brankovou čáru – 4:3. No a aby nám to nebylo líto, soupeř nám poslal do prázdné branky rozloučení – 5.3. Z Prahy tak bez bodu.